Утримання червоновухої черепахи

Зміст червоновухої черепахи

Червоновуха черепаха – один з найпопулярніших різновидів акваріумних черепах, яких можна містити в акваріумах і палюдаріумах в домашніх умовах. Завдяки яскравому забарвленню та нескладному догляду вони користуються величезною популярністю у любителів земноводних. Назва черепахи пов’язана з червоними плямами, що знаходяться за її очима. Ці черепахи дуже швидко зростають. Протягом 5 років панцир червоновухої черепахи збільшується до 30 сантиметрів у діаметрі. Маленька черепашка спочатку має зелений відтінок, а з віком її панцир стає оливкового або бурого кольору з жовтими смужками, що проходять по ньому. Завдяки правильному догляду черепахи можуть прожити понад 30 років. Початківці власники черепах дуже часто припускаються великої кількості помилок, що в результаті призводить до швидкої загибелі їхніх вихованців. Щоб уникнути цього, слід детально ознайомитися із загальними правилами утримання красуновухої черепахи.

Облаштування черепахатника.

Червоновухих черепах містять в акваріумах або черепахатниках. Якщо в акваріумі кілька мешканців, їм необхідно забезпечити простір, щоб уникнути тисняви. Для одного маленького вихованця підійде практично будь-який акваріум, навіть заселений рибками. Червоноухі черепахи дуже люблять простір, тому обсяг штучної водойми має бути не менше 200 літрів. Для забезпечення її комфорту необхідно спорудити в акваріумі невеликий острівець, на який черепаха досить просто і без перешкод може піднятися.

Дорослим черепахам акваріум, як правило, виконується на замовлення. Поверхню острівця слід прогрівати, оскільки вони люблять тепло. Для цього над острівцем необхідно закріпити лампу і прогрівати від 28 °C до 30 °C. Температура води становить від 20 °C до 26 °C і не повинна бути меншою за 20 °C. Також необхідно стежити за чистотою води. Вода в акваріумі повинна змінюватися не рідше одного разу на тиждень, у міру її забруднення, якщо не використовується фільтр. Щоб рідше змінювати воду, рекомендується встановити фільтр для її очищення, особливо в акваріумах великих розмірів.

Освітлення

Для нормального розвитку і зростання черепахи необхідний також і ультрафіолет. На відстані близько півметра над акваріумом або черепашатником встановлюється малопотужна ультрафіолетова лампа. Не варто відразу вмикати її на довгий час. Привчати черепаху до ультрафіолетових променів потрібно поступово, включаючи лампу по 5 хвилин 1 – 2 рази на тиждень, довівши надалі до 30 хвилин. Щоб черепаха не втекла з акваріума, його необхідно прикрити кришкою.

Ми рекомендуємо наступні параметри обігрівачів та фільтрів для акваріумів розмірів у літрах. Обігрівач можна брати найпростіший, фільтр – головка із мочалкою. Черепашки – досить брудні тварини. Тому, щоб вода була чистою, потрібно досить потужну фільтрацію. І з іншого боку – черепашка тварина земноводна. Тому до фільтрації ставляться менш критичні вимоги. Черепашка може жити в повному болоті, і тому фільтр швидше для людей, щоб запаху не було, і вода була чистою.
1

Літраж Обігрів Вт Фільтр л/година Освітлення Вт лампа розжарювання
18 ні ні 10
42-61 25-50 400-600 15-25
96-153 50-75 600-800 30-50
214-285 100-150 800-1200 40-60

Харчування червоновухих черепах

Раціон червоновухої черепахи досить різноманітний. Харчується як тваринною, так і рослинною їжею. Годувати щодня слід лише маленьких та молодих черепах. Також не варто забувати про рослинну їжу та водні рослини. Для її повноцінного харчування необхідні такі продукти як – креветки, черв’яки, пуголовки, прісноводні равлики. Їх вживання черепахою має бути регулярним, саме вони є основою правильного раціону. Кількість їжі не повинна перевищувати потреби черепахи, щоб вона могла її з’їсти протягом 30 хвилин. Після двох років їх потрібно годувати 2-3 рази на тиждень, цього буде достатньо.

Помилки догляду за червоновухими черепахами

У яких умовах не можна містити червоновуху черепаху:

  • Не можна поміщати черепаху в холодну воду
  • Не забезпечити їй острівець в акваріумі, без нього черепаха може потонути
  • Не мити акваріум миючими засобами
  • Недопускати перегріву черепахи, для цього вона повинна мати постійний доступ до води.

Лікування хвороб

Комфортне життя черепах в акваріумі не означає, що вони не можуть хворіти. Найпоширенішою хворобою є дерматомікоз, тому потрібно ретельно стежити за гігієною черепахи. Слід також звертати увагу на апетит черепахи, на її зовнішній вигляд та на активність. При перших появах симптомів хвороби, головним з якого є деформація її панцира, слід негайно звернути увагу на умови проживання вихованця, але найкраще звернутися за допомогою до ветеринара.