Задній фон для акваріума

Задній фон для акваріума

Акваріумний фон – універсальний декоративний елемент, який не тільки приховує зовнішнє акваріумне обладнання, але і надає йому гарного вигляду, ніби розширюючи простір акваріума і доповнюючи його. Заднє тло акваріума привертає не менше уваги, ніж його строкаті жителі. Але головне, щоб вони не губилися на ньому.

рельєфний фон для акваріумаТому, його вибір є дуже важливою та відповідальною справою. Головні риси будь-якого акваріумного фону – яскравість, насиченість, практичність, відповідність стилю та формі самого акваріума. Фон повинен доповнювати стилістику акваріума візуально розширюючи його. Акваріумні фони бувають двох основних видів: зовнішній та внутрішній. Зовнішній є аналогом фотошпалер, які наклеюються на задньому склі штучного водоймища. Це один з найпоширеніших видів оформлення акваріумів. Внутрішній фон являє собою конструкцію, виконану як накладку на задню стінку всередині акваріума, до якого вона кріпиться за допомогою присосок або кріплень-пазів. Внутрішнє тло – рельєфне і поєднує у собі особливість стилю оформлення штучного водоймища. Оскільки в морському акваріумі він стилізований під фрагмент дна або риф, у прісноводному – підйом берегової лінії.

Внутрішні фони рекомендується встановлювати в акваріуми більше 100 літрів, нормальним показником об’єму є акваріум на 300 літрів. Цей фон займає великий відсоток обсягу штучного водоймища, але він повністю приховує все акваріумне обладнання. Фон може спричинити загибель невеликих мешканців акваріума в тому випадку, якщо між ним і стіною ракоподібне або рибка може протиснутися за конструкцію або застрягти в її частині. При дотриманні розмірів мешканців акваріума та розмірів рельєфу внутрішнього фону, мешканці водоймища за скляними берегами сприймуть його як частину свого місця проживання. Колір внутрішнього фону часто повторює природні матеріали, тому рибки та інші мешканці водоймища не губляться на його тлі.

Внутрішній дизайн акваріума

чорний задній фон для акваріумазаднє тло для акваріумаЯкщо в акваріумі необхідно змінити його внутрішній антураж – потрібно прибрати з нього весь вміст і всіх його мешканців, тим самим убезпечивши їх та прискоривши робочий процес. Крім цього, необхідно забезпечити умови для безперервної роботи акваріумного фільтра, що необхідно для збереження можливості виробляти біологічну фільтрацію.

Як правило, акваріум у квартирах і, найчастіше, в офісах встановлюється на тумбу біля стіни. При цьому його задня стінка просвічується і пропускає шпалерний малюнок через весь акваріум. Дуже часто такі малюнки абсолютно не гармоніюють із внутрішнім дизайном штучного водоймища і виглядають на його тлі недоречно. Вирішити цю проблему можна кількома способами.

Забарвлення акваріума

фарбування задньої стінки акваріума Сьогодні оформити заднє тло акваріума можна на будь-який смак і в будь-якому стилі. Завдяки широкому вибору матеріалів, різним візуальним ефектам, освітленню та акваріумним пристосуванням в цілому, можна реалізувати навіть найоригінальнішу витівку.

Перший і найпростіший вихід – пофарбувати задню стінку акваріума із зовнішнього боку фарбою. Наприклад, синього, зеленого чи чорного кольору. Чорний колір – найоптимальніший, тому що він відтіняє все те, що знаходиться всередині, додаючи яскравості та насиченості. Синьо-зелений колір зробить акваріум більш контрастним та природним. Для досягнення потрібного відтінку слід використовувати різні колоранти, які зроблять заднє скло акваріума індивідуальним та неповторним.

Готові акваріумні фони

Готові акваріумні фониГотові акваріумні фони в основному роблять із ПВХ-плівки (полівінілхлорид). Така плівка випускається у кількох розмірах та має зручний спосіб кріплення. Фон-плівка є одним із найбільш популярних та ергономічних способів оформлення фону акваріума. Придбати її можна в магазині акваріумістики, за невисокою ціною та в будь-якому кольорі.

Така плівка швидко монтується, тому, набридлий варіант завжди можна без особливих труднощів замінити чимось новим. ПВХ-плівку можна клеїти лише із зовнішнього боку акваріума. Як кріпильний матеріал використовуються силіконові герметики. На жаль, ПВХ-плівка як декоративний елемент оформлення акваріумів має один істотний недолік. Вона не дає ефекту об’ємності, від чого підводний ландшафт кардинально відрізняється від реального морського, озерного чи річкового дна.

Рельєфний фон

Рельєфний задній фонСучасні види рельєфних фонів здатні творити справжні дива. Незважаючи на свою досить високу вартість, вони мають великий попит серед акваріумістів.

Цей тип фону кріпиться всередині акваріума до його задньої стінки за допомогою спеціального клею, пазів або присосок, що входить до його комплектації. Рельєфні фони, ширина яких досягає 3 см, не потребують додаткового проклеювання. Достатньо притиснути їх краї камінням або заглибити у ґрунт. Такий вид кріплення не вимагає багато зусиль і не викликає жодних незручностей в обслуговуванні акваріума.

Рельєфні фони надають акваріуму додаткового обсягу та оригінальності, а також випускаються у широкій колірній та тематичній гамі.

Акваріумні пейзажі

Акваріумні пейзажі Найкрасивішими та найяскравішими є кам’янисті та корянисті пейзажі. Природні кольори таких фонів добре вписуються в будь-який інтер’єр приміщення. Вони мають стандартні розміри, тому підходять до більшості типів акваріумів. Матеріали, з яких виготовлені пейзажні фони, не є шкідливими для мешканців підводного світу. Вони не містять токсичних добавок.

Зображення на задній стінці акваріума, при цьому можуть бути найрізноманітнішими. На них можна знайти екзотичних рибок і морських тварин, скелі та рослини та багато іншого. На основі об’ємних фонів можна створювати унікальні дизайни пейзажів задніх планів. Наприклад, закріплювати на них спеціальні горщики з рослинами, приклеювати до поверхні рельєфів корчі або камінчики. Таким чином можна найбільш реалістично відтворити красу та неповторність підводного світу в акваріумі, наблизивши його до природного середовища.

Акваріумне тло своїми руками

Акваріумний фон своїми рукамиАкваріумну панораму можна зробити і власними руками. Для цього варто запастися не лише терпінням та посидючістю, а й деякими матеріалами. Як такі матеріали може виступати інертна харчова пластмаса, герметик, каміння, корчі тощо. Такі фони мають свою особливість і не схожі ні на які інші. Задній акваріум фон можна зробити з натурального дерева. Для декорування підійдуть не лише шматочки деревини або невеликі гілочки, а й кора.

Саме з кори можна зробити ексклюзивне акваріумне тло. Який відтінятиме підводну красу водного простору штучного водоймища, і радуватиме погляд оточуючих. Знайти такий матеріал можна у найближчому лісі. Але для приведення його в нормальний для акваріума стан кору доведеться ретельно вичистити і виварити.

Секрети виготовлення фону з природних матеріалів

Секрети виготовлення фону з природних матеріалівЗ поверхні кори слід видалити всі забруднення та частинуі які можуть відколотися від основної маси. Підготовлену кору слід прокип’ятити у великій ємності. Відразу після варіння, ще гарячої та мокрої, її слід помістити під прес і максимально вирівняти.

Після висихання, зворотну частину кори за допомогою ножа або рубанка слід позбавити від нерівностей і шорсткостей. На очищену (гладку) сторону фону наносимо герметик і прикладаємо кору до внутрішньої стінки акваріума, добре притиснувши. Перед остаточним запуском акваріума слід кілька разів очистити. Для цього потрібно 2-3 рази залити, а потім злити воду з акваріума. Оскільки це необхідно для змиву залишків клею та його виділень.


Be the first to comment “Задній фон для акваріума”