Маленькі акваріуми

Акваріумна особливість в інтер’єрі від ТМ Blue Barbus

невеликий видовий акваріумНе завжди є можливість поставити у квартирі або офісі великий акваріум. З іншого боку ви можете придбати маленькі акваріуми. Причин завести такий акваріум може бути багато: по-перше дитину здолала мрія завести собі домашнього вихованця; По-друге захотілося оживити інтер’єр або зробити оригінальний подарунок знайомій для вас людині; По-третє, потрібен акваріум для карантину або інших завдань. Тому навіть краще в цьому випадку буде маленький акваріум.

Акваріум невеликого розміру можна встановити не тільки на спеціальну тумбу, але і на полицю або стіл. Головне, місце має бути стійким, вигідним за оглядовістю, акцентувати увагу освітленням, яскравим штрихом. Аквадизайна і тоді він стане яскравою частиною у вашому інтер’єрі.
До категорії маленьких акваріумів відносяться акваріуми ємністю до 80 літрів. Розмір та форма акваріума залежить від смаку, місця та можливостей встановлення, інтер’єру приміщення.

Тому, ми маємо повноцінну лінійку невеликих акваріумів:

 • Прямокутний класичний
 • Квадратний
 • Круглий
 • Кутовий
 • Прямокутний з опуклим переднім склом
 • Кутовий з опуклим переднім склом.

Звернувшись до нашої компанії, ви зможете купити акваріум невеликого обсягу, тераріум для земноводних. Як готовий, так і індивідуально виготовлений на замовлення, що відповідає вашим побажанням.

Дизайнерські ідеї

догляд за рослинами в акваріумі Не обов’язково маленький акваріум повинен бути простим. Адже з’являється маса можливостей створити креативніший акваріум, оскільки маленькі акваріуми легші і втілити технічні ідеї простіше.

Невеликий акваріум має бути цікавим у плані дизайну, мати яскравий акцент, щоб він не виглядав сірою плямою.

Ідеї оформлення такого акваріума можуть бути різними, залежить від наповнення, наприклад:

 • Зі штучними рослинами

Найпростіший варіант. Штучні рослини можуть бути з поліаміду або штучного шовку, яскравих кольорів та різних видів. Вони дуже схожі на живі рослини, а якісні – не відрізниш. За красою, не кожна жива рослина може з ними зрівнятися.

Штучні рослини не вимагають аерації, підживлення, освітлення, прополювання, підрізування. До того ж їх дуже легко доглядати, достатньо очистити або помити від нальоту.

Можна періодично оновлювати аквадизайн, змінюючи розташування рослин, черепашки, кольорову гальку та корчі.

Таке оформлення носить чисто декоративний характер і може бути непридатним для проживання рибок через невеликий обсяг, відсутність необхідного обладнання та факторів, що стабілізують біобаланс.

 • З коралами

морський нано акваріум Псевдоморський дизайн реальний у невеликих акваріумах. Вода та рибки у ньому прісноводні, оформлення наближено до морського дна. На дно укладаються корали, невеликі морські мушлі або раковини, окатана галька, живі чи штучні рослини. Рибок вибирайте з яскравим забарвленням.

Для освітлення добре використовувати люмінесцентні лампи, що дають блакитне світло.

 • Сад каміння

Садом каменів називають акваріуми в японському стилі. Для оформлення тЯкого акваріума краще вибрати камені цікавої форми. Підсадіть трохи штучних чи живих рослин. Рибок вибирайте яскравого забарвлення.

 • Травники

невеликий акваріум травник з рибою неономНайскладніший варіант. Рибок у таких акваріумах небагато. Рослини закладаються прості та складні, в ярусному порядку.

Фон задньої стінки краще вибирати чорний, щоб підкреслити красу травника.

 • Видовий акваріум

видовий акваріум

 • Палюдаріум

палюдаріум невеликих розмірівЦе поєднання повітря, землі та води. Концепція – вид прибережної зони болота. По суті, це оранжерея з певними кліматичними умовами. У ньому містяться рослини, наземні та водні жителі, природне місце існування яких болото або вологі ліси. Маленькі палюдаріуми в основному оформляють водними рослинами та болотяним мохом.

Для освітлення встановлюються люмінесцентні лампи. Висока вологість підтримується системою обприскування, міні-водоспадами або фонтанчиком. Рівень води може бути будь-яким, залежить від мешканців. Якщо риби – то вище, якщо жаби, тритони, черепашки – досить невеликого озерця. Аерація та фільтрація потрібна водним мешканцям.

Правила догляду за акваріумом

Щоб акваріум невеликого розміру красиво виглядав, дотримуйтесь догляду за ним такі правила:

 • чим менше акваріум, тим рибок має бути менше за кількістю та розміром;
 • не втискуйте у невеликий об’єм великі акваріумні аксесуари і не нагромаджуйте на дні місто із замків та каміння;
 • в акваріумі всього має бути щонайменше, чисто і акуратно.

Обладнання

результат очищення акваріумаБіобаланс у маленькому акваріумі створюється з арсеналу спеціального обладнання, такого ж, як і для великого. Також необхідно мати тести на кислотність та жорсткість води.

За наявності рибок в акваріумах з невеликим об’ємом важливе життєве значення має фільтнар. У нього має бути достатня поверхня наповнювача для біофільтрації та пропускна здатність. При цьому не повинно створюватися завихрення води, що може зашкодити рослинам та рибкам. Фільтр має бути невеликого розміру та добре декоруватися.

Утримання

рибка в акваріуміНа думку деяких акваріумістів вміст акваріума невеликого розміру складніший, ніж більшого. Обслуговування потрібно проводити у будь-якому акваріумі, незалежно від його розміру, та принцип догляду однаковий. Щотижнева заміна води проводиться легко на невеликих обсягах. Для збереження біобалансу потрібно змінювати не більше 15% води за раз. Якщо потрібно більше, краще кілька разів потроху.

Оскільки об’єм води невеликий, зміна температури або хімічного складу води відбувається дуже швидко. Тому потрібно частіше перевіряти температуру та воду тестами на кислотність та жорсткість.

Перед запуском акваріума уважно прочитайте професійні статті та проконсультуйтеся з фахівцями.

Виготовлення акваріумів

Наша компанія може виготовити маленькі акваріуми різних форм та обсягів. Ми виготовляємо акваріуми за індивідуальними замовленнями, дотримуючись вимог та стандартів. Що забезпечує високу якість виконуваних нами робіт. Роботи виготовляються на сучасному обладнанні з використанням якісного скла.

Насамперед наша продукція відповідає європейському рівню якості. З іншого боку, вона виробляється в Україні і не має націнок постачальників. Вибрати та купити акваріум невеликих розмірів ви можете зателефонувавши нам по телефону представленому у розділі Контакти»Be the first to comment “Маленькі акваріуми”