Встановлення акваріумів

IMG_20170902_130052установка та обслуговування акваріумів стають справжнім випробуванням та проблемою. Вирішити її можна, скориставшись послугами спеціалістів нашої компанії. Досвідчені співробітники допоможуть створити чудовий акваріум та підтримати його красу та здоров’я на довгі роки. Крім того, це дозволить значно заощадити свій час у виникаючих проблемних ситуаціях і не турбуватися, залишаючи своїх вихованців на час від’їзду, скориставшись послугою та інших його мешканців.

Вибираємо акваріум та його розташування

 IMG_20171020_180557

Важливо підбирати правильну опору, на якій розміщуватиметься акваріум. Наша компанія пропонує акваріуми зі спеціальними тумбами під акваріуми. Вони враховують всі технічні характеристики водойм, мають великий вибір дизайну та стилістики, що дозволить легко вписати їх в інтер’єр приміщення. Крім того, варто врахувати вагу всієї конструкції при розміщенні в кімнаті: далеко не всі підлоги здатні витримати таке навантаження без деформації.

Помилки розміщення акваріума

Існує низка помилок у місцезнаходження акваріума, які зможуть нашкодити його мешканцям і дуже швидко перетворять дизайнерський шедевр на просте, штучне водоймище. Насамперед, це розміщення під прямим сонячним промінням. Це дозволить бактерії у воді за короткий термін перетворити кристально чисту воду на домашнє болото, яке не тільки непривабливе на вигляд, але й небезпечне для мешканців акваріума. Також варто розмістити домашню водойму на відстані від обігрівачів та кондиціонерів. Це дозволить уникнути перепадів температур. Не можна поміщати акваріум на підлогу, це не тільки не дозволить належним чином милуватися ним, а й ускладнить його догляд. Бажано, щоб поряд з акваріумом була розетка, але не нижче за його розміщення, щоб уникнути замикання у випадку, якщо акваріум дасть текти. Також поряд з акваріумом має бути достатньо місця для того, щоб його доглядати і милуватися. Це стосується і доступу до води, щоб її заміна не вимагала надмірних зусиль.

DSC03536 Встановлення акваріума в офісі буде трохи складнішим. Потрібно враховувати зазначені вище вимоги щодо розміщення акваріума з роботою всієї організації. Установка акваріума в проході як поділ між приміщеннями – не найкраще рішення, як з точки зору догляду, так і комфорту самих рибок. Відомі приклади встановлення невеликого акваріума з рибкою на робочому столі. Це, безумовно, красиво, але небезпечно: при догляді за водоймою вода може зіпсувати стіл та документи, та й рибці буде некомфортне світло від моніторів та постійне миготіння перед акваріумом.

Дизайн та його особливості

Сьогодні існує маса варіантів того, як прикрасити акваріум: від традиційних природних композицій до футуристичних елементів з яскравими квітами. Однак те, що доречно в приміщенні в стилі hi-tech, буде виглядати абсурдно і безглуздо в будинку з класичним стилем.

 IMG_20170902_130005    На сьогоднішній день існують два популярні напрямки в оформленні акваріумів: «Aquascape» і «Голландський акваріум». Дизайн Aquascape передбачає створення імітації наземних ландшафтів: різних природних композицій, а також будівель або атракціонів. За рахунок того, що різні рослини ростуть із різною швидкістю, виникають химерні ландшафти. Це досить складний варіант, який вимагає участі досвідченого фахівця, тому самостійно намагатися відтворити Альпи у своїй штучній водоймі не варто. “Голландський акваріум” передбачає створення особливого квітника з рослин. За рахунок контрасту за кольором та формою листя створюється яскрава композиція, яка приваблює своєю красою. Однак і тут потрібна рука професіонала, адже підтримання рослин у здоровому та красивому вигляді неможливе без уваги та досвіду у цій справі.

IMG_20170902_124816

Поетапне встановлення акваріума

Спочатку необхідно встановити в відповідному місці тумбу і розмістити на ній спеціальну підстилку з полістиролу, товщиною 0,1-2 см. Це створить стабілізуючу подушку між акваріумом і тумбою. Після цього правильне встановлення акваріума передбачає розміщення на дні спеціального субстрату, який наситить воду необхідними мікроелементами. Зверху насипається ґрунт: 3-5 см біля передньої стінки та 5-7 біля задньої стінки акваріума – це створить правильний візуальний ефект після того, як акваріум наповниться водою. Як декоративні елементи також використовуються і корчі: мангрові та «мопані» із залізного дерева. Перший вид корчів потрібно спочатку замочити у воді, щоб вона не пофарбувала воду в коричневий колір.

Освітлення потрібно підбирати для акваріума окремо. Для багатьох рослин найкращим вибором буде комбінація білих ламп та ламп з теплішим спектром кольору. Зазор між кришкою з лампами та водою в акваріумі повинен становити не менше 2 см. Але, якщо є можливість – витратите гроші на професійні лампи для росту рослин. Вони дорожчі, але результат вони дають кращий у порівнянні зі звичайними.

В акваріумі також необхідно встановити спеціальне обладнання: фільтр (внутрішній або зовнішній), терморегулятор, компресор, градусник і таймер. Це обладнання дозволить не тільки зберегти здоров’я мешканців домашньої водойми, але й суттєво спростить процес догляду за ним.

Заселяємо мистецтвенний водойм

IMG_20171116_122415

При насадженні рослин власник акваріума може створити власний гарний декор, даючи волю своїй дизайнерській думці. До корчів можна за допомогою дроту та ниток прикріпити мох та спеціальну папороть. Також продаються вже готові корчі з кущами анубіуса на них. Довгостебла – це ідеальне рішення, завдяки їх яскравому зовнішньому вигляду та можливості легко приховати встановлене обладнання. Також гарним доповненням будуть кущі бікси колючонасінної, «кульки» кладофори, яскраві ехінадоруси.

IMG_20171116_123332

    Заселення рибок і запуск акваріума варто також проводити поступово, щоб не викликати у рибок стрес або осмотичний шок, який може позначитися на їхньому здоров’ї. Спочатку пакет із рибкою поміщають на поверхню акваріума на деякий час, щоб вона могла звикнути до температури води. Після цього в пакет поступово додається вода, а потім рибку можна випускати у водойму. Вибір рибок залежить лише від побажань майбутнього власника. Однак варто враховувати, що деякі породи дуже агресивні, інші є хижаками і будуть загрозою мирним породам, рибки живуть і при різній температурі води, а окремі види вимагають ретельного догляду та уваги. Тому вибір має бути виваженим та правильним.

Найбільш невибагливими є такі рибки, як даніо реріо, гурамі та кардинали. Зграйки гуппі та неонів також стануть справжньою окрасою водойми.

Екзотичні жителі акваріума

Черепахи – це домашні вихованці, за якими цікаво спостерігати і доглядати. Найбільш популярні види: червоновуха, розписна, болотна, пілоспинна та тріонікс. Для облаштування черепахатника потрібно підбирати параметри водоймища виходячи з розмірів панцира рептилії. Невеликим черепахам підійдуть варіанти ємністю до 60 л., а для великих особин – необхідні акваріуми довжиною в 6 і шириною в 2 довжини панцира вихованця). Черепахи плавають уподовж, а не у висоту. Також варто врахувати, що такий акваріум повинен мати місце для підйому з невеликим нахилом (пандус). Розмір суші повинен дозволяти черепасі спокійно переміщатися, відпочивати та харчуватися. Крім того, воду необхідно очищати спеціальним обладнанням (акваріумним фільтром), як і у звичайному акваріумі, а ділянку суші утримувати в чистому вигляді, забираючи залишки корму вручну.

Такий акватераріум стане справжньою окрасою будинку і дозволить з цікавістю спостерігати за життям земноводного.

Краби

Краби Іншим цікавим мешканцем домашнього водоймища може стати мангровий краб. Для них підходять маленькі акваріуми на 30 л. Вони необхідно виділити певний ділянку суші, щоб краб міг виповзати поверхню і харчуватися. Утримувати такого вихованця досить просто: краб невибагливий у харчуванні, також любить ласувати рослинами у водоймі. Для його комфорту необхідно встановити невеликі печери, де він зможе ховатись. Крім того, з крабом чудово вживуться і рибки – мангровий краб не агресивний до своїх сусідів.

Креветки

IMG_20171116_123511
Креветки також набувають популярності у акваріумістів. Тигрові, вишневі та амано – це красиві та цікаві для глядача мешканці домашньої водойми. Однак ці вихованці дуже чутливі до зміни температури та складу води, тому для їх утримання необхідне якісне обладнання та встановлення акваріумів.b у відповідному місці. Як декорації в креветочник добре впишуться округлі камені чорних кольорів – вони не поранять мешканців і будуть їм відмінним тлом. Для гармонійного вмісту креветок також потрібні невисокі рослини з дрібним листям. Також красиво виглядають креветки, що живуть у спеціальних корчах.
IMG_20170903_155153

Таким чином, встановлення акваріума – це важливий фундамент, на якому буде побудовано майбутнє всіх мешканців Вашої домашньої водойми. Процес цей трудомісткий і копіткий, проте результати перевершують усі труднощі та найсміливіші очікування. Співробітники нашої компанії з радістю проконсультують клієнтів за всіма питаннями, допоможуть підібрати відповідний акваріум, його майбутніх мешканців, всі необхідні засоби та обладнання, а також допоможуть з проблемами, що виникають в обслуговуванні акваріума в майбутньому.

Be the first to comment “Встановлення акваріумів”