Вода в акваріумі – головний компонент екосистеми

Вода в акваріумі

Замислюючись про створення акваріума у своєму будинку чи офісі. Багато майбутніх акваріумістів стикаються з проблемами його правильного змісту. Одним із найскладніших компонентів акваріума є вода – основа життєдіяльності його мешканців: як рибок, так і рослин та всієї мікрофлори. Вода в акваріумі

Для акваріумів найчастіше використовують водопровідну воду. Перед посадкою рослин та заселенням акваріума воді необхідно дати відстоятись добу для видалення з неї хлору.

вода в акваріумі з рибкамиДля швидшого перетворення звичайної води в придатну для життя рибок, можна використовувати спеціальні добавки. А саме, ті, що виводять хлор і створює передумови для встановлення біологічної рівноваги в акваріумі.

Вони є порошкоподібними складами з хімічно активних абсорбентів. Мінеральних компонентів та готових сумішей живих бактерій. Дощова та тала вода зі снігу може використовуватися лише як доповнення до водопровідної з метою її пом’якшення.

Стара і нова вода

Вода в акваріумі відрізняється на «стару» та «нову». Стара вода – це вода з усталеним біологічним рівновагою. Яке здатне підтримувати відносний баланс екосистеми штучної водойми. Нова вода, якою тільки заповнили акваріум, не має стабільних показників кислотності, жорсткості, вмісту. органіки та мікроелементів. Вони змінюватимуться в процесі життєдіяльності домашньої водойми.

стара вода в акваріумі

При першому заселенні акваріума вода набуває ледь помітного блакитнуватого відтінку. І після цього починає біліти і каламутніти. Це з процесами бурхливого розмноження найпростіших мікроорганізмів у воді акваріума. Через тиждень вода стає прозорою та повністю готовою до повноцінного життя рибок. Вміст органічних речовин у воді змінюється в залежності від життєдіяльності рибок і рослин. І тому необхідно дотримуватися балансу їх кількості.

вода в акваріумі з рибками

Рибок краще заселяти у воду нового акваріума попередньо розведену старою водою з вже діючої штучної водойми. Спочатку в цій воді кілька днів повинні жити рибки не вимогливі до довкілля. І менш чутливі до якості води. Тільки після цього можна випустити в акваріум рибок, яким потрібна сталість водного довкілля. В іншому випадку можна послабити здоров’я рибок. Що призведе до загибелі найслабших особин. Тому поспіх при запуску акваріума – непробачна помилка для акваріуміста. Але навіть при використанні старої води та встановлення біологічної рівноваги в ній, необхідно регулярно чистити акваріум. І що також важливо для його мешканців та біологічної системи водойми в цілому. Неувага до чистоти акваріума, як і до будь-яких змін у ньому, призведе до хвороб рибок та рослин.

Склад та властивості води в акваріумі

склад води Навіть у кристально чистій воді немає сталості складу. Насправді в її складі знаходиться безліч мікроелементів, які впливають на біологічні якості. Зміст певного показника кислотності, вмісту органіки, аміаку, амонію, вуглекислого газу та кисню визначає гармонійний розвиток рибок, їхнє здоров’я. А також і стан усієї мікрофлори акваріума загалом.

Показники кислотності та жорсткості води змінюються протягом доби через життєдіяльність рослин та риб. Для підтримки рівноваги в акваріумі слід застосовувати спеціальний фільтр з функцією біологічного очищення, а також підмінювати воду у штучній водоймі.

Цвітіння води

цвітіння води в акваріумі з рибками«Цвітіння води» – це часта проблема акваріумістів-початківців. Правильне висвітлення акваріума як основа естетичного оформлення водойми, а й запорука його гармонійного існування. Надмірне природне освітлення та підсвічування від ламп – це шкідливий фактор для акваріума, через які вода може «зацвісти» мікроводорстями. Процес цвітіння води характеризується рясним розмноженням водорості-нитчатки або мікроводоростей. Вони одержують поживні речовини із суспензії води. А при рясному освітленні починається їхнє бурхливе зростання. Тому потрібно правильно підбирати освітлення акваріума та не розміщувати його в місці, відкритому для сонячних променів.

Частково вирішити проблему цвітіння води можна використанням вільноплаваючих рослин. А саме, ті які вбирають завис розчинених поживних речовин не даючи водоростям надлишок харчування. Крім того, можна скористатися хімічними засобами.

Утворення плівки на поверхні води

Вода може покритися помітною плівкою. Це часто викликане фарбуючими частинами акваріума. Крім того, цьому може сприяти надмірно жирний корм для рибок або будь-які добавки до нього. Недостатній рівень аерації, і навіть високий рівень розмноження мікроорганізмів. Така плівка легко видаляється. Найпростіший спосіб позбутися її – зняти плівку з поверхні паперовою серветкою. Однак, для повного вирішення проблеми необхідно задіяти насадки на фільтр. Для перешкоджання утворенню плівки, змінити корм для рибок та скористатися живими «помічниками» – равликами ампуляріями.

освіта плівки на воді

Вода в акваріумі – це предмет невпинної турботи та уваги господаря та правильного підходу до встановлення біологічної рівноваги у штучній водоймі. Результатом цих дій є домашній водний світ, який радуватиме своєю чистотою, красою та здоров’ям.

Вода як частина нашого існування.

Поверхня води можна розглядати вічно, так як і полум’я, хоча, якщо взяти прикладом штормове море. То про нього краще просто почути, адже перебувати поруч із ним. Коли на морі хитавиця, тобто шторм, небезпечно. Краще створити маленьку копію цього морського чи річкового підводного ландшафту в акваріумі прямо вдома. Плюс ще пустити до нього підводних жителів – рибок. Спостерігаючи за ним, увімкніть уяву та уявіть собі гарні та немислимі варіанти підводного світу. При цьому ви завжди можете заспокоїтися і відпочити перед таким водним світом.

Акваріум прикрасить інтер’єр квартири, надасть йому індивідуальну рису. Акваріум можна поставити у будь-яке місце у вашій квартирі, крім вікна, тому що там різкі перепади температури. Цей фактор може бути згубним для рибок. Мінус і в тому, що вікно може знаходитися на сонячній стороні, а це не найкраще місце для акваріума. На сонячному боці, вода в акваріумі може зацвісти, що зіпсує вигляд водного світу.

Для того, щоб додати елемент романтизму у вашу квартиру, акваріум необхідно облаштувати спеціальними аксесуарами. Правильно підібрати оформлення, різні рослини, ґрунт, корчі та, звичайно ж, вибрати красивих рибок. Не варто забувати і про обладнання, таке як фільтр, компресор і так далі, без нього ваш новий світ просто не зможе існувати і процвітати.

Вибір рибок

Вода в акваріуміВарто звернути особливу увагу на підбір жителів акваріума, оскільки не всі вони можуть спокійно жити разом. Рибки поділяються на хижаків та миролюбних риб. Якщо ви в цьому погано знаєтеся краще звернутися у спеціалізованому магазині до продавця, який вам підбере необхідні види риб, або почитайте відповідну літературу, безліч якої знаходиться в інтернеті у вільному доступі.

Якщо раптом ви вирішите придбати якісь великі види акваріумних рибок, наприклад золоті рибки або скалярії, то необхідно підготувати великий акваріум з прямими кутами.

Чарівна дія на гостей і близьких буде зроблена, якщо вміло підібрати акваріумне освітлення. Навіть встановлений акваріум на сонячній стороні потребуватиме штучного освітлення.

Розташування водного світу у вашій кімнаті діє на людей позитивно. І в такому інтер’єрі люди більш відкриті, схильні до розмови, більш довірливі у переговорах з партнерами по бізнесу.

Всі ці названі плюси в будь-якому випадку окуплять усі витрачені гроші, на які купувався акваріум і все перераховане.

Адже навіть зовсім, здавалося б, не потрібна річ в будинку внесе різнокольорові фарби в наше існування, ми зробимо наше життя і життя оточуючих набагато приємнішим і щасливішим. Кожен, хто буде милуватися акваріумом, фонтаном або водяною стіною, отримає масу вражень і позитивний настрій.

Вода для рибок

Для деяких людей рибки це заробіток, риба вирощується і розмножується заради продажу. Для багатьох це просто улюблене заняття. І яким можна займатись за участю близьких. Для деяких – лише шматочок живої природи. Але як би ви не хотіли, ваш декоративний куточок без живої риби не буде таким красивим, затишним, тому якщо ви хочете отримати повноцінний акваріум, то запропонуємо вам величезний асортимент різної риби, яку ви зможете купити у нас в будь-якій кількості, за приємними цінами .


Be the first to comment “Вода в акваріумі – головний компонент екосистеми”