Зовнішні акваріумні фільтри

Зовнішні акваріумні фільтри

Підійдуть для акваріумів. У яких не передбачається розміщувати додаткове внутрішнє обладнання через порівняно невеликі їх розміри або через особливості дизайну. Зовнішній фільтр добре очищує воду. При цьому він дає можливість встановити додаткові модулі в системі очищення води. Які забезпечать покращене біологічне очищення води або її насичення киснем. Зовнішні акваріумні фільтри

Даний фільтр потрібно застосовувати в штучних водоймах на 150 і більше літрів. Що дозволить повністю реалізувати потенціал цього очисного обладнання. Зовнішні фільтри необхідні в акваріумі, якщо в ньому є риба, яка потребує певної та незмінної характеристики води. Наступною головною характеристикою фільтра є корисний простір усередині акваріума. Яке залишається вільним під час його використання. Зовнішні фільтри бувають: каністрові, рюкзачні та «самп». Каністрові зовнішні фільтри є найпопулярнішими у акваріумістів через простоту використання та їх великий вибір у магазинах. Зовнішні акваріумні фільтри

Зовнішній каністровий фільтр

Зовнішній каністровий фільтрЗовнішній каністровий фільтр складається з корпусу, в якому розташовані фільтруючі елементи та двох трубок. Одна – для подачі води з акваріума до фільтру. Друга – для подачі відфільтрованої води в акваріум. Розташовують зовнішній фільтр, зазвичай, в акваріумній тумбі під акваріумом. Набір фільтруючих картриджів для зовнішнього фільтра можна підібрати самому, враховуючи потреби мешканців штучного водоймища.

Рюкзачний зовнішній фільтр

Рюкзачний зовнішній акваріумні фільтриРюкзачний зовнішній фільтр або навісний, ближчий до внутрішнього фільтра за габаритами та характеристиками. До акваріуму він кріпиться, одягаючись на його стіну із зовнішнього боку. Принцип роботи та очищення такий самий, як і в інших фільтрів. Вода з акваріума подається за допомогою трубки на елементи, що фільтрують, де відбувається очищення від забруднення води. Після очищення вода тече жолобом, що імітує водоспад, що забезпечує аерацію – насичення води киснем.

Зовнішній фільтр САМП

Зовнішній акваріумний фільтр САМПФільтри цієї конструкції являють собою систему життєзабезпечення акваріума, винесену за межі штучного водоймища в окремий акваріум-біофільтр, який розташовується в тумбі під основним акваріумом з рибками. Система поєднує в собі акваріум-біофільтр, зовнішній фільтр, компресор, водонагрівач та поворотну помпу. Усі елементи конструкції поєднані трубками для подачі води. Особливу увагу варто приділити принципу дії акваріума-біофільтра. Ця ємність розділена на відсіки з можливістю переміщення води між ними. У різних відсіках біофільтра розташовуються різні наповнювачі, що забезпечують поетапний рівень фільтрації, що надходить із основного акваріума води.

структура акваріума біологічного очищення фільтра САМП Вода з “житлового” акваріума потрапляє у відсік біо-акваріума з губкою та синтепоном, на якому залишаються продукти життєдіяльності рибок. Основна робота з біологічного очищення здійснюється саме в цьому відсіку фільтра бактеріями, що нітрифікують, які через деякий час, після старту системи, заселять місця з максимальним вмістом поживних речовин.

Життя бактерій буде неможливим без постійної аерації, тому у відсіках, де здійснюється фільтрація, встановлені форсунки-розпилювачі, що забезпечують насичення води киснем. Після проходження першого відсіку вода потрапляє у відсік з керамитією чи іншою плавучою речовиною, яка збільшує корисну площу заселення бактерій. Зовнішні акваріумні фільтри

Зовнішній фільтр САМП акваріумні фільтри

Система САМП є необхідним рішенням для утримання екзотичних видів риб, які вимогливі до складу води та її якості. Використання САМП є доцільним для акваріумів з великою ємністю води від 100-200 літрів. Обслуговування та створення такої системи потребує великих зусиль, витрат коштів та часу.

Основні типи фільтрації

Основні типи фільтраціїЗовнішні фільтри надають можливості механічної, біологічної та хімічної фільтрації води. Використання даних фільтрів доцільно як у невеликих акваріумах об’ємом до 50 літрів, так і у великих штучних водоймах об’ємом понад 500 літрів.

Механічна очистка

Механічна очистка води проводиться пропусканням води через фільтруючий наповнювач, який уловлює плаваючі в товщі води тверді частинки, такі як залишки корму, частинки рослин і т.д. Наповнювачі для фільтруючого елемента механічної очистки можуть бути як природного, так і штучного походження. Також є фільтри з різним ступенем очищення. Як матеріал для фільтра, зазвичай, використовують дрібнопористі губки, синтепон, поролонові губки і т.д.

Біологічне очищення

В акваріумі без біологічного очищення, рибки не зможуть прожити навіть кілька днів, тому що при розкладанні органічних речовин, наприклад, залишків корму, продуктів життєдіяльності риб та іншої, що виділяє токсичні речовини органіки, відбувається їх накопичення, яке може бути небезпечним чи навіть смертельним для риб. Очищення води від токсинів здійснюється за допомогою бактерій, що живуть на елементі, що фільтрує. Фільтруючий елемент для біологічної очистки складається з біонаповнювача. Біонаповнювач – це місце для вирощування колоній корисних бактерій. Він складається з високопористого матеріалу, переважно це кераміка у вигляді кілець або куль. Пам’ятайте, що фільтр з такою очисткою повинен працювати постійно, тому що бактеріям, що забезпечують очищення, необхідний постійний потік води, інакше пори в біонаповнювачі заб’ються і інтенсивність біологічного очищення різко впаде, а головне, бактеріям для життя потрібен кисень, який вони отримують з води, що циркулює. .Зовнішні акваріумні фільтри

Хімічна очистка

Суть хімічної очистки полягає в тому, щоб очистити воду від забруднювачів, що розчинилися в ній, наприклад, фосфатів. Зазвичай фільтруючі елементи для хімічного очищення заповнюють активованим вугіллям. Найчастіше потреби у хімічній фільтрації немає, але вона добре підвищує якість води. Активоване вугілля є дуже хорошим абсорбентом, воно вбирає у себе складні хімічні речовини та сполуки, та майже будь-які органічні речовини. Якщо ви додаєте вітаміни, ліки, мікроелементи, то активоване вугілля вбере їх у себе. Тому на час лікування слід відключити хімічне очищення.

Додаткові функції

У деяких зовнішніх фільтрах передбачені інші додаткові функції, деякі з них можуть замінити ще один прилад:

  • Вбудований обігрівач.
  • Ультрафіолетовий стерилізатор.
  • Можливість регулювання потужності.

На що потрібно звернути увагу перед покупкою зовнішнього фільтра

"На

Переваги та недоліки зовнішніх фільтрів

Переваги:

  • Можливість використання як у великих, так і в маленьких акваріумах.
  • Найвища якість фільтрації.
  • Не займає місце в акваріумі.
  • Порівняно швидка та легка заміна фільтрів.
  • Низький шум у роботі.
  • Можливість використання своїх фільтруючих елементів.

Недоліки:

  • Висока вартість

 


Be the first to comment “Зовнішні акваріумні фільтри”