Пісочний фільтр для акваріумів

Принцип дії пісочного фільтра

піщаний фільтр для акваріумівГрунтується на процесі пропускання води з акваріума під тиском крізь шар піску. При цьому здійснюється повне її очищення від органічних відходів, що знаходяться в ній. Основною перевагою фільтра є можливість біологічної переробки органічних відходів бактеріями. А саме здійснюваної завдяки значній внутрішній площі утвореної сумарною площею використовуваних як очисний матеріал піщинок. Біологічна основа фільтра створюється шляхом заселення до нього бактерій, що переробляють органічні сполуки. Площа заселення бактерій перевищує внутрішній обсяг звичайного фільтра більш ніж 20 разів. Пісочний фільтр – один з найкращий щодо якості очистки води від органіки.

При розмірі піщин 1/8 мм в одному кубічному міліметрі їх знаходиться 12 штук. За сумарної площі поверхні 48 кв. мм. Що робить піщаний наповнювач однієї з найбільш містких середовищ для компонентів біологічної очистки. Піщаний фільтр працює наступним чином: вода під тиском потрапляє в ємність з наповнювачем у баку фільтра, що забезпечує циркуляцію та вирування піщаної основи. За рахунок якої відбувається подрібнення біологічних відходів, що пройшли через фільтр механічного очищення.

Завдяки постійному перетиранню піщинками суспензії частинок органіки, що потрапили у фільтр, відбувається процес постійного очищення. Через яку фільтр не потребує обслуговування або заміни фільтруючого матеріалу протягом тривалого часу. При перетиранні та самоочищення піщаний фільтр не тільки очищається від органічного бруду, а й від шару бактерій, що утворюється на піщинках. Що знижує його ефективність. Сам по собі піщаний фільтр забезпечує тільки ефективний біологічний захист без можливості фізичної та хімічної фільтрації води, що проходить через нього. Тому для цього принцип його роботи повинен доповнюватися системами механічного очищення води від великих частинок забруднювача.

Біологічна фільтрація

Корисні аеробні бактерії які селяться на піщинках фільтра утворюють колонію мікроорганізмів. Яка успішно розкладає органічні речовини, що потрапляють в резервуар з піском, до простих сполук. Дозволяючи отримати на виході завись з нітритів, нітратів та інших продуктів їхньої життєдіяльності. Враховуючи, що фільтр не забезпечує ефективну хімічну фільтрацію, його доцільно застосовувати як частину системи очищення води в акваріумі. Завдяки наявності бактерій, фільтр дозволяє проводити лише біологічне очищення води. Наявність сітки, що фільтрує, на водозабірному отворі не може забезпечити належного рівня захисту фільтра від великих фрагментів бруду. Тому, як окреме рішення, піщаний фільтр не є ефективним і повинен працювати в системі.

Ефективність пісочного фільтра

Ефективність пісочного фільтра
Фільтр з піщаним наповнювачем ефективний тільки з точки зору біологічної очистки. І має працювати виключно у системі фільтрації. Причому його установка проводиться після фільтра механічного очищення. Важливим показником у роботі піщаного фільтра є його здатність до самостійного очищення від органічних частинок, що потрапили в нього. Які пройшли механічну фільтрацію. Після проходження біологічного очищення вода з фільтра має надійти на хімічне очищення від надмірної кількості продуктів життєдіяльності бактерій та органічних сполук.

Піщаний фільтр являє собою зовнішній фільтр. Який встановлюється в систему очищення води, що знаходиться в акваріумній тумбі або за акваріумом. Система очищення води вимагає великої кількості місця для встановлення.

Даний фільтр підійде для акваріумів, в яких знаходиться велика кількість рибок. А також є необхідність у використанні додаткового очищення біофільтрами.

Пісочний фільтр, його конструкція

Ефективність пісочного фільтраФільтр не відрізняється складністю конструкції і являє собою прозору ємність з піском. У яку під тиском подається вода з акваріума. А після проходження очищення вона виводиться з фільтра. Внутрішній водозабір фільтра розташовується таким чином, щоб не допустити вимивання піску в акваріум.У нижній частині ємності фільтра через отвір подається кисень від компресора, збагачуючи субстрат повітрям. Пісочний фільтр для акваріумів


Be the first to comment “Пісочний фільтр для акваріумів”