Внутрішній фільтр для акваріумів

Внутрішні фільтри отримали свою назву через своє розміщення всередині акваріума. Вони, як правило, займають досить великий простір усередині штучних водойм. При цьому забезпечуючи хорошу фільтрацію води в біологічному, хімічному та механічному вигляді. Дані фільтри є універсальним рішенням для акваріумів акваріумістів-початківців. А саме завдяки простоті обслуговування і відносно низькій вартості в порівнянні з іншими фільтрами. Акваріумні внутрішні фільтри відрізняються простим дизайном, в деяких випадках додатково декоровані під колоду або амфору, можливі й інші варіанти. Внутрішній фільтр для акваріумів

Фільтр забезпечує хороший рівень очищення водоймища, але потребує своєчасного обслуговування. Завдяки якому він не переповнюватиметься брудом. При роботі фільтра слід враховувати, що біологічну фільтрацію він виконує лише за допомогою аеробних бактерій, що поселяються на наповнювачі. Тому для їх життя необхідне постійне підживлення повітрям. При відключенні фільтра в ньому припиняється циркуляція води і, як наслідок цього, бактерії починають гинути, отруюючи воду. При подальшому включенні такого фільтра вода акваріуму засмічується продуктами життєдіяльності анаеробних бактерій. Для життя яких не потрібний кисень, що веде до загибелі риб. Внутрішній фільтр більш дешевий, ніж інші, і потребує більш частих чисток. Внутрішній фільтр для акваріумів

Механічна очищення води в акваріумі

Механічна очистка води в акваріумі, Внутрішній фільтр для акваріумівФільтр здатний проводити якісне механічне очищення води завдяки її прокачування через фільтруючий наповнювач. Наповнювач може бути як природного походження, так і штучного. Наповнювач знаходиться у спеціальній касеті або відразу в порожнині корпусу, через яку відбувається прокачування води. Після проходження наповнювача вода збагачується киснем за допомогою виходу сопла компресора в систему фільтра. Потім вона виводиться через вихідну форсунку в акваріум зазвичай на рівні води. На виході з форсунки встановлюється напрямний носик, виконаний у вигляді конуса, що розширюється, і невеликий поперечної планки в його середині. Що необхідно для створення потоку води та її перемішування у нижньому та верхніх її шарах. При використанні дрібнопористих мочалок або синтепону – це найкраще механічне очищення акваріума від суспензії. Внутрішній фільтр для акваріумів

Хімічна очистка води в акваріумі

Механічна очистка води в акваріумі, Внутрішній фільтр для акваріумівОдним з найпоширеніших компонентів в наповнювачі з функцією хімічної є активоване вугілля. Він знаходиться у касеті, закріпленій усередині фільтра, у потоці води. Завдяки пористій структурі матеріалу та зниженню швидкості руху рідини наповнювачем фільтра, вода очищається від продуктів розкладання органіки шляхом їх абсорбції. Структура наповнюючого картридж активованого вугілля побудована таким чином, щоб мати максимальну площу матеріалу, крізь який проходитиме вода. Очищення здійснюється за допомогою здатності вугілля поглинати різні шкідливі домішки для живих організмів.

Інші види наповнювача діють аналогічним способом, але суттєво відрізняються за складом. Матеріали фільтруючої касети можуть бути з одного складу або комбінованим, наприклад, вугілля та цеоліт. Слід пам’ятати, що при перевищенні порога допустимого вмісту хімічно абсорбованих речовин і при фізичному забрудненні касети, що фільтрує, можна отримати зворотний, від очікуваного результату, ефект забруднення акваріума і поганого самопочуття рибок. Фільтруючі картриджі необхідно регулярно міняти або добре промивати теплою водою, якщо це передбачається інструкцією. Не слід промивати касету фільтра разом з ним, це суттєво знизить можливості біофільтрації.

Біофільтрація води в акваріумі

Хімічна очистка води в акваріумі, Внутрішній фільтр для акваріумівБіологічна фільтрація у внутрішньому фільтрі здійснюється завдяки колоніям бактерій, що мешкають на їх фільтруючих елементах. І відбувається протягом деякого часу, необхідного бактеріям на руйнування складних органічних структур та їх переробки. Запускаючи внутрішній фільтр, слід пам’ятати, що він почне працювати в режимі біологічної фільтрації тільки після тижня з моменту запуску. Що досягається зростанням колонії бактерій. у цьому режимі можлива лише після місяця безперервної роботи пристрою.

Фільтр не можна вимикати, оскільки він повинен постійно забезпечувати потік води, насиченої киснем через фільтруючий елемент. Наприклад, губку, де знаходяться колонії бактерій. При відключенні світла і, як наслідок, фільтра більш ніж на 30-60 хвилин, слід ретельно промити його теплою водою, потім просушити його. Після цього необхідно провести повторний запуск фільтра. Він вийде на робочу потужність біологічної очистки протягом місяця.

Ефективність внутрішнього фільтра

Внутрішній фільтр для акваріумівВнутрішній фільтр добре очищає воду в акваріумах до 100 літрів і більше. Слід вибирати фільтр, що підходить за потужністю, до об’єму води в акваріумі. Фільтр повинен прокачувати через себе протягом години 3-кратний об’єм води акваріума. Тільки за такої умови вода у штучному водоймищі збереже свою чистоту. Внутрішні фільтри останніх моделей не роблять надто інтенсивного шуму. Рівень шуму даних пристроїв відрізняється через використання насоса або насоса для подачі води на елемент очищення. Зазвичай він майже непомітний при роботі пристрою і не викликає дискомфорту.

Внутрішній фільтр є прийнятним рішенням для новачка акваріуміста. Він не вимагає до себе особливої ​​уваги та постійного контролю, працює автоматично. Деякі моделі фільтрів оснащені компресором, повітрозабірником або водонагрівачем, що робить ці пристрої універсальним акваріумним обладнанням. Універсальне акваріумне обладнання, що поєднує безліч функцій, підійде для невеликих штучних водойм. А завдяки декоративному оформленню корпусу не привертатиме до себе надмірної уваги.

Конструкція внутрішнього фільтра

Конструкція внутрішнього фільтра не відрізняється особливою складністю. Представляє собою послідовне поєднання деталей: корпус, трубка водозабору з конусною форсункою або сітчастим отвором на дні фільтра, відсік наповнення води, над яким знаходиться жорстка сітчаста перегородка (сітка) через яку вода надходить до механічного фільтру (мочалки, поролону, губці і т.д.). д.), далі йде біологічний фільтр (керамічний наповнювач), за яким знаходиться картридж або касета хімічної очистки з наповнювачем з активованого вугілля. Вода крізь неї засмоктується помпою і надходить на отвір, на якому закріплюється напрямний носик для струменя води.


Be the first to comment “Внутрішній фільтр для акваріумів”