Донний фільтр для акваріума

Донний фільтр для акваріума

Фільтр, принцип дії якого полягає в прокачуванні води через грунт. Під ним спеціально виділена порожнина (фальш-дно). Данний фільтр є пластинами з великою кількістю отворів. Вони встановлюються на дно. Пластини донного фільтра розташовуються під шаром ґрунту. І через нього відбувається прокачування води. Даний тип фільтра використовують у порівняно невеликих акваріумах до 100 літрів. Це пов’язано з їхньою невисокою ефективністю очищення води. Очищення води проводиться якщо частинки мулу потрапляють у порожнину між дном та забірним отвором фільтруючого пристрою. Донний фільтр для акваріума

Пристрій у вигляді помпи розміщується з однієї зі сторін акваріума і маскується лекораціями. Істотним обмеженням для акваріумів з донними фільтрами є розмір осередків, що фільтрують, і площа поверхні пластини. Тому застосування таких фільтрів в акваріумах нестандартної форми або розмірів утруднено. Неможливе використання піску та інших дрібних фракцій. Вони мають бути більше осередків

Донний фільтр в акваріуміПри використанні донних фільтрів посадка рослин в акваріумах обмежена. Рослини вимогливі до вмісту у ґрунті поживних речовин. При похитуванні води через ґрунт вони з нього вимиваються. Вони залишаються у воді у вигляді суспензії. При велику кількість поживних речовин, у воді починають бурхливо розвиватися водорості. Тому для акваріумів з донними фільтрами бажано використовувати рослини або рослини, що вільно плавають, здатні жити при частковому укоріненні.

Донні фільтри ефективні для акваріумів невеликого об’єму. У поєднанні з правильно підібраними рослинами та невеликою кількістю мешканців. Тільки тоді вони провадять нормальну роботу. А також здатні працювати без очищення протягом тривалого часу.

Типи донних фільтрів

Розрізняють два основні типи донних акваріумних фільтрів: прямий і зворотний. Відрізняються за способом фільтрації та ефективності.

Прямий спосіб фільтрації донним фільтром. Донний класичний фільтр

типи донних фільтрів

Класичний спосіб фільтрації здійснюється прокачуванням води через грунт і забором води в порожнині. А саме що знаходиться на дні акваріума, під фальш дном. Пряма фільтрація використовує ґрунт і наповнювач під ним як біофільтр. І тут дно виступає як механічний фільтр. Це не дозволяє належним чином очистити воду від продуктів життєдіяльності його мешканців. Механічно ефективне очищення води касетою, що фільтрує, неможливе. Адже паркан води йде з дна.

Зворотний спосіб фільтрації донним фільтром. Зворотний донний фільтр

Спосіб зворотного очищення ефективніший. Подача під ґрунт іде акваріумної води. Подана зі зворотного боку ґрунту вода піднімає зі дна штучного водоймища завись частинок мулу. Проходять механічну фільтрацію, залишаючись у касеті помпи фільтра. Біологічна фільтрація в цьому випадку проводиться як в очисній касеті помп, так і на дні акваріума. Наявність кисню, що надходить, забезпечує бактеріям нормальні умови. У разі зворотного фільтрування, трубки для подачі води під фальш-дном акваріума повинні розташовуватися рівномірно за його довжиною. Ця схема розташування дозволяє зробити ефективну подачу води. Розсіюється по всій площі дна водоймища. Це дозволить уникнути зон застоювання води. Зворотний спосіб фільтрації дозволяє досягти кращих результатів, ніж його прямий аналог. Тому, для невеликих водойм він краще.

Встановлення донного фільтру

Установка донного фільтра

Встановлення донного фільтра здійснюється тільки при повному вилученні грунту з водоймища. Потрібно перезапустити акваріум. Встановлення фільтра відбувається поетапно:

    • Воду з “житлового” аКваріум потрібно злити в ємність. У неї ж, на якийсь час, пересідають і рибки. Не слід зливати всю воду, з дна може потрапити мул.

Акваріум обполіскується теплою водою. Не варто відмивати його. Досить просто ополоснути. Ґрунт потрібно також промити у воді, для видалення з нього частинок мулу.

  • У спеціальне місце на пластині кріпиться помпа. Можливо з картриджем механічного очищення. Після цього виконується встановлення пластини фільтра на дно акваріума.
  • Встановлюється сітка донного фільтра.
  • Закріплюються трубки, що забезпечують потік води через помпу.
  • Якщо в конфігурації фільтра передбачений природний або штучний наповнювач, він встановлюється. Зазвичай наповнювач виглядає як гранул або пластівців. Він необхідний збільшення площі, де будуть перебувати бактерії. У наповнювачі здійснюється механічна фільтрація органіки, що потрапила в нього. Зважаючи на розміри зазорів між грунтом, кількість великих частинок мулу, що потрапляють у внутрішню порожнину, буде мінімально. Дрібні фракції органіки успішно засвоюватимуться і перероблятимуться бактеріями.
  • Трубка для виведення потоку води фіксується на стінці акваріума за допомогою присоски або навісного кріплення. Витікання води має здійснюватися вище за її рівень в акваріумі, у вигляді фонтанчика. Це забезпечує додаткову аерацію штучного водоймища.
  • Помпа з картриджем механічного очищення маскується шаром ґрунту. Сітка фільтра заповнюється спочатку найбільшими частинками ґрунту, потім дрібними. Що допоможе проходження води через неї. Також необхідно присунути сітку до стін акваріума. Щоб риби, що риють грунт, або інші мешканці акваріума не потрапили під сітку фільтра.
  • На дно акваріума розміщується блюдце. На нього наливають воду зі старого акваріума. Цей спосіб заповнення акваріума допомагає уникнути розсіювання ґрунту струменем води.
  • Проводиться посадка рослин та запуск рибок.

Фільтр можна використовувати. Протягом тижня він почне працювати як пристрій біологічного очищення.

Основні типи фільтрації, що виконуються донним фільтром

Донний фільтрФільтр у стандартній комплектації забезпечує механічне та біологічне очищення води. Застосування картриджів з активованим вугіллям для способу фільтрації води недоцільно. При установці донного фільтра в акваріуми об’ємів 100 і більше літрів, з’являється можливість непомітної установки картриджа, що фільтрує. Але ефективність усієї системи у великому акваріумі з великою кількістю мешканців буде невисокою. Данний фільтр є частиною невеликих акваріумів для рибок та креветок, у яких він може проводити ефективне очищення. Донний фільтр для акваріума

Біологічна фільтрація, яку виконує донний фільтр.

Біологічна фільтрація є важливим параметром очищення води в акваріумі. У результаті з води виводяться сполуки, що утворюються в результаті розщеплення органіки бактеріями. Данний фільтр забезпечує належний рівень біологічної очистки. Біологічна фільтрація можлива лише при безперервній роботі пристрою протягом деякого часу. При запуску акваріума з використанням води з усталеною біологічною рівновагою на це потрібно один тиждень. У запуску акваріума з нуля для утворення колоній аеробних бактерій потрібно від двох тижнів. Фільтр вийде на максимальну потужність біологічної очистки лише через місяць використання.

Механічна фільтрація, яку виконує донний фільтр

акваріумМеханічна фільтрація виконується донним фільтром на низькому рівні. В основному проходить через грунт, на який осідають частинки мулу. Які згодом проникають у порожнину під ним. Механічна очистка також здійснюється в ємності помпи з касетою механічної очистки. Але її робота неефективна, оскільки вода надходить із порожнини під фальш-дном.


Be the first to comment “Донний фільтр для акваріума”