Ремонт акваріумів

Трапляється так, що акваріуми течуть (у нас з 2008 року жодного випадку на акваріуми більше 5 мм скла). Причин буває кілька серед них неправильна установка акваріума або неправильна технологія виготовлення. Коли акваріум потік, доводиться переклеювати його. Відразу скажемо – немає сенсу переклеювати акваріуми малих розмірів. У цьому випадку дешевше купити новий акваріум, тому що переклеювання акваріума досить клопіткий процес. Ремонт акваріумів – додатковий умлуга від нашого виробництва.

Ціна ремонту акваріума

 povrezhdenie-akvariuma6 Мінімальна ціна за переклеювання – від 500 грн. Якщо ви привозите акваріум до нас. Ціна за виїзд до Вас на місце обговорюється окремо. Приклеїти смужку по довжині тріщини, 100 грн, якщо потрібно наклеїти латку на тріщину (на дні або на задній стінці там наприклад не видно), якщо акваріум привозите до нас.

       Переклеювання акваріума типу «ювель» – від 800 грн.

Якщо вважаєте, що ремонт акваріума дорого, прочитайте внизу про технологію ремонту. Адже гроші беруться за певний фронт робіт. А брати 20 грн., що щось підмажемо – це не серйозно. Якщо робити, то робити правильно за всіма технологіями. Що б і Ви, і ми могли спати спокійно.

Причина течі акваріума через шлюб при виготовленні

povrezhdenie-akvariuma Технології виготовлення акваріумів відпрацьовані давно. Як їх клеїти правильно визначили. Великі компанії (як в Україні, так і дуже відомі закордонні бренди) іноді роблять дитячу помилку, через які їх акваріуми кілька разів на місяць переклеюємо. Чому течуть дорогі акваріуми – питання до тих виробників. У нас кілька десятків тисяч акваріумів без жодної поломки.

      Є теорія, щоб підтримувати бізнес на потрібному рівні, потрібно щоб річ ламалася через певну кількість років і купувалася нова. Великі виробники не можуть не знати, що технологічно вони роблять так, що акваріум потече через 7 або 15 років. Або навіть 20, коли гарантійний термін вийде. Але якщо Ви купуєте акваріум, зроблений в ЄС, і він через 5 років витікає в кімнату на підлогу, яка при цьому ще й роздувається, псувати обладнання в акваріумі, і доводиться ще робити ремонт внизу – ну тоді звичайне питання – а за що Ви заплатили гроші?

povrezhdenie-akvariuma4Так що, купуючи заводський акваріум, Ви все одно не зможете бути впевнені в тому, що він був зроблений за всіма правилами, а його не зробили так, щоб через кілька років або десятків років Ви прийдете за новим. Марок я спеціально не вказую, як і їхню помилку. Вважаю, що це наша фішка. Наші акваріуми 100% служать. А якщо берете в інших місцях «подешевше», то ми в даному процесі не беремо участі (точніше беремо участь у переклеюванні акваріума). І ми відповідальні лише за свій продукт.

Є ще один варіант, що використовують більш тонке скло при виробництві, ніж закладено в спеціальних таблицях. Таке рідко, але інколи роблять. Іноді такі акваріуми стоять довго. Але ми не ризикуємо такою. Є таблиці, за яких розмірів використовувати якесь скло можливо. Ми ними користуємось. Якщо хтось готовий робити не за таблицями – це їхні ризики. Один плюс, що дуже рідко можна зустріти людей, які клеять акваріуми за таблицями з визначенням товщини скла.

Причина течі через неправильне встановлення акваріума

Таке теж буває. Рідко, але все ж таки. Дрібні акваріуми не розглядаю (до 80 літрів). Їх взагалі важко “не правильно” встановити. Але траплялися й такі випадки.

povrezhdenie-akvariuma2Перше – поверхня повинна бути рівною. Я б трохи по-іншому сказав. У акваріума повинні бути 4 точки упору по кутах (ну або біля кутів) Якщо немає 4 точок упору, акваріум може тріснути по дну.

Друге – не повинен бути нахил у будь-який бік. Із рівнем можна не бігати. Але налити воду, і зробити так, щоб вона більш-менш не збиралася в якомусь кутку потрібно. Вирівнюйте рівень, підкладаючи під ніжки тумби тверді матеріали або підкручуючи ніжки. Цей параметр не критичний, офіційно допускається перекіс до 3 градусів. На практиці ще більше можливо. Але перекоси у разі виглядають не естетично, т.к. що не рівно виставили акваріум буде видно. Вода зверху стане рівно за рівнем, а якщо не рівно виставити акваріум, то вигляд буде косою.

povrezhdenie-akvariuma1       Третє – підкладка. Під середні (100-250 літрів) акваріуми треба підкладати будь-яку підкладку (підкладка під ламінат, пінопласт тощо) завтовшки 0,1-2 см. Під великі акваріуми краще використовувати пінопласт. Підкладка рятує від нерівностей поверхні (наприклад, лист ДСП після заливки може по центру зробити «горб») або від дрібних деталей, на які може лягти скло (наприклад, кінчик шурупа зі стільниці), які можуть продавити скло. Якщо все «ідеально», то можна нічого не підкладати.

Четверте – не висох силікон. Тому обов’язково прислухайтеся до виробника акваріумів. Силікон має власну швидкість висихання. Коли він сохне, його не можна транспортувати, а тим більше заливати. Тому тут не можна точно сказати, чия вина. Швидше, що не зрозуміли продавець і покупець один одного. Як правило, для висихання акваріума до 400 літрів достатньо 2-3 доби влітку, 3-4 доби взимку.

Процес переклеювання акваріума

povrezhdenie-akvariuma3

У Вас потік акваріум через те, що в якомусь місці розійшовся силікон. Здається, взяли силікон, підмазали місце і все. Іноді продавці на ринках та магазинах продають маленькі тюбики силікону. Результат, як правило, від таких дій наближений до нуля.

      Правильне переклеювання акваріума – повністю все розрізати, все зачистити, і заново склеїти. Старий силікон погано тримається із новим силіконом. Ось і питання, а що дешевше, взяти скло, і склеїти за 30 хвилин новий акваріум, або все розібрати, відчистити за кілька годин старий силікон, потім знову склеїти акваріум заново, витративши тих же 30 хвилин. Ось тут питання при переклеюванні акваріума. Що дешевше – час, втрачений на зачистку акваріума, чи нове скло.

povrezhdenie-akvariuma5 Другий варіант – накладка на тріщину. Коли неправильно розподілені навантаження скло може тріснути. Буває, що через тріщину та вода не вибігає навіть. Є і є, вид тільки псує. Там можна підмазати просто тюбиком маленьким силіконом для спокійного сну. Але якщо все-таки тече, то процес наступний – ставиться латка.

Якщо тріснуте дно, то акваріум осушується, і на дно вклеюється смужка. Якщо ж тріснуте не дно, то зазвичай із зовнішнього боку наклеюється латка. Погодьтеся, час, витрачений на латку, і час, що витрачається повністю розрізання і очищення скла від силікону всього акваріума – різне. Тому ціна за такий ремонт набагато нижча.

Be the first to comment “Ремонт акваріумів”