Терраріум для равликів

Екзотичні вихованці

Тераріум для равликів3

Равлик – істота відчужена, незворушна, спокійна. Вона уникає суєти. Вона – втілення неквапливості та флегматичності. А тепер можна собі уявити, як добре повернутися ввечері додому після метушні дня, сісти біля акваріума і спокійно спостерігати, як по склу повільно і цілеспрямовано повзе равлик. Тераріум для равликів
Їх по праву вважають найневибагливішими домашніми вихованцями. Годувати їх можна тричі на тиждень. Чистити тераріум – один раз на два тижні. Міняти ґрунт – один раз на місяць. Годують їх фруктами та овочами, травами, листовим салатом. Равлики не видають шуму, запаху, не алергенні, не розносять по квартирі бруд, їхній притулок – тераріум – займає в квартирі мало місця. Словом, вони абсолютно нешкідливі. Їх можна надовго залишати, їдучи у відпустку, у відрядження. Довжина їх тіла може досягати 25 см, вага – до 250 грам.

Найактивніші равлики вранці та ввечері, коли всі домочадці у зборі, і є можливість поспостерігати за екзотичними вихованцями. Вважається, що равлики є людиною своєрідним антидепресантом. Зазвичай, у квартирі містять три види цих черевоногих молюсків: Ахатина Ретикулята (Achatina reticulata) – гігантський африканський равлик, виноградний равлик (Helix pomatia) – його батьківщина – Центральна та Південно-Східна Європа, Караколус (Caracolus) – кубинська дре. равликом-блюдцем. Однак, через відмінності в їхньому утриманні, не варто поміщати різних равликів в одному тераріумі. Навіть якщо вони потребують однакового температурного режиму та вологості, ці молюски можуть відчувати дискомфорт у суспільстві один одного – нервуються, ховаються в ґрунт, втрачають апетит і, відповідно, не ростуть.

Догляд за молюсками

Перш ніж завести будинки равликів, треба добре підготуватися. Необхідно href=”https://bluebarbus.com.ua/magazin/”>придбати акваріум, точніше, тераріум, який має бути відповідно обладнаний. З цією метою знадобляться:

  • Грунт, що складається з кокосового субстрату, землі, болотного моху.
  • Ванночка для купання – вона повинна бути з м’яких матеріалів. Відмінно підходять поліетиленові кришки від банок, одноразові тарілочки.
  • Поїлка та годівниця – пластикові, поліетиленові.
  • Термометр та гідрометр – з метою регулювання температури та вологості в ємності.
  • Губка, що не контактує з хімічними засобами для чищення – для миття будиночка і панцира равликів.
  • Розпилювач з фільтрованою, відстояною чистою водою.

Тераріум для равлика

ulitka_ahatina3Для більшості равликів тераріумом може служити будь-який невисокий пластиковий або скляний резервуар з кришкою, що міцно закривається, найкраще, горизонтальний з плоским днищем – менше ймовірності, що, впавши, ваш вихованець пораниться. Лише дерев’яні равлики віддають перевагу вертикальному тераріуму. Важливо, щоб речовина, з якої виготовлений резервуар, не була токсичною. Це може бути скло, оргскло, харчовий пластик. Також можна використовувати звичайні акваріуми. Також підійдуть спеціальні контейнери, які продаються у магазинах акваріумістики.

 Розташовувати тераріум слід у місцях, що не продуваються, на відстані від променів сонця. Його потрібно надійно закріпити і захистити від зазіхань свійських тварин. Не можна використовувати в тераріумі предмети із твердих матеріалів. Равлик, слабо зміцнившись на стіні, може звалитися і пошкодити панцир, травмувавши себе. Або ж взагалі загинути.

Розміри

Оптимальний розмір резервуара – 15-20 літрів. З розрахунку на один равлик – не менше десяти літрів. Він безпосередньо залежить від величини її раковини. На одну особину розміром 10 см підходить ємність в 10 літрів – тобто на 1 см молюска – 1 літр вільного простору. Якщо у вас кілька равликів міститься в одному резервуарі, цей простір можна скоротити до 23 від усього об’єму. Але не треба забувати: чим більше тераріум, тим краще равлик буде зростати. Тераріум для равликів

тераріум для равликів2

Зате ємність для малюків не повинна бути занадто просторою – вони можуть розповзтися по всій території, і їм, по-перше, буде важко вчасно дістатися їжі, що сповільнить їх зростання, по-друге, вони ризикують бути розтоптаними дорослими особинами. Крім того, малюкам потрібна підвищена вологість, яку непросто підтримувати у великій ємності. У міру зростання їх потрібно переселяти в більші резервуари. Тераріум повинен мати кришку, що надійно закривається – вона допомагає підтримувати потрібний рівень вологості і перешкоджає втечі молюсків.

Вентиляція

Під час підготовки резервуара до заселення потрібно пам’ятати про забезпечення його правильною вентиляцією, щоб підтримувати в ньому незмінний рівень вологості.

Отвори для вентиляції роблять на одній стіні тераріуму зверху і ще – на кришці. Не варто їх робити занадто багато, інакше частину з них потім доведеться заклеювати, щоб уникнути протягу. Найбільш оптимальний один ряд отворів діаметром близько 5 мм по двох сторонах кришки. Кількість отворів можна збільшити, якщо вологість у резервуарі стане надмірною, що призведе до заболочування ґрунту. Дуже добре було б замість кришки встановити металеву сітку. Тераріум для равликів

Вологість тераріуму

Равлики – мешканці субтропіків, і в їхньому житлі важливо підтримувати сирий і теплий клімат цілий рік – це одна з головних умов, що забезпечують комфортне існування ваших вихованців. А рівень вологості довкілля для різних видів молюсків неоднаковий. Так, наприклад, дерев’яні равлики дуже люблять вологу, для них прийнятна підвищена вологість – 80-95%. Ахатин ж можуть задовольнятися вологістю 70%. Підходящий мікроклімат у резервуарі потрібно підтримувати за допомогою щоденних обприскування з розбризкувача фільтрованою прохолодною водою. Перед обприскуванням слід дістати молюсків із ґрунту та розпушити його. Крім того, вологість підтримується за рахунок ґрунту (вона ніколи не повинна бути сухою) та купальні.

У разі, якщо молюски довго знаходяться нерухомо на стінках резервуара, значить, надлишок вологи викликає у них дискомфорт. Якщо вони ховаються в раковині, мікроклімат у резервуарі надто сухий. Крім цього, при нестачі вологи в повітрі равлики стають млявими, відмовляються від їжі, зариваються у ґрунт. Ночами, за нормальних умов, вони не сплять, повзаючи її поверхнею.

Тераріум для равликів, який грунт підходить

Підходять молюскам і різноманітні пухкі природні наповнювачі. Наприклад, такі як – торф або суміш на основі моху, що довго зберігають вологу, завдяки чому равлики легко зариваються вглиб. Такий грунт не здатний пошкодити раковину равлика під час падіння, а, навпаки, пом’якшить його. У жодному разі не можна використовувати для створення шару ґрунту пісок і тирсу. Пісок може подряпати панцир, вбрати слиз равлики і бути випадково проковтнутим нею, а потім осісти в стравоході. Тирса окислюють рогівку. І| через що на ній незабаром з’являється кірка білого нальоту, котону вже не вдасться видалити. Самопочуття равлика поступово погіршуватиметься внаслідок потрапляння в стравохід частинок дерева. Крім цього, тирса має сильний абсорбуючий ефект, який діятиме на слизову оболонку молюска.

Змінювати або оновлювати ґрунт потрібно один раз на 2-3 місяці. Оскільки це необхідно для запобігання зараження паразитами, наприклад, через надлишок вологи в грунті може заводитися мошкара. У цьому випадку ґрунт необхідно замінити, перед цим ретельно промивши тераріум теплою водою та содою, а потім висушивши його.

Обігрів тераріуму

Як правило, равликам цілком підходить кімнатна температура +23-25 ​​градусів. Для Ахатин, які люблять тепло, потрібне допоміжне його джерело – нагрівач, особливо в осінньо-зимові місяці. Не можна допускати перепаду температур, це може зашкодити молюскам.

равлик ахатину
Оптимальна температура в ємності тераріуму не може опускатися нижче 18 градусів і підніматися вище 32 градусів. Вдень від 24 до 26 градусів, уночі – від 20 до 23 градусів. При дотриманні цього температурного режиму равлик добре почуватиметься. Слід пам’ятати: будь-які джерела тепла всередині тераріуму можуть призвести до опіків равлика, тому розміщувати їх потрібно з розрахунком на мінімальну висоту 100 см до панцира равлика. У зоомагазині можна придбати спеціальний термометр для «рептильних» скляних тераріумів. Він поміщається всередину тераріуму чи закріплюється з його стінці. Якщо термометр кріпиться зовні, треба враховувати, що температура всередині ємності на кілька градусів вища. Можна використовувати виносні цифрові термометри, або відразу встановити терморегулятор, який буде підключений до обігрівача.
Для обігріву тераріумів застосовуються термо-шнури та нагрівальні килимки невеликої потужності. Вони поміщаються під ґрунт на скляне дно або зі зворотного боку. Але в цьому випадку ефективність нагрівача різко зменшується. Стане в нагоді і лампа розжарювання (15-60 ватів).

Тераріум для равликів, як прибрати

Слід щодня прибирати в тераріумі залишки корму. А також періодично чистити стіни та кришку з обох боків. Раз на два тижні робиться вологе прибирання (можливе використання питної соди) за допомогою звичайної губки, яку після кожного застосування необхідно прати. Повністю контейнер треба мити, коли він істотно забрудниться, а це залежить від його розміру і кількості молюсків, що мешкають у ньому. Грунт замінюють свіжим, попередньо ретельно помив ємність губкою без додавання у воду миючих засобів і добре висушивши її. Страва для пиття і ванну обполіскують струменем води з-під крана. Усі приладдя, що використовуються для молюсків, зберігаються окремо. Слід пам’ятати, що равлики лижуть усе, що трапляється на шляху. Крім того, їхня шкіра надзвичайно чутлива – у дотику до хімічних речовин молюсок може сильно обпектися або отруїтися і загинути.

Декорування тераріуму

тераріум для равлика ахатиниТераріум можна перетворити на справжній витвір мистецтва – посадити там нешкідливі, не токсичні рослини: траву для котів, посіяти листовий салат (улюблені ласощі молюсків), насіння вівса, з яких зросте зовсім нешкідлива трава, посадити інші відповідні культури – молюски люблять ласувати свіжими зеленими пагонами. Декораціями в даному випадку можуть служити тільки природні матеріали: кора дерев (не хвойних), мохові купини, мох сфагнум, химерні корчі і т. д. Для економії часу найкраще придбати вже готові природні декорації в магазині акваріумістики. Не слід поміщати в тераріум гостре каміння, черепашки, керамічні вироби – це загрожує пошкодженням панцира равлика.

Але не варто створювати в тераріумі для равлика чудовий дизайн. Адже він недовговічний: незграбні, неповороткі і повільні равлики, особливо великі, найближчим часом повністю змінять ландшафт. Равликам необхідний біотопний стиль оформлення акваріума, який дозволить їм почуватися ніби в природних умовах.


Be the first to comment “Терраріум для равликів”