Запуск акваріума

Запуск акваріума

Купуючи акваріум, новачок акваріуміст стикається з проблемою правильного «запуску» штучної водойми. Навіть маючи базові знання про потреби мешканців домашньої водойми. Необхідно дотримуватись черговості при їх заселенні в нього. Вода для акваріумамає пройти певне очищення. Слід не квапити події і дати відбутися природним процесам встановлення біологічної рівноваги майбутнього довкілля рибок, молюсків і рослин.

Місце розміщення акваріума

місце розташування акваріумаВарто заздалегідь подумати, на чому буде розміщений акваріум: акваріумна тумба< /a>, полиця, стіл. Розмір підставки повинен відповідати розміру та вазі акваріума. Слід виключити місце розташування будиночка для рибок біля вікна. (При попаданні прямих сонячних променів вода може швидко зацвісти). Дверей (жителі акваріума можуть лякатися людей, що проходять повз). Батарей та обігрівальних приладів (порушить температурний режим водойми в зимовий час). Місце розташування не повинно викликати незручностей під час чищення та заміни води.

Порядок запуску акваріума

Після того як акваріум буде встановлений на підставку (зазвичай під дно водоймища поміщають пластикову або прогумовану підкладку). Можна розпочинати його запуск.

Підготовка акваріума

запуск акваріума Процес запуску акваріума починається з етапу підготовки рослин, ґрунту, корчів, елементів декорацій, акваріумного обладнання та самого акваріума.

Акваріумний ґрунт

грунт в акваріуміПерше, що необхідно для облаштування акваріума – це вибір правильного ґрунту. Для звичайного акваріума підійде грунт з гальки, щебеню-окатишу, гравію. Як правило, ґрунт поділяється на декоративний та спеціальний поживний ґрунт для акваріумних рослин. Декоративний ґрунт перед засипанням в акваріум необхідно промити. Поживний субстрат не потрібно промивати перед додаванням в акваріум. Його необхідно укласти тонким шаром у місці посадки рослин і зверху прикрити декоративним ґрунтом.

Рослини

посадка акваріумних рослин у горщиках кладофори, достатньо витримати їх під проточною водою протягом 2-х хвилин.

Рослини слід поміщати в акваріум після часткового наповнення водою. Їх зручно висаджувати, коли рівень води складатиме 1/4 від об’єму води в ємності. Мінімальний рівень води 2-3 см вище ґрунту.

Коряги

корч в акваріуміКоряги – елемент декоруції, який встановлюється в акваріум перед посадкою рослин або відразу після нього. Необхідно використовувати готові декоративні вироби з магазину акваріумістики. У цьому випадку не доведеться проводити тривале очищення, дезінфекцію та вимочування корчів.

Обладнання

Перед запуском акваріума необхідно подбати про його повну комплектацію. Стандартне акваріумне обладнання: фільтр, що очищає воду від механічних, органічних частинок, компресор-аератор, що збагачує воду киснем, обігрівач, лампа (люмінесцентна), термометр для контролю температури води, сачки, губки для догляду та підтримання водойми в належному вигляді. Додатково можна придбати задній фон (однотонний, кольоровий, що імітує підводний світ, або ж об’ємний 3D-фон) .

Декорації

декорації в акваріуміДекоративні прикраси не повинні фарбувати воду, виділяючи в неї барвник. Помутніння або фарбування води говорить про низьку якість виробу. Декоративні елементи розміщуються так, щоб вони виглядали природним чином. Як правило, починають з більших за розміром декорацій та закінчують маленькими. На цьому етапі необхідно встановити та замаскувати фільтр, компресор-аератор, а також – помістити термометр.

Заповнення акваріума водою

Щоб уникнути замутнення, воду варто заливати акуратно. Для цього необхідно розмістити на дні штучного водоймища звичайну тарілку. У яку слід наливати воду. Це дозволить зберегти дно від розмивання потоком води та дозволить уникнути сильного її замутнення суспензією ґрунту. Після розміщення рослин можна продовжити заповнення акваріума водою до необхідної межі, не доливаючи до краю 8-10 см.

Запуск обладнання

Після заповнення ємності акваріума водою потрібно включити фільтр, компресор-аератор, а також терморегулято. Регулятор фільтра та компресора слід встановити на середніх положеннях. Робота обладнання в ємності необхідна для прискорення встановлення біологічного балансу середовища та запуску біологічної фільтрації.

Період спостереження

Помутніння води не повинно викликати занепокоєння, акваріум проходить процес встановлення біологічної рівноваги довкілля. На який потрібен тиждень протягом якого необхідно спостерігати за змінами, що протікають у ньому. У цей час встановлюється початковий біологічний баланс. Через 3 дні можна заселяти перших рибок.

З населення рибок

гуппі в акваріуміакваріумні рибки Уважно слід ставитись до чисельності жителів у створеній екосистемі, не допускати її перенаселення. Для благополучного життя акваріума необхідно стежити не лише за тим. Щоб рибкам було достатньо місця для плавання (1 рибка на 2 літри води). Але й за ступенем поширеності рослин, їх висотою, приділяти час своєчасній заміні води (1/3 від обсягу). Не варто забувати чистити ґрунт (раз на тиждень), а також годувати мешканців акваріума різноманітним кормом.

Освітлення

Варто приділити увагу освітленню акваріума, необхідна тривалість світлового дня не менше 12 годин.


Be the first to comment “Запуск акваріума”