Кладофора куляста

Кладофора куляста

У середині 18 століття її вперше описав шведський натураліст і біолог Карл Лінней. Кладофора широко поширена в чистих прісноводних стоячих або слабо поточних водоймах Азії та Європи, де t°C води не перевищує +18-20°C.

Сімейство егагропили має близько 400 різновидів і зустрічається навіть у морях.

Опис

Кладофора кулястаКладофора – це колонія зелених ниткоподібних водоростей. Нитки розташовані радіально, формуючи волохату яскраво-зелену кульку. Завдяки невибагливості та привабливому вигляду, егагропілу часто поселяють у домашні водойми. У природному середовищі діаметр однієї її кулі доходять до 20 см. А в домашніх посудинах – це 5-6, іноді 10 см. Водорість складається з окремих зелених мікроводоростей, згрупованих в колонію і створюють єдину композицію. Росте вона повільно – 5-10 мм на рік. Велика кулька, що виросла за кілька років, порожня всередині, на кшталт оболонки м’яча, оскільки водорість відмирає. У середині можна побачити ділянки щорічного приросту, що складаються з ниток, що щільно переплітаються і розгалужуються.

Кулі кладофори безперешкодно пересуваються по дну, не закріплюючись на ньому і декораціях. Отримуючи природне світло, вони виробляє кисень, його бульбашки можна побачити на поверхні колонії водоростей. Завдяки його бульбашкам, скарбниця має властивість плавати. Весь день кульки «гуляють» штучною водоймою і переважно знаходяться внизу. У міру накопичення кисню вони піднімаються нагору. Вночі кисень закінчується, водорості знову опускаються на дно акваріума.

Догляд за кладофорою

Для стримування зростання водоростей, їх, як правило, містять у прохолодному резервуарі, де t ° води не вище 18-20 ° C. Якщо цей показник вище 22 ° С, вона починає стрімко розростатися, її правильна форма втрачає контури і набуває розпатланого вигляду. Розпадаються фрагменти рослини здатні засмічити фільтр. Однак ці ж частини кладофори, що потрапляють у звичне середовище, можуть започаткувати зростання наступної колонії, утворивши ще одну кульку.

опис догляду за водоростямиТому, у тропічному підводному пейзажі з температурою води понад 23°С форма кулі у водорості збережеться не більше півтора місяця. Стільки часу можна віддати їй, щоб вона швидше зросла, але не більше, інакше колонія розпадеться. У цьому випадку необхідна схема розташування водоростей у вигляді килимка.

Розмір водоймища для кладофори не відіграє ролі. Тому вона може бути корисною для акваріумів з мальками, навіть при підвищеній t° (до 26°С), але не на довгий час.

Кладофоре потрібна маловапняна вода (насиченість солями не більше 7°) зі ступенем вмісту кислоти рН 6-7. Лужний фон неприпустимий. Для підтримки здорового та привабливого виду водорості потрібна чиста вода, а отже часткова заміна її (близько 30%) має бути постійною, як і фільтрація. У разі появи на кулях нальоту їх потрібно промити і злегка віджати.

Освітлення

У природному середовищі кладофора може жити досить глибоко (до 30 м). Там завжди сутінки. Але в домашньому водоймищі немає необхідності спеціально пристосовуватися до таких умов. Їй цілком комфортно за середньої освітленості за допомогою люмінесцентних ламп на 0,5 Вт.

Аерація

У ній немає особливої потреби.

Фільтрування

біолільтр
Кладофора, за рахунок пористої речовини, утвореної її нитками і залишає на собі шкідливий бруд, є прекрасним природним фільтром, який пропускає величезний об’єм води. Проте використовувати її як замінник фільтра неможливо, незважаючи на здатність егагропили до біологічної фільтрації, в акваріумі повинен бути встановлений фільтр. повноцінний фільтр, який забезпечить як біологічну, так фізичну фільтрацію води./p>
Кладофору кулясту іноді потрібно виймати з ємності. Для того, щоб очистити від найменших забруднень, для цього її необхідно промивати під невеликим струменем води з-під крана, потім злегка віджати і знову покласти на місце.

Сумісність

Дана рослина не конфліктує, нікому не заважає, сумісна з будь-якими мешканцями підводного світу. Однак саме воно часто страждає від зелених і синьо-зелених водоростей.

Харчування

Кладофора позитивно сприймає підживлення СО2, але її відсутність переносить спокійно. Поживні речовини вона витягає з товщі води і частинок корму для риб, що знаходяться в неї. І крім цього необхідні мікроелементи колонія водоростей отримує при частковій заміні води або внесення в неї підживлення для рослин, що знаходяться в штучному водоймищі.

Розведення

Розведення кладофори відбувається вегетативним способом, шляхом поділу або розпаду колонії. Це відбувається двома способами:

  1. Механічно: водорість роз’єднують на кілька невеликих частин, які поміщають у звичне для неї середовище.
  2. Спеціально підвищують температуру води в резервуарі (+24-26 °). І кулі розпадаються спонтанно через місяць після початку процесу активного зростання.

Кладофора – декоративний елемент аквадизайну

За допомогою кулястої водорості можна створити повноцінний мініатюрний газон, килимок, острівець – такі форми може набути кулі Cladophora aegagropila. Кулю, попередньо промиту, слід розрізати навпіл, розправити, потім прикріпити ниткою або ліскою до плоских каменів або корчів, а потім повернути на місце. Незабаром нитка вже не буде помітна – егагропила розрослася, і перетворилася з кулі на пухнастий, оксамитовий килим.

Корисність

кладофора в аквадизайні
Кладофора дуже популярна серед акваріумістів усього світу. Адже вона є не просто чудовою декорацією домашнього підводного саду, вона є природним фільтром, пропускаючи через себе величезну кількість води.


Be the first to comment “Кладофора куляста”