Дизайн акваріума для черепашки

Дизайн акваріума для черепах

літаюча черепахаБагато хто з нас мріє про домашніх тварин, але не всі наважуються заводити їх. Все ж таки це велика відповідальність. Щоб створити своєму вихованцю оптимальні та комфортні умови для життя, необхідно щодня піклуватися про нього та доглядати. Якщо одні тварини невибагливі до умов утримання, інші – навпаки, вимагають особливого догляду і спеціально облаштованого житла. До незвичайних домашніх вихованців можна віднести і різні види черепашок.

Зміст

Хоча, на перший погляд, може здатися, що їх зміст не передбачає нічого складного і незвичайного, але насправді все далеко не так. Черепашкам потрібні особливі умови для повноцінного та якісного життя, щоденний догляд та спостереження за їх станом. Крім того, оформлення та облаштування акваріума безпосередньо залежить від виду черепашки та її розмірів. Необхідно дотримуватися всіх дрібниць і нюансів для забезпечення довгого і безтурботного життя вихованця-черепашки. Не варто забувати, як тільки ви принесли до будинку тварину – її життя надалі залежатиме лише від вас. Потрібно підготуватися до нового мешканця у своєму будинку. А також створити для нього всі умови, які б максимально нагадували його природне довкілля.

Турбота

Домашні улюбленці покликані дарувати нам радість, гарний настрій та позитивні емоції. Але й ми повинні забезпечити їм турботу і увагу, щоб їхнє життя також було комфортним поряд з нами. Пропонуємо вибрати якісний акваріум для черепашки початкового рівня. Зокрема, черепашатник прямокутної форми з островом пандусом підійде для красноухой та інших водяних черепах. Крім водойм звичайної прямокутної форми, ми пропонуємо купити черепашатник Volna у Києві.

Прочитайте про особливості та переваги черепашатників що дозволяють з комфортом розмістити черепашок, забезпечивши їм належний комфорт.

Різновиди та особливості черепашатників

Якщо ви наважилися завести черепашку, то перед вами обов’язково постане питання про її житло. Де ж живе черепашка і куди її краще поселяти? Питання досить актуальне, і відповіді на нього часто викликають суперечки. Деякі стверджують, що черепашки, особливо сухопутні, чудово почуваються без власного житла і можуть пересуватися підлогою будинку. Професіонали стверджують, що такий спосіб утримання рептилії неприпустимий.

Черепашка може завдати собі шкоди, або проковтнути щось, або на неї просто хтось настане. Будь-яка тварина повинна мати свій особистий будинок та черепашки у тому числі. Залежно від виду черепахи для неї підбирається тераріум (для сухопутних видів) або акватераріум (для водних видів). Такі черепашники можуть бути різних розмірів, форм і видів. Спочатку необхідно визначитися із самим вихованцем. Ну, а потім уже підбирати для нього житло. Найпростішим видом ракушника є звичайний прямокутний акваріум. Звичайно, якщо ви придбали саме такий, то вам потрібно буде обов’язково зробити острівець суші та місток, прикріплений до цього острівця. Так як, по ньому черепашка спускатиметься вниз або підійматиметься на нього для того, щоб погрітися або обсушитися після перебування у воді.

Черепахатник хвиля

Для більшої зручності можна використовувати черепашатники хвиля. Вони мають скошені бічні стінки та передню стінку, яка нижча, ніж задня. Така особлива форма акваріума дуже зручна у догляді за рептилією та ємністю. Зазвичай, всі черепашники вже мають вмонтований місток для зручності та економії часу. Якщо ви не хочете звичайний акваріум, то завжди можна зробити його на замовлення за своїми параметрами та формою. Крім сказаного сьогодні акваріуми часто використовують як декоративні елементи в різних інтер’єрах. Їхні форми, види та оформлення можна без особливих труднощів вписати в загальний стиль вашого будинку. Головне пам’ятати, що акваріум стане будинком для раку на довгий час. Ну а значить, він має бути зручним та комфортним саме для неї.

Придбавши черепашку, не забувайте, що вона росте, тому черепашниккраще вибирати відразу відповідних розмірів для дорослої особини. Не варто купувати акваріуми малих обсягів, рептилії необхідно багато місця для повноцінного та активного життя. Найкращим варіантом буде ємність від 100 л і більше. Вміст черепашок передбачає наявність спеціального обладнання для ємностей з рептиліями, вони допоможуть утримувати акваріум у чистоті та створити оптимальні умови для зростання та розвитку вихованця.

Правильне облаштування акваріума для черепашки

острівець для черепахиЧасто після поселення черепашки в тераріум вона хворіє або стає малорухливою. З іншого боку, причиною такого стану можуть бути неправильні умови її утримання. Недостатньо помістити черепашку в ємність і годувати її. Потрібний спеціальний набір обладнання, призначений для облаштування якісного життя вихованця. Серед них основні:

  • Фільтри;
  • Освітлення та УФ-лампи;
  • Обігрівачі;
  • Термометр.

Для водних рептилій потрібно підтримувати воду в чистоті, інакше тварина занедужає. Фільтри допоможуть видаляти різні забруднення, залишки їжі та продукти життєдіяльності. Висвітлення допомагає продовжувати світловий день, що дає можливість черепахам бути активними та розвиватися правильно. У природних умовах світловий день для ракушок триває від 8 до 12 годин, ця норма повинна дотримуватися і при домашньому утриманні.

Ультрафіолет

Ще однією важливою умовою для розвитку рептилії є необхідність в ультрафіолетовому випромінюванні. Під його впливом в організмі раку виробляється вітамін D3, який допомагає кальцію засвоюватися. Якщо ультрафіолетове випромінювання відсутнє – рептилія може захворіти на рахіт або зовсім загинути. Також необхідні обігрівачі, вони допоможуть тварині не хворіти і підтримувати оптимальну температуру довкілля. Термометр контролюватиме будь-які зміни даного параметра, щоб вчасно відкоригувати його до норми.

Оформлення акваріума для черепахКрім вже згаданого обладнання для підтримки ємності в чистоті будуть потрібні й інші додаткові матеріали та деталі. Їхній набір вже залежатиме від виду черепашки та облаштування самого акваріума.

Оформлення та дизайн черепашника

Як уже було сказано вище, черепашатники часто оформляють під стиль приміщення або будинку. І тому існує багато декоративних елементів. І які допомагають досягти необхідного результату. В акваріумах можна відтворювати різні ландшафти або природне середовище рептилій. А можна створити щось зовсім незвичайне. Який би стиль чи спосіб дизайну тераріуму ви не вибрали, є низка правил та деталей, необхідних для оптимального життя черепашки. Щодо виду рептилії підбирається оформлення, і створюються умови для вихованця.

оформлення черепашатника хвиляНаприклад, для водних представників необхідна наявність великої кількості води (1 частина суші та 3 частини води), а для сухопутних – ні. Якщо говорити про декоративні елементи в ємностях, то їх потрібно підбирати не лише за дизайном, а й щодо самого вихованця. Загалом оформлення та дизайн черепашника для сухопутних та водних представників рептилій буде відрізнятися. Для комфортного життя та гарного облаштування житла для ракушки краще вибирати великий акваріум. За ним простіше доглядати, чистити та варіантів дизайну буде більше.

Оформлення тераріуму для водних черепах

Облаштування та оформлення черепашатника для водних черепах (наприклад, червоноухих) можна починати звибору ґрунту. Його роль можуть виконувати різні матеріали як природні, і штучні. В акваріум можна встановлювати різні корчі, печери, кору дерев, гроти, але всі ці елементи мають бути безпечними для тварини. Пам’ятайте, що тварина росте, і велика кількість декоративних деталей ускладнюватиме пересування вихованця. Важливу роль в оформленні будь-якого ракушника для водних черепах відіграє острівець суші.

Острівець

Його дизайн також може бути досить цікавим і незвичайним. Острівець суші повинен плавно переходити в місток. Бо по ньому рептилія спускатиметься у воду або підійматиметься на острівець. При оформленні не забувайте робити його шорстким для зручності вихованця. Острівець і місток можна обклеювати негострим камінням або деревиною, можна використовувати штучні матеріали, які не шкодитимуть черепашці та її здоров’ю. Острівець має бути вищим за рівень води, тому що на ньому рептилія обсихає, відпочиває і харчується. Для черепашки також можна облаштувати власний будиночок чи печеру, де вона ховатиметься. Найкраще тераріум накривати кришкою, щоб тварина не вибралася і не вирушила подорожувати домом. Щодо рослин, то тут на ваш розсуд, хоча фахівці не завжди радять їх встановлювати, особливо натуральні. Рептилія точно не прогавить шанс їх спробувати, висмикнути з ґрунту або обгризти.

черепашник Якщо говорити про штучні рослини, то їх доля буде приблизно такою ж, а тварина ще може і захворіти. Для покращення та отримання максимального ефекту при дизайні акваріума можна заклеїти задню його стінку плівкою або оракалом з відповідним малюнком. Такий спосіб допоможе доповнити загальну картину та відтворити необхідний інтер’єр. При оформленні акваріума важливо не забувати, що всі деталі повинні бути безпечними для вихованця і не завдавати йому шкоди чи дискомфорту. Ще не варто забувати, що тераріум із будь-яким дизайном необхідно регулярно чистити. А також всі його декоративні елементи ретельно мити. Без належного та своєчасного догляду за ракушником ніякий дизайн не допоможе зробити життя рептилії якісним та повноцінним.

Оформлення черепашника для сухопутних черепах

Для сухопутних черепах також потрібно в обов’язковому порядку акваріум або тераріум. Його облаштування відрізнятиметься від попереднього варіанту, тут немає потреби у великій кількості води. Сухопутних рептилій можна тримати у відкритих ємностях без кришок. Їм також потрібні обігрівачі та УФ-лампи. При оформленні такого тераріуму не забувайте про спорудження вихованця власного будинку. Їм може стати перевернутий горщик із кераміки, але краще придбати готовий будиночок у спеціалізованому магазині. У ньому рептилія спатиме і відпочиватиме.

Грунт

Як ґрунт для тераріуму можна використовувати кокосову койру або гладку гальку. Пісок або гравій краще не застосовувати через можливість ковтання його вихованцем, що небезпечно для його здоров’я. Якщо ви вибрали акваріум для утримання сухопутної черепахи, його стінки обклейте на деяку висоту непрозорою плівкою. Так як рептилія може не бачити прозорих стін та вдарятися головою. Годівницю ставте в кутку із обігрівачем на час живлення. Сухопутні рептилії не потребують великої кількості води. Але все ж таки купальню для них варто зробити. Такий басейн поміщають у ґрунт, але так, щоб його було легко виймати та міняти воду за необхідності. Щодо дизайну такого тераріуму, то його також можна оформити в будь-якому стилі або повторити природний ландшафт, в якому живуть черепахи.

У процесі оформлення важливо підбирати всі деталі та елементи так, щоб вони не завдавали шкоди черепашці і не завдавали їй незручностей. Декоративні матеріали також можна застосовувати, але з розрахунком розмірів рептилії, інакше вони заважатимуть їй пересуватися і вільно мешкати в черепашнику. Якщо ви плануєте використовувати штучні рослини, їх потрібно міцно закріпити на дні ємності, щоб черепашка їх не висмикнула. Для оформлення можна вибрати будь-який стиль на ваш смак або підібрати його гармонійно із загальним інтер’єром будинку.

При утриманні черепахи як домашнього вихованця ми стикаємося з різними проблемами і нюансами. Необхідно стежити за поведінкою та активністю рептилії, щоб побачити найменші зміни в ній та усунути їхню причину. При оформленні та декоруванні ємності важливо пам’ятати про безпеку тварини. Сьогодні єможливість створювати будь-який дизайн та інтер’єр у тераріумі, який повністю імітуватиме природні умови, в яких мешкає черепашка. Якщо ви не впевнені, що справитеся самі, то завжди можна звернутися за допомогою фахівців. Вони допоможуть відтворити будь-який стиль оформлення в ракушніку та зробити його дизайн унікальним. За будь-якого облаштування варто враховувати особливості утримання вихованця та його потреби інакше всі старання будуть марними.

Простір суші

Ідея про те, що розміщуємо акваріум з черепашками внизу, а над акваріумом створюємо додатковий простір суші, є не нова. Досить часто її реалізовують. Але, у нас із практичної точки зору виникають питання та нюанси, які роблять виготовлення акваріума такого типу утрудненим.

Концепція та втілення акваріума для ракушок з навісним акваріумом вгорі виглядає як вниз на картинці. Тобто ми отримуємо акваріум над акваріумом. На малюнку правильна концепція цього акваріума. Далі говоритимемо про складнощі.
Навісний черепашатник готовийНавісний черепашатник готовий

Матеріал для виробництва черепашатника.

І так, над акваріумом створюємо другий акваріум. Перший нюанс – вони повинні від’єднуватись один від одного (обслуговувати потрібно в процесі, але про це пізніше).

Скло. Ставити скло на скло не рекомендується. Є можливість просто розбити один або інший акваріум, або обидва разом. Є така властивість у скла. Тим більше скло важкий матеріал, а акваріум такої конструкції габаритний. І вставити його в пази (черепашки можуть посунути, якщо просто без пазів ставити) не просте завдання.

Оргскло – ідеальний варіант. Тільки мінуса – ціна в рази вища. Та й черепашки швидко його подряпають і зроблять за кілька місяців акваріум саме б/у.

Правильніше вибирати скло, але з ним нюанси.

Черепашка виповзає з акваріума

Другий нюанс, що за визначенням черепашка повинна жити в акваріумі, який ми створюємо для неї. Падаючи, воно може спокійно розбити панцир. Як вона може виповзти?

Варіант 1

Ми ж до країв набираємо воду, і вона запросто перелазить через верх. А якщо не до країв, то повинні не доливати води на 20 см. І в цей прошарок повітря в 20 см ми повинні вставити драбинку. Довгу. І вона має триматися. Хоча, з таким параметром питання часу, коли ми (або черепашка) поламаємо драбинку. Адже драбинка кріпиться до верхнього акваріума, який ми іноді знімаємо для чищення. Варіант можна нівелювати, поставивши покривне скло. Але покривне скло – це не декоративний елемент. Згодом вони стають ніякими. Тож уже потрібно використовувати не скло, а пластики. а оскільки пластики легкі, їх ще притискаємо зверху, щоб черепашка не зсунула його. З покривним склом можна грати, але це саме грати. Постійно чистити, іноді викидати старе та купувати нове.

На фотографіях 1, черепашка вилізе з води, на 2, вона вилізе через сушу, та й покривне скло швидко покриється зеленню і нальотом кальцію.

Варіант 2

Черепашка випаде нагорі з переходу між сушею і водою. Деякі до кінця не продумали акваріум, і роблять лазівку, через яку черепашка запросто втікає з акваріума.

cherpashnik navesnoiдрабинка для черепашок

От 2 невдалих варіанти, з яких черєпашка завжди випадатиме.

Вирішити проблему виповзання з акваріума черепашки важко. Тут логічно ставити зверху великий акваріум зі скла, який весь знімається і ставиться, але з ним нюанси при обслуговуванні. Якщо верхній акваріум менший, то потрібно верх акваріума змушувати пластиком, і його зверху притискати чимось важким. Якщо ж і так не хочеться, то робиться довга драбинка вниз, яку потрібно в декількох місцях зміцнювати, щоб не зламалася.

Обслуговування акваріум для черепашок.

Обслуговувати акваріум має бути просто. Зняли легеньку кришечку, або зрушили вбік, і все. Так у нас наприклад у черепашатниках Volna.

Великий акваріум для черепашкиакваріум для черепашки великий

От 2 великих акваріума, де поставили сушу збоку. Перший варіант правильний, другий – ні.

акваріум для черепашкиПри обслуговуванні у вас повинен бути доступ до нижнього акваріума. Якщо не знімається верхній акваріум, то почистити під острівцем суші буде щонайменше важко, а максимум неможливо. Тому акваріум повинен розбиратися до того моменту, коли рука дістає в будь-який куточок.

От верхній акваріум точно повинен зніматися.

Підсумки навісного акваріума

Акваруємо для черепашок на 18 літрівВисновок невтішний – для масового виробництва та створення лінійки такого плану акваріумів для ракушок неможливо. У деяких індивідуальних варіантах можна розглядати таку концепцію. Але в ній дуже багато мінусів при подальшому обслуговуванні.

Краще вибрати звичайну конструкції акваріума для черепашок, і просто в ній дотримуватися всіх норм за висотою.


Be the first to comment “Дизайн акваріума для черепашки”