Заселення акваріуму 100 літрів

Заселення акваріума 100 літрів

На форумах часто зустрічається питання «ким заселити акваріум на 100 літрів?». Відповіді різні і залежить від свого досвіду відповідального. Оскільки компанія Blue Barbus професійно займається акваріумною справою не один рік, її фахівці надають консультації з акваріумів, ми не залишимося осторонь та розповімо про заселення акваріума об’ємом 100 літрів. Щодо самого акваріума – такий обсяг дозволяє створити стійку екосистему, яку не так легко порушити своїми невмілими діями, він компактний, до нього нескладно підібрати необхідне обладнання, зручний у догляді. Заселення акваріума 100 літрів

Акулій Балу
Акулій Балу

Отже, якщо акваріум на 100 літрів куплений, необхідно врахувати деякі вимоги, дотримання яких забезпечує успішний запуск акваріума, заселення та його життєдіяльність.

Середовище проживання

Тип акваріума визначається хімічними властивостями і температурою води. Залежно від цих показників акваріум буває прісноводний, морський, солонуватоводний, холодноводний, тепловодний. Зміст солонуватоводного та морського акваріума потребує наявності певного досвіду або послуг фахівців акваріумних компаній, таких як Blue Barbus. Прісноводний акваріум, про який ми й розповідатимемо, є найпоширенішим типом серед акваріумістів-новачків через простоту утримання та широкий вибір прісноводних риб та рослин.

Середовище проживання
Середовище проживання

Фізико-хімічні властивості повинні враховуватися при доборі риб. Існує ряд основних показників води, однак найважливішими є жорсткість і кислотність.

Загальна жорсткість води (GH) визначається кількістю розчинених у ній солей кальцію (Ca) і магнію (Mg). Одиницею виміру є німецький градус жорсткості (dH). Вона відіграє значну роль проходженні біологічних процесів. У міжнародній акваріумістиці існує наступна градація води залежно від показників, де 1° дорівнює 1 dH:

 • 0°- 4° – дуже м’яка вода;
 • 5° – 8° – м’яка вода;
 • 9° – 12° – середньо-жорстка вода;
 • 13° – 18° – жорстка вода;
 • 19° – 30° – тверда вода;
 • Від 30° дуже жорстка вода.

Магній або кальцій у поєднанні з вуглекислотою утворює солі. Їх зміст характеризує карбонатну твердість (KH). Карбонати є буфером кислотності для попередження її сильних стрибків. У прісноводному акваріумі карбонатна жорсткість повинна опускатися нижче 3° dH. Коригувати показники жорсткості можна за допомогою спеціальних препаратів, виду ґрунту.

Вода в акваріумі

Вимоги до кислотності води

Вимоги до кислотності води обумовлені створенням сприятливого довкілля для риб. Основою вимірювання кислотності води (pH) є дистильована вода. У ній кількість іонних кислот та іонних основ дорівнює, pH 7, і тому він вважається нейтральним. Якщо показник pH вище 7, то така вода є лужною, нижчою – кислою.

Визначення хімічних показників води проводиться в домашніх умовах за допомогою спеціальних тестів, що продаються в зоомагазинах.

Так як, в основному, для наповнення акваріума використовується вода з-під домашнього крана, то для початку потрібно протестувати її на жорсткість і кислотність. Таким чином, можна визначитися наскільки підходить вода бажаним видам риб або скільки знадобиться зусиль та витрат для забезпечення необхідних умов.

Вибір певних видів риб впливає на можливість підтримки необхідної температури.ура води в акваріумі. Так, холодноводним рибам потрібна температура води 14°-20°С, тепловодним – вище 18°-20°С, деяким тропічним від 25°С.

Акваріумні жителі

Для заселення акваріума потрібно враховувати сумісність видів риб за багатьма параметрами. Недосвідченому акваріумісту починати краще з популярної десятки риб, які відповідають принципам сумісності.

Територіальне проживання

Кожен вид риби живе у своєму шарі води. Візуально визначити територіальне проживання риби можна за обрисом пащі. Якщо пащу дивиться вгору, це представниця верхнього шару, якщо пащу спрямована вздовж середньої лінії тіла – це вид середнього шару, якщо ж пащу розгорнуто вниз – придонна порода.

У придонний шар можна поселити один з видів сомовидних:

Крапчастий сомік

Популярний вид коридорасів. Це зграйна рухлива риба, мінімальна кількість від 4 особин. Розмір до 6 см. Веде денний спосіб життя. Оптимальна температура

Крапчастий сомік
Крапчастий сомик
Води 18 ° -28 ° С.

Чи не вимогливий до кількості кисню, оскільки може дихати атмосферним повітрям. До параметрів води невибагливий, але вона не повинна бути солоною, навіть у разі лікування інших рибок кухонною сіллю. Грунт віддає перевагу дрібному, тому що любить у ньому ритися і для очищення води від піднятої каламуті потрібен фільтр. Необхідні укриття або чагарники рослин для можливості сховатися від уваги докучливих сусідів. Підходять будь-які види кормів. Годується з дна, тому слід стежити, щоб корм доходив до них. Очі моргають.

Золотистий сомик

maxresdefault

Представник виду за характеристиками схожий на крапчастий сомік, проте більш теплолюбний.

Сомик анциструс

Популярний вид лорікарієвих. Територіальна риба, більше двох самців тримати не бажано, б’ються. Розмір до 12-15 см. Веде сутінковий спосіб життя.

Сомік анциструс
Сомік анциструс
Оптимальна тропічна температура 22°-25°С. Любить чисту воду, збагачену киснем. Тримається у потоках інтенсивної аерації. Необхідні численні укриття, корчі або зарості рослин для можливості відпочити або сховатися від докучливих сусідів. Живиться обростаннями з поверхонь та залишками корму від інших акваріумних мешканців. Якщо голодний, може шкребти і псувати рослини. При вмісті групи анциструсів необхідне додаткове підживлення для травоїдних риб. Популярний своїми здібностями санітара-чистильника за рахунок рота-присоски.
У середньо-нижній шар можна поселити один або обидва види барбусів.

Барбус вишневий

Рибка представляє сімейство коропових. Зграйний і трохи полохливий вигляд, мінімальна кількість від 7 особин з переважанням самок. Самці постійно змагаються один з одним без нанесення пошкоджень.

Барбус вишневий
Барбус вишневий

Не вітають повільних сусідів. Розмір до 5 см. Тримається в затінених місцях, віддає перевагу темному дну. Оптимальна температура 22-26°С. Любить чисту та аеровану воду. Необхідні притулки у вигляді каменів, корчів, чагарників рослин та обов’язково вільне місце для плавання. Зміст барбусів дозволяє спостерігати за захоплюючими погонами та неймовірними ігрищами. Всеїдний, необхідні розвантажувальні дні. Заселення акваріума 100 літрів

Барбус п’ятисмуговий

Даний представник сімейства – схожий з барбусом вишневим, проте більш теплолюбний і віддає перевагу м’якій ікислу воду.

Барбус п'ятисмуговий
Барбус п’ятисмуговий

У середньо-верхній шар можна поселити один або обидва види гурамі.

Гурами мармуровий

Яскравий представник лабіринтових. Неквапливий, спокійний. Живе парою або гаремом у 5-7 особин. Міститься з іншими видами подібного розміру, оскільки дрібних риб сприймає як корм.

gurammy2
Розмір до 11 см. Тримається в затінених місцях густої рослинності, віддає перевагу темному дну. Оптимальна температура 22-27°С. Повинні бути укриття з каміння, корчів, черепків. Обов’язково відкритий простір для плавання та наявність плаваючих рослин для будівництва гнізда. Не вимогливий до фільтрації та аерації, але воліє все ж таки чисту воду без сильного потоку. Всеїдні, через маленький розмір рота корм повинен бути дрібним.

Гурамі перлинний

Рибка за характеристиками схожа з мармуровим гурами, проте більш теплолюбний. Віддає перевагу яскраве, не пряме, світло. Повітря на поверхні води має добре вентилюватися і бути теплим, щоб риби не застудилися. Тому потрібна кришка акваріума. https://bluebarbus.com.ua/wp-content/uploads/2015/07/guramy-min.jpg

Гуппі

Для всіх шарів проживання ідеально підходить гуппі – представник живородячих. Для акваріумістів-початківців краще містити класичні, а не примхливі породисті, види гуппі. У загальному акваріумі не варто заселяти разом із хижими та агресивними рибами.

guppy-min

Добре для видового акваріума. Це мирна, весела та рухлива рибка. Самці виборюють самку. Мають різноманітні кольорові варіації. Розмір до 6 см. Гуппі Ендлера, різновид гуппі, менший за своїх побратимів. Оптимальна температура 20-26°С. Їм необхідні живі рослини, яскраве освітлення та вільний простір для плавання. У заростях рослин самка ховається від настирливого самця. Рибки, що стрибають, тому на акваріум необхідна кришка. Всеїдні, люблять личинки комарів. Корм повинен бути дрібним, щоби не подавилися. Не можна перегодовувати. Не всі риби подаються перетримці.

До десятки популярних риб для початківців акваріумістів входять даніо реріо, кардинали, блакитні неони, тернеції, пристели, хасеманії, макроподи, клиноплямисті розбори, в’юн акантофтальмус.

Довкілля – невибагливі і досить витривалі при перепадах показників властивостей води. Короткочасно витримують значні перепади.

При підборі риб необхідно керуватися схожістю природних параметрів середовища, звідки вони родом, і отриманих при тестуванні параметрів вашої води. Не можна селити разом тепловодних та холодноводних риб.

Критичними перепадами параметрів води є 3°С – для температури, 5° – для жорсткості, 0,5 одиниць – для кислотності.

Характер – мирний і уживливий.

За своїм темпераментом заселяються в різні шари води залежно від їхнього територіального проживання. Зграйні рибки рухливі і стрімкі. Риби, що ведуть парний або гаремний спосіб життя, більш розмірені та флегматичні. Жваві рибки можуть загнати своїх спокійних сусідів у рослинні чагарники і тримати їх в облозі. Задираки не зможуть пропливти повз вуалевих плавців, що розвіваються. Швидкі, ¦швидше з’їдають корм і залишають повільних риб голодними.

Кількість та розмір – невеликий.

Сумісність розміру важлива для того, щоб маленька рибка не мала можливості бути з’їденою великою. Навіть якщо великариба має миролюбний характер, то дрібна все одно через стрес ховатиметься і втратить яскраве забарвлення.
Щільність посадки риб залежить від розміру та темпераменту риб, потужності аерації та якості фільтрації. При виборі враховується дорослий розмір риб. Універсального розрахунку немає, але приблизно для 100 літрового акваріума можна вважати 1 літр на 1 см довжини рибки. При довжині риби понад 6 см потрібно додати ще 1-2 літри води. Важливо, щоб не було перенаселення за шарами проживання.

Соціальність – сумісні при розділенні шарів

Стаємні види риб, кількість яких у зграї переважно не менше 4 особин, добре сумісні з усіма видами. Риби – одинаки не уживаються зі своїм виглядом, так як домінуюча особина битиме своїх родичів. Парні риби у шлюбний період стають агресивними і для інших видів необхідно в акваріумі створювати укриття або пересаджувати їх окремо.

Равлики

Ідеальний равлик для акваріума – це неритина. Розмір до 2 см. Вона живиться водоростевими обрастами на всіх поверхнях і не чіпає рослинність.

9Равлики акваріумні

Молоді равлики розмножуються в підсоленій воді, тому акваріум не заполонять їх популяції. Дорослі равлики можуть жити і в прісній, і підсоленій воді. Мають привабливий зовнішній вигляд і неповторний малюнок.

Рослинність

Акваріумні рослини бувають різної висоти, кольору, з різним формою листям. В акваріумі прийнято висаджувати рослини за висотою від низьких на передньому плані до високих – на задньому.

Найбільш невибагливими вважаються: валліснерія, за винятком гігантської, гігрофіли, папороті (водяна капуста), плаваюча річка, сальвінія.

Ехінодорус ніжний
Ехінодорус ніжний

Як зелений килим на дні також можна розглянути ніжний Ехінодорус, Гелеохаріс голчастий, Хеміантус «Куба», яванський мох, марсилія хвилина.

Обладнання

Для створення біологічної рівноваги та комфортної життєдіяльності обраних акваріумних жителів, залежно від їх потреб, необхідно обладнання:

 • Фільтри – для видалення аміаку та відходів життєдіяльності акваріумних організмів;
 • Компресор – для насичення води киснем;
 • Обігрівач – для підтримки необхідної температури води;
 • Термометр – для контролю температури води;
 • Освітлення – для фотосинтезу акваріумних рослин та життєдіяльності рибок.

Be the first to comment “Заселення акваріуму 100 літрів”