Які бувають акваріуми

Які бувають акваріуми? У цій статті ми розглянемо це питання.

Азбестоцементний акваріум

Акваріум з цементу
Азбестоцементний акваріум

Акваріум з азбестоцементу абсолютно безпечний. Тобто небезпека для людини може представляти тільки пил від цього матеріалу при його розкрої. Але заходи безпеки дихальних шляхів. І правильна технологія обробки азбесту повністю виключає цю загрозу. На ринку не представлені масово дані акваріуми. Здається, який акваріум може вийти із цементу? Як він виглядатиме в інтер’єрі. Наприклад, фото показує, що досить симпатично.

Розглядаючи азбестоцементний акваріум. У ньому можна виявити здавалося б великий недолік. Він має лише фронтальне скло. А решта його частин закриті для перегляду. Конструкція акваріума досить тяжка. Але будь-який недолік можна перевести у гідність. Наприклад тяжкість азбестоцементного акваріума прямо пропорційна його надійності та стійкості.

Недостатність огляду можна дуже вигідно використовувати в декорі. Наприклад, коли Ви вбудовуєте холодильник, плиту або пральну машинку в кухонний гарнітур. Вас же цікавить лише передній вид техніки, відповідно задня та бічні стінки приховані від очей. Так і з акваріумом – азбестоцементні конструкції ідеальні для вбудовування в кімнатні гарнітури. Стінки та інші конструкції, які передбачають лише передній огляд.

Кілька таких невеликих вбудованих конструкцій чудово оживлять Ваш інтер’єр. Навіть якщо у Вас обмежений простір. Крім цього, азбестоцементні акваріуми дуже легко прикрашати. Їх можна обклеїти плівкою, обкласти плиткою, кахлями. Безумовно, за допомогою Вашої фантазії їх можна ідеально вписати або виділити якусь зону в квартирі або в будинку.

Прості акваріуми

Для новачків, які вирішили зробити перший акваріум своїми руками. Варіант використання азбестоцементу ідеальний. Безумовно потрібно дотримуватися запобіжних заходів у роботі з азбестоцементними плитами. До того ж, виготовлення таких акваріумів без скла і без забарвлення коштує дуже дешево. Якщо ви купили готову заготівлю азбестоцементного акваріума, то пам’ятайте, що скло потрібно встановлювати до фарбування.

З’єднувати скляну поверхню з азбестоцементними стінками необхідно за допомогою силіконового каучуку. В результаті для фарбування необхідно використовувати фарбу, в основі якої лежить епоксидна смола.
Проклеювання чи склеювання між собою азбестоцементних листів здійснюється шкідливими клеями. Крім того, після збору конструкції акваріум повинен простояти не менше 24 годин повного висихання клейових швів. Потім необхідно нанести на всі частини захисне покриття. Насамперед воно вбереже Ваших вихованців від хвороб та можливого отруєння.

З’єднані акваріуми – рибопровід

Рибопровід. Фантазія чи реальність?

У 2009 році, в одному з барів Міннеаполісу було втілено оригінальну ідею оформлення акваріума. Кілька акваріумів з’єднуються прозорими трубами прямокутного перерізу. Безумовно це дає можливість рибкам, що населяють їх, вільно переміщатися між ними. Рибогін проходить по всьому приміщенню бару. Як на порівняно невеликій висоті на рівні акваріума. Так і піднімаючись майже під стелю його кімнат. Відвідувачам сподобалася оригінальна ідея. В результаті бар почали відвідувати велику кількість людей. Але постає питання, чому ідея не знайшла свого подальшого поширення?

Технічні деталі конструкції рибопроводу в акваріумі
Настільки малі згадки в інтернеті вдалих прикладів виготовлення рибопроводів говорить про те, що їх створення надзвичайно складне. Справа не тільки в плані конструктивних рішень складання та встановлення. Але й вимогам догляду за ними. Саме догляд за цим типом акваріумів викликає підвищені труднощі, тому що вимагає використання вбудованих помп, що створюють безперервний потік води по всьому.у рибопроводу, її паркан та подачу в акваріуми.
Використання постійного потоку води дозволяє забезпечити чистоту стінок прямокутної труби, що зв’язує штучні водойми. На вході та на виході в ємності акваріума створюються умови розсіювання потоку течії. В результаті це необхідно для переміщення рибок та її заходу в порожнину труби.
Іншою вимогою до таких конструкцій є надійність їх кріплення та забезпечення штучного підсвічування. Або, навпаки, затінення при яскравому світлі, що потрібно зберегти простору труби від заростання водоростями. А тепер найголовніше, про що варто написати на початку огляду цього креативного рішення. Насправді рибопровід і акваріуми, які об’єднані між собою, являють собою не єдину цілу систему, а комбінацію з декількох акваріумів. Які лише імітують цілісність усієї системи.
Розглядаючи цю концепцію, можна дійти невтішного висновку. Що при незначній зміні ідеї, що використовується, є можливість отримати діючу систему з декількох акваріумів. Частина опису вже наведена на початку цього розділу.

Реалізація концепції рибопроводу

Основною проблемою в цій концепції є зовсім не фізичне створення кількох акваріумів. Подібних розмірів, з’єднаних прозорим трубопроводом, а необхідність “пожвавлення” цієї системи та наповнення її рибками. Просто поєднавши акваріуми, неможливо створити рівномірний рух риб по трубі обмеженого розміру.

У цьому випадку всі рибки можуть опинитися в одному акваріумі або не плавати простором труби взагалі. Перебуваючи у своїх акваріумах або відпливаючи від них на метр, одразу повертатись назад. Для забезпечення рівномірного руху рибок необхідно створити слабкий потік води (протягом). Що сприятиме природному руху рибок за своїм напрямом.

Якщо брати до уваги систему з двох акваріумів, то для ефективного руху рибок по ній слід використовувати принцип об’єднаних судин. Тому вхід та вихід з однієї ємності в іншу має розташовуватися на певній висоті. Що необхідно для забору води та створення додаткових умов течії з одного акваріума до іншого. Течія забезпечується забором води з нижнього акваріума.

Вода після забору (не рибопроводом) помпою фільтра. Проходить повний цикл очищення і по трубці надходить у другий акваріум. Розташований на певній висоті вище за перший. Допускається різниця висот не більше метра для однієї послідовності з’єднаної ємності, що необхідно для дотримання гідротехнічних особливостей конструкції.

З’єднання акваріумів

Після забезпечення течії в потрібному напрямку, ми отримуємо можливість вихідного переміщення рибок з верхнього акваріума до нижнього похилого рибопроводу. Довжина якого має перевищувати 5 метрів. Можливе використання ступінчастої конструкції з кількома поворотами. Слід враховувати, що рибки будуть переміщатися по течії води, слідуючи за ним і якщо рибка увійшла в шляхопровід (трубу), вона випливе з протилежного боку, а ймовірність того, що вона повернеться назад, порівняно невелика. Наступним важливим моментом стає створення на вході зони збирання рибок. Простір входу в шляхопровід для рибок має бути більшим, ніж площа його основної частини.

Реалізація концепції рибопроводу
Уявимо, що рибка запливе всередину труби і опиниться в суміжній ємності, як вона повернеться в перший акваріум? Адже вода, як і раніше, циркулюватиме між першою та другою ємностями, тому зворотне з’єднання не принесе аналогічного результату. Другим кроком у конструюванні цієї системи з двох штучних водойм буде створення зворотного рибопроводу.

Рибопровід починається в нижній частині другого акваріума, що розташовується на 1 метр нижче основного або першого. Завдання для рибки – вона має повернутися по ньому в основний акваріум. Реалізувати цей процес можна з’єднавши нижній акваріум з верхнім, за допомогою прямого ступінчастого шляхопроводу з вертикальним заходом рибок в акваріум.

Дана схема дозволить уникнути зворотної течії. Що не ускладнить завдання повернення рибок, що спустилися на другий акваріум. Далі використовується простий прийом, необхідно інтенсивно годувати рибок лише у верхньому акваріумі. Що виробить у них інстинкт повертатися в основний акваріум для годування. Теоретично така схема повинна працюватитати. У подорож вирушать лише частина рибок із першого та другого акваріума. Інші стабільно житимуть у своїх водоймах. Не роблячи спроб відправитися в плавання в сусіднє водоймище. Неактивних рибок можна відсадити у звичайний акваріум, залишивши інших любителів подорожувати. Навіть серед риб одного виду знайдуться як активні особини, і пасивні. Які не підійдуть для даного водоймища.

Технічні деталі конструкції рибопроводу в акваріумі

Для створення цієї системи знадобиться силікатне скло для акваріумів та пластикові обручі. Які утримуватимуть конструкцію в межах швів, що дозволить забезпечити додаткову їх герметизацію та підтримку. Приймальні та вихідні отвори для рибок повинні бути виконані у більшому діаметрі, ніж основний рибопровід. Вихід вихідного отвору виконується на 100 мм нижче за рівень вхідного, це забезпечує ефект стабілізації рівня води в ємностях. При цьому “природна” течія забезпечується до нижнього акваріума.

Наступним важливим кроком буде встановлення стандартного акваріумного обладнання. А саме: фільтра, компресора та водонагрівача, все це краще зробити в спільній системі із загальним виходом у перший акваріум. Акваріум, що знаходиться на рівень вище, поповнюється водою, яка пройшла фільтрацію у зовнішньому фільтрі. У другому акваріумі, що знаходиться на рівень нижче першого, встановлюється додатковий набір із компресора та нагрівача.

Нагрівач встановлюється якщо потік теплої води з першого штучного водоймища недостатній. Крім цього, у першому акваріумі може знадобитися встановлення додаткового фільтра. Який буде проводити механічне очищення води.

Після встановлення акваріумного обладнання необхідно перейти до питання про вибір освітлення. Висвітлення акваріумів залишається стандартним, але при цьому потрібне забезпечення підсвічування рибопроводу. Його підсвічування виконується лампами середньої яскравості, що чергуються. Інші моменти, пов’язані з облаштуванням акваріумів, сполучених рибопроводом, залишаються вже на стадії їх проектування і не можуть бути конкретизовані у цьому випадку.

Населення акваріумів з’єднаних рибопроводом

У цих з’єднаних акваріумах допускається вміст активних рибок, не сприйнятливих до перепадів освітлення та стороннього шуму. Так як акваріум цього типу призначається для встановлення в громадських місцях для демонстрації рибок. Відвідувачам кафе, магазинів акваріумістики та інших місць. Які вимагають створення неповторної атмосфери, що поєднує присутність живої природи та повсякденних справ. Рослинний світ штучного водоймища повинен бути представлений різноманітними рослинами, що укорінюються. Які слід зафіксувати за допомогою шару каменів або черепашок, що лежать поверх ґрунту.
Акваріум з рибопроводом

Концепт акваріума з рибопроводом цікавий своїм нестандартним підходом до зовнішнього вигляду штучного водоймища та нових можливостей. Які дає дана система у реалізації взаємодії рибок та відвідувачів. При правильному виконанні даного акваріума можна отримати унікальне штучне водоймище, невимогливе до догляду за собою.

Завдяки незвичайній красі, різноманіттю стилів і форм. Сучасні акваріуми стали справжньою окрасою не лише житлових приміщень, а й багатьох громадських закладів. Сьогодні їх можна побачити в офісах, кафе, торговельно-розважальних центрах, поліклініках, дитячих дошкільних закладах тощо. Красиво оформлений акваріум піднімає настрій та покращує самопочуття. Також він може бути головним елементом інтер’єру приміщення, який акцентує на собі увагу. Існує кілька видів акваріумів. Основних із них два – сухі акваріуми та акваріуми з водою. Кожен із них, у свою чергу, ділиться ще на кілька різновидів.

Підлогові акваріуми

“Мокрі” акваріуми наповнюються водою і живими мешканцями: екзотичними рибками, рослинами, черепашками, равликами. Найбільш затребуваними та практичними з цих штучних водойм вважаються підлогові акваріуми. Найчастіше, їх конструкція є комплектом з трьох елементів – тумби, самого акваріума і кришки-світильника.

Підлогові акваріуми Тумб, які використовуються під стандартні моделі акваріумів, найчастіше виробляються в обмеженому наборі стилів. Як правило, вони незграбні, тому, погано гармонують з самим акваріумом. Найкращий варіант вирішення цієї проблеми – оформити індивідуальне замовлення на виготовлення тумби. Придбати оптимальну для неї модель акваріума у спеціалізованому салоні акваріумістики. Підлогові акваріуми добре вписуються в інтер’єр спальні чи кабінету. Причому, у цих приміщеннях вони не обов’язково мають бути більшими. Оптимальний обсяг – від ста п’ятдесяти до двохсот літрів.

Вбудовані акваріуми

Вбудовані акваріуми До найбільш оригінальних з акваріумів, наповнених водою, належать вбудовані акваріуми. Як правило, вони виступають у ролі перегородок між кімнатами або заповнювачів порожнин. Такий підхід з успіхом використовується в багатьох дизайнерських проектах, роблячи акваріум не тільки красивим, але і корисним елементом внутрішнього інтер’єру приміщення. Досить цікаво вбудовані акваріуми виглядають як основи для тумб або столів.

Акваріуми-діорами

Акваріуми-діорамиАкваріум-діорама може бути як вбудованим, так і підлоговим. При цьому його переднє скло завжди має увігнуту форму. Ця, здавалося б, на перший погляд, маленька деталь має приголомшливий ефект. Увігнутість скла сприяє зануренню у неповторний водний світ, робить його більш реалістичним та захоплюючим.

Акваріуми-діорами можна встановлювати в багатьох видах приміщень: у квартирі, зокрема – у ванній кімнаті, в офісі, в торгово-розважальному центрі, і скрізь вони привертатимуть увагу господарів, гостей та відвідувачів. /p>

Підвісні акваріуми

Підвісні акваріуми На сьогоднішній день все більшу популярність набирають, так звані, підвісні акваріуми. Саме підвісний акваріум, якнайкраще, впишеться в інтер’єр маленької квартири. Вони не займають багато місця, але при цьому не розраховані на великий літраж. Як правило, їх обсяг – не більше 100 літрів.

Серед підвісних акваріумів особливу увагу варто приділити акваріумам-картинам. Свою назву вони отримали завдяки невеликій ширині – максимум 15 сантиметрів. Акваріум-картину можна встановити на будь-якій стіні: у спальні, у вітальні, у передпокої чи робочому кабінеті. Головне – це ніша або спеціальна тумба для нього, що імітує стіну.

Сухі акваріуми

Сухі акваріуми Якщо з якоїсь причини немає бажання чи можливості подарувати собі красу акваріума з живими мешканцями. Або це не передбачається тематикою інтер’єру приміщення, тоді є чудовий вихід. А саме: прикрасити свій будинок чи робочий кабінет сухим акваріумом. Ця штучна ємність заповнюється елементами. Імітують природні корали та інші атрибути, що знаходяться у звичайних морських акваріумах.

Сухі акваріуми Внутрішні наповнювачі сухих акваріумів також можуть складатися з різних фігурок. Наприклад різнокольорових повітряних бульбашок, гальки, морського піску, каміння тощо. Тип оформлення в таких випадках максимально наближається до морського пейзажу. Але в жодному разі не суперечить загальному стилю приміщення.

Сухий акваріум – одне з найбільш креативних, практичних та функціональних рішень у сучасному дизайні приміщень. Сухі акваріуми монтуються в стіни, підлогу або меблі, а також можуть бути окремою конструкцією. У них немає води, а є лише повітряний простір та композиційні елементи.

Сухі акваріуми

Сухий акваріум, вмонтований у стіну або поверхню підлоги. Покривається листом триплексу. Дуже міцного, стійкого до ударів тришарового скла. Товщина такого скла залежить від моделі тієї чи іншої конструкції. А також від її призначення. Вибираючи та оформляючи композиції для сухих акваріумів. Бажано використовувати тільки штучні матеріали, що не псуються.

Види сухих акваріумів

Види сухих акваріумівГоловний поділ сухих акваріумів проходить за двома категоріями: вбудовані та виносні акваріуми.

Вбудовані сухі акваріуми являють собою конструкцію з декількох елементів. Скло, профілю, оздоблювальних матеріалів. Вбудований акваріум може розміщуватися в пустотах шаф, стільницях, сходах тощо.

Виносні акваріуми встановлюються окремо і максимально схожі зі звичайними моделями акваріумів. Наповнення такого акваріума може обмежуватися переліком матеріалів, що використовуються або фантазією.

Наприклад форма виносного акваріума може бути – круглою, кутовою, прямокутною.

Сухий акваріум власноруч

Види сухих акваріумів Щоб виготовити сухий акваріум самостійно, необхідно дотримуватись кількох правил.

По-перше, скляну панель такого акваріума знадобиться зробити на замовлення. З урахуванням місця його встановлення та розмірів.

По-друге, ніша для такого акваріума має бути заздалегідь підготовленою і містити укріплюючі та декоративні елементи.

По-третє, сухий акваріум повинен мати хороше підсвічування, інакше він буде тьмяним і малопривабливим.

В результаті на основне покриття акваріума необхідно викласти підібрану композицію. Виріб прикрити склом, а шви заповнити герметиком.

Крім того, існують і інші варіанти оформлення інтер’єру з використанням акваріумів. Наприклад, акваріуми-басейни або невеликі одиночні акваріуми. Встановлюються у певній кількості, але не менше 2–3-х.

Сухий акваріум власними руками< /a>Сухий акваріум власними руками</aТому незалежно від виду акваріума, особливу увагу варто приділити його підсвічування. Спектральна лампа може встановити конкретний, в залежності від інтер’єру, відтінок води або вільного простору. При цьому не треба концентрувати всю свою увагу тільки на освітленні. І забувати про мешканців акваріума та його наповнення. Адже без цього навіть найбільший акваріум втратить свою привабливість та неповторну красу.


Be the first to comment “Які бувають акваріуми”