Запуск акваріума та його особливості

IMG_20150619_162137_1CS1Хто має досвід із запуску акваріума знає, що справа ця копітка, неспішна і потребує певних теоретичних і особливо практичних знань. Не варто поспішати і у вас все вийде, якщо підійти до цього процесу з читання статей та консультацій у професіоналів акваріумної справи та робити все відповідально та з настроєм. Важливо пам’ятати, що запускати акваріум правильно потрібно з самого початку, щоб уникнути загиблих рибок, рослин, що чахнуть, зацвітання води, закисання грунту в акваріумі або повторення процесу, перезапуску.

[jumbotron bgcolor=”#0b96ed”]Не знаєте з чого почати? Новачок в акваріумістиці? Чи багато читаєте та плутаєтеся у відповідях на форумі? Чи є досвід, але немає бажання і часу займатися акваріумом?[/jumbotron]

IMG_20150630_161805

Так само при запуску акваріума є багато нюансів при роботі. Правильно встановити, правильно запустити, заселити. На все потрібен свій досвід та знання. І якщо запустити неправильно, то наслідки можуть бути від акваріума, що лопнув, до постійного болота в ньому. Пропонуємо вам запитати рекомендацію про правильне облаштування акваріума у наших експертів-акваріумістів що працюють у компанії Blue Barbus.

Визначтеся:

[box type=”download”]З місцем встановлення акваріума, при цьому врахували, що пряме сонячне світло не потраплятиме на нього, поруч немає батарей, за оглядовістю місце найвигідніше;[/box] [box type=”download”]З видами риб та в якій кількості оптимально заселення акваріума, а так само, в якому стилі оформляти акваріум.[/box]

IMG_20170609_162419Спеціалісти нашої компанії допоможуть вам у придбанні акваріума бажаної форми та розміру, інвентарю, обладнання для підтримки нормальної життєдіяльності його мешканців. Важливо знати, що купувати риб одночасно з акваріумом не можна, тому що заселення ними відбувається не одразу. Перша частина подолана, позитивний настрій, приступаємо до запуску акваріума. Але набагато простіше для Вас скористатися послугою – “акваріум під ключ”.

Поетапний запуск акваріума

[jumbotron bgcolor=”#0b96ed”З чого починається запуск акваріума.[/jumbotron] Запуск акваріума здійснюється у кілька послідовних етапів:

1. Акваріум

P51214-195117Встановлюється акваріум на рівну поверхню тумби і без перекосів. Підставка має бути жорсткою. Інакше є ймовірність тріщин у склі. Також його слід ретельно вимити, але не варто застосовувати для миття акваріума засоби побутової хімії. Мийте акваріум тільки жорсткою щіткою або новими губками, а в якості миючого засобу можна використовувати трохи харчової соди.

2. Корчі

P51208-143756Обробка проводиться до 7 діб. Фірмовий корч купленихую в магазині акваріумістики спочатку необхідно замочити в підсоленій воді з розрахунку 1 столова ложка великої солі на 1 літр води. Сіль уб’є всі мікроорганізми, після чого її необхідно промити звичайною водою і близько доби протримати в зануреному стані. Корч насичиться водою і спливе в акваріумі. Якщо корч знайшли на природі, його необхідно прокип’ятити 5-6 годин у солоній воді. Після того, як вода охолола, перекладіть корч у чисту солону воду для тижневого відмочування. Після солоного відмочування корч промийте в проточній чистій воді з інтервалами менше 30 хвилин. Важливо знати, що не можна використовувати корчі хвойних порід дерев, тому що вони виділяють смолу, яка є сильною бактерицидною речовиною. Тривалість відмочування також пов’язана з попередженням фарбування води від корчів.

У яких виварках її виварювали? І скільки на це пішло газу?

3. Рослини

Промити проточною водою. Після цього видаляється відмерле листя і частини коренів. Великі кущі розбиваються на дрібніші.

4. Ґрунт

IMG_20150722_145209В якості грунту використовуються галька окатана, кришений граніт різних фракцій, крупнозернистий річковий пісок, базальт та інші субстрати, від натуральних до яскравих кольорів. Спочатку робиться промивання. Фірмовий грунт тривалий час промивається під проточним струменем води, поки вода не стане прозорою. Ґрунт засипається у промивну пластмасову тару невеликими порціями, активно миється. Воду міняти необхідно, поки не зникне каламуть. Якщо жменю промитого грунту кинути в чисту воду і при цьому не буде надмірної освіти суспензії, то промивка проведена якісно. wp-content/uploads/2017/11/IMG_20150722_145031-300×225.jpg” alt=”” width=”300″ height=”225″

5. Камені, декорації, обладнання

Камені та декорації миються щіткою в теплій воді. Пластикові аксесуари кип’ятити не можна через їхню можливу деформацію. Зовнішні фільтри миються тільки зсередини, після розбирання та зняття фільтруючої касети.

Встановлення акваріума

Готуємо місце під встановлення акваріума з урахуванням вимог:

[box type=”download”]Підлога під акваріумною тумбою повинна бути рівна або вирівнюється рівень тумби за рахунок жорстких підкладок;[/box] [box type=”download”]Поруч повинні знаходитися електророзетки, не менше 4 штук;[/box] [box type=”download”]У задній стінці тумби повинні бути отвори для входу та виходу шлангів обладнання, електрошнурів;[/box] [box type=”download”]Відстань від стіни, щоб можна було вільно дістати рукою;[/box] [box type=”download”]Розрахована стійкість тумби під навантаженням за формулою: об’єм акваріума помножено на 1,25;[/box] [box type=”download”]Площа поверхні тумби повинна бути більшою або дорівнює периметру дна акваріума;[/box] [box type=”download”]Тумба добротної якості, щоб не розбухала від вологи і не втрачала естетичного вигляду.[/box]

Рівень поверхні акваріумної тумби та верхнього ребра акваріума перевірте будівельний рівень або його аналогом. При невеликому перекосі вода своєю масою тисне на скло, у результаті великих акваріумах можуть з’явитися тріщини, протікання або видавлене скло.

Поверхня тумби потрібно ретельно очистити, тому що навіть незначна піщинка може стати причиною тріщини дна акваріума, оскільки вона концентрує напругу в конкретній точці. Якщо акваріум не має у своїй конструкції ущільнювача, виготовте прокладку з полістиролу або поліпропілену, що згладить незначні нерівності та збалансує навантаження на дно.

Правильне розміщення ґрунту

IMG_20170902_121856 Донний нагрівач укладається у вигляді спіралі на дно акваріума під грунт згідно інструкції виробника, вхід і вихід виводять в один кут. До укладання перевірте його на працездатність.

Вибір грунту, шарів залежить від виду риб. Дизайн донного ландшафту можна оформити пошаровим використанням різного субстрату, утворенням гірок та терас.

Встановлення обладнання

Встановіть акваріумну кришку та увімкніть лампи для перевірки їх роботи. Також ще раз перевірте на працездатність все акваріумне обладнання окремої ємності з водою.

Після перевірки обладнання (фільтр, компресор, нагрівач) встановлюється згідно з інструкціями виробника.

Термометр спиртовий встановлюється всередині акваріума нижче передбачуваного рівня води. Якщо термометр рідкокристалічний або індикаторного типу – приклеюємо зовні.

Встановлення декорації

Після встановлення обладнання можна приступити до закладки акваріумної декорації згідно з планом аквадизайну. Обладнання, що знаходиться всередині акваріума, декоруйте корчами, камінням або іншими елементами.

Наповнення акваріума водою

IMG_20171109_154657Досвідчені акваріумісти дають різні поради щодо води: це може бути і водопровідна вода з додаванням спеціальних компонентів (засобів її підготовки) і відстояна не менше 3 діб. Якщо сумніваєтеся щодо води, краще залити водопровідну та додати відповідно до рекомендацій біостартер для дозрівання екосистеми при швидкому запуску, кондиціонер для покращення якості води, або воду із запущеного акваріума. Добре використати натуральний біостартер з іншого благополучного акваріума.

IMG_20171109_154817 Головне – це параметри води, температура +22°+26°С, кислотність 6,8-8,0 Ph.

Вода заливається в акваріум легким струменем, спрямованим на блюдце, поліетиленову плівку або стінку, щоб не розмити ґрунт і не замутити воду. Для заливки води використовується будь-яка ємність або шланг.

На цьому етапі можна посадити рослини, набравши 1/3 обсягу акваріума. Через добу перевіряємо чистоту води – якщо вода прозора, то запуск проведено правильно.

Увімкнення та перевірка обладнання

IMG_20170902_122157Тепер включаєте фільтр, компресор і терморегулятор. Температуру встановлюєте на градус, необхідний надалі. Закриваєте кришку і упорядковуєте комунікації. Два дні контролюєте злагодженість роботи обладнання, регулюєте фільтр і аерацію, тестуєте Ph/Kh/Dh на кислотність і жорсткість, перевіряєте стійкість екосистеми, що створюється. Післяперевірки фільтр та компресор повинні працювати в даному режимі.

Заселення мешканцями

Важливо знати, що через день-три після запуску у воді з’явиться білувата каламутня. Це відбувається освіта необхідних екосистемі штучного водоймища бактерій, йде стабілізація мікроклімату в акваріумі і воду міняти не можна. Вода має стати прозорою за п’ять-сім днів.

Підіб’ємо підсумки: акваріум встановлений, заповнений ґрунтом і декораціями, засаджений рослинами та равликами, вода пройшла трансформацію і кристально прозора, наповнена киснем.

Як випустити в акваріум рибок-першопрохідців. Для цього пакет з ними опускаєте в акваріум для врівноваження температури, закріпивши прищіпкою за борт, додаєте в пакет води з акваріума, хвилин 15-25 рибки акліматизуються і сачком пересаджуєте в акваріум. Висвітлення включаємо у нормальному режимі та спостерігаємо за рибами. Якщо вони спокійно обживають нову оселю, можете зітхнути – запуск пройшов успішно. Години через три нагодуйте їх щонайменше.

Через 5-7 днів можна досаджувати рослини, не забуваючи про промивання і підселяти потроху риб.
Теоретично, навіть за день ми запускали повністю готовий акваріум. Можливе для невеликих акваріумів до 500 літрів. Але для великих акваріумів за 1 день зробити ВСІ неможливо. Точніше реально, але потім постійно доведеться воювати з акваріумом. Як правило, запуск розтягується до 7 днів.

Якщо вам потрібен просто запуск, то ніхто не даватиме гарантію за те, що у Вас акваріум працюватиме. Уявіть, Ви майстру з ремонту машин приносите деталь, приносите клей. Він зможе дати гарантію на те, що у Вас з автомобілем буде все нормально після встановлення деталі? Тому ніхто чужої відповідальності не братиме. Якщо Вам продали акваріум “ювель”, то хто б не запускав акваріум, у Вас через місяць з’являться проблеми.

Be the first to comment “Запуск акваріума та його особливості”