Панорамний акваріум в інтер’єрі

Акваріум панорамний

У сучасному світі люди все більше прагнуть створювати затишок і комфорт у будь-якому приміщенні, де б ми не знаходилися. Окрім цих факторів важливу роль відіграє дизайн, інтер’єр та стиль кімнати. Під час інновацій та новітніх технологій стає все простіше робити елементи та деталі, які не лише допоможуть облаштувати будівлю з практичної точки зору, а й чудово впишуться у загальну картину. Таким чином, кожен компонент став багатофункціональним, і дозволяє вирішувати відразу кілька завдань. Приблизно така ситуація складається і з акваріумами.

акваріум з рослинами< img class="alignnone wp-image-1777 size-full" src="https://bluebarbus.com.ua/wp-content/uploads/2015/06/1_panoramnyy-akvarium-90-litrov-s-semyu-rybkami .jpg" alt="Панорамний акваріум з рибою" width="285" height="189" />

Будь-який акваріуміст вам скаже, що якщо ще зовсім недавно така ємність вироблялася тільки у вигляді прямокутника, то сьогодні – все навпаки. Акваріуми розвиваються, змінюються, і вбудувати їх в будь-який інтер’єр тепер не складе особливих труднощів. Вони виконуються у різних формах, розмірах, видах та допомагають облаштовувати приміщення відповідно до обраного стилю та дизайну. Найбільш поширеними вважаються прямокутні ємності. Але в гонитві за оригінальністю та креативом створюються дедалі складніші варіанти. Одним з таких якраз і є панорамний акваріум. Попит на такий вид ємності зростає з кожним днем. У чому полягає особливість і відмінність панорамного акваріума з інших його різновидів? Розбиратимемося.

Відмінності та переваги панорамних акваріумів< /h2>

Насамперед варто сказати, що панорамні акваріуми мають непросту конструкцію. Уся складність полягає у формі скла. Зазвичай передня стінка вигнута або складається з декількох частин. Перший варіант, складніший при створенні, але сучасніший, а значить і дорожчий. Другий варіант виробляють за допомогою різних за розмірами частин скла, тим самим створюючи необхідний ефект. Всі панорамні акваріуми мають набагато більший кут огляду, цим вони і відрізняються, в основному, прямокутними. Також такі акваріуми допомагають візуально створювати глибину, об’єм та простір, як у самій ємності, так і в приміщенні, де вони розташовані. Водний світ, створений усередині такого акваріума, постає перед очима глядачів набагато ширшим і більшим. Можна розглянути всі деталі дизайну та мешканців акваріума набагато краще, начебто у 3-D ефекті. Встановлюючи такий акваріум у приміщенні, ви отримаєте гарну водну панораму, за якою зможуть спостерігати усі.

акваріум

Панорамні акваріуми зазвичай створюються на основі прямокутних. Але є також варіанти їх виготовлення, в яких за базу приймаються кутові ємності. І тут спостерігається кілька позитивних моментів. По-перше, раціональна експлуатація простору у кімнаті. Все-таки, в кутку акваріум зможе зайняти менше простору. По-друге, кут огляду такого варіанта стає більшим, відповідно і спостерігати буде цікавіше.

Складнощі, з якими можна зіткнутися

Хоча панорамні акваріуми дуже красиві і допомагають розглянути водний світ і його мешканців найкращим чином, все ж є певні труднощі, про які необхідно знати.

акваріум з рослинами

Ціна. Вартість панорамних акваріумів не дуже низька. Це пов’язано зі складнощами при виробництві таких ємностей.

•Звичайно складнощі з перевезенням акваріума неминучі для вас.

•Складне складання. Самостійне встановлення панорамного акваріума небажане, якщо ви хочете отримати довговічний та якісний результат. Для такої роботи краще скористатися послугамипрофесіоналів.

•При виборі економ варіанта, особливо зі збірним переднім склом, будьте готові до того, що з часом шви можуть втрачати герметичність. Потрібен ремонт акваріума.

Деякі ємності можуть мати погану стійкість через певну форму або розміри. Тоді встановлення акваріума на звичайні меблі протипоказано. Потрібна спеціальна тумба, що вирішить проблему та допоможе правильно розподілити вагу заповненого акваріума.

Складність при збиранні. Найважчим буде чищення переднього скла через його форму. Варто бути дуже уважним, щоб не зашкодити його.

Як створюються панорамні акваріуми?

Якщо ви вирішили придбати панорамний акваріум, необхідно знати кілька важливих моментів. Для початку визначтеся, який саме варіант вам найкраще підходить. Найпростіші ємності такого типу можна легко знайти в спеціалізованих магазинах. А коли є бажання отримати щось незвичайне та унікальне – робимо на замовлення. З цього моменту слід звертати увагу на різні деталі при виготовленні панорамного акваріума. Починається процес із вибору самого матеріалу для ємності скло, оргскло або акрил.

Панорамний великий акваріум
Найчастіше застосовують скло, хоча і в інших компонентах немає недоліку. Щоб отримати гнуте скло для акваріума, необхідно виконати складний етап, він називається моліювання. Під час виконання скло знаходиться в електропечі під впливом дуже високих температур, внаслідок чого і досягається така форма. Якщо ваш вибір зупинився на акваріумі, передня стінка якого створена з декількох частин, то тут теж застосовується складний процес. При такій роботі фахівець стикається з багаторазовим склеюванням скляних елементів з використанням герметика. Етап досить трудомісткий та стомлюючий, оскільки всі шви вимагають приділеної уважності та акуратності. Саме від них залежатиме якість, довговічність та практичність акваріума.
Риба в акваріумі
Невід’ємною частиною будь-якого панорамного акваріума є кришка. Варто зазначити, що в даному випадку її виготовлення теж трохи складніше звичайного. Але, незважаючи на форму, вона відмінно захищає водне середовище від зайвих компонентів, що можуть потрапити із зовнішнього світу, а також на її поверхню встановлюють лампи освітлення та обігріву.

Крім самого скла для панорамних акваріумів бажано облаштовувати спеціальні тумби, на яких вони і стоятимуть. Оскільки звичайні меблі можуть не витримати такого навантаження, на тумбах краще не заощаджувати. При замовленні ваш акваріум (його обрамлення) та тумба будуть виконані в одному кольорі, що суттєво спростить введення такого елемента в загальний інтер’єр. Крім підставки, тумба може відігравати роль шафи для зберігання всіх допоміжних речей, обладнання та інструментів, необхідних для догляду за акваріумом.

Яке обладнання необхідне для панорамного акваріума?

Панорамний акваріум хоч і має іншу форму, але загальне призначення у нього подібне до інших. Для нормального життя рослин та різноманітних водних мешканців їм потрібно створити певні умови. Для цього акваріум наповнюють спеціальними пристроями, що допомагають забезпечити оптимальні умови для мешканців. Серед обов’язкових деталей є:

• Фільтри для води. Очищають воду, позбавляючи її продуктів життєдіяльності рибок, і навіть видаляють залишки корму та інші забруднення. Чиста вода – запорука довгого та здорового життя в акваріумі.
• Аератори. Цей пристрій заповнює введення киснем. Рослини зазвичай неспроможна виробити достатньо газу для повноцінного розвитку рибок. Для цього застосовують аератори.
• Регулятори температури акваріума. Допомагають підтримувати однакову температуру у воді, тим самим забезпечуючи оптимальні умови для зростання та розвитку рибок та рослин.
• Різні лампи. Потрібні як рибкам, так і зеленій частині акваріума. Без світла неможливе життя ні тих, ні інших. Для черепашатників лампи обігріву допомагають черепахам висохнути та зігрітися, замінюючи сонячні промені.

Вказані елементи є найважливішими. Крім них можуть використовуватись і додаткові. Їх кількість та різноманітність вже залежить від конкретного призначення акваріума.

Облаштування панорамного акваріума

Невеликий акваріум з тумбоюПанорамний акваріум найбільше використовують для спостереження за життям у ньому повною мірою та всією красою. Відповідно його облаштування дуже важливе і потребує певних знань. Якщо ви застосовуєте якийсь ґрунт, то насипати його варто з ухилом до задньої сторони або до кута. Таким чином, ви уникнете зорового відчуття ями.

Великі деталі та декоративні елементи теж краще розташовувати біля задньої стінки. Так ви збережете відкритий простір спереду, і огляд буде максимальним. Основні деталі всієї композиції встановлюйте ближче до кутів, а попереду варто залишити місце для дрібного каміння, черепашок і невеликого декору. У такому вигляді всі частини композиції добре переглядатимуться і не загороджуватимуть одна одну. Дотримуючись правил правильного облаштування зазначеного акваріума, ви зможете насолодитися повною мірою ефектом панорами і спостерігати за створеним маленьким водним світом.

Кого можна поселяти в панорамні акваріуми?

Так кого завгодно! Панорамні акваріуми, крім вигнутого переднього скла, більше нічим не відрізняються від інших. Їх можна створювати прісноводними, морськими, голландськими, їх також роблять черепашатники. Крім того, вони чудово підійдуть для створення біотопних, видових та змішаних типів акваріумів. Тобто вони придатні для утримання екзотичних або навіть хижих рибок з імітацією різних ландшафтів, або для розведення одного виду риб, і також підійдуть для звичайних рибок і простих рослин.

Живий акваріум з фільтрацієюПанорамні акваріуми призначені для отримання повного естетичного задоволення від краси та глибини життя у воді. Такий акваріум буде притягувати погляди гостей і викликати інтерес.

Панорамні акваріуми можна встановлювати скрізь, де тільки захочеться. Вони доречні і вдома, і в офісі можуть монтуватися в кафе, ресторанах, різних салонах, магазинах, торгових центрах та інших приміщеннях. Головне правильно і своєчасно доглядати такий акваріум, і він зможе радувати вас і ваших гостей ще довгі роки.