Чистка акваріума

Є прислів’я – чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Переклавши акваріумною мовою, той акваріум чистий, за яким постійно дивляться, але ніколи не чистять. Парадокс. Так, якщо правильно дивитись за акваріумом, то чистка акваріума не проводиться.

Для наших професіоналів потрібно всього кілька годин, щоб очистити акваріум на який акваріуміст новачок або навіть любитель витратить добу і більше. Ми робимо, як треба, зберігаємо місце існування її мешканців.

Ми допомагаємо в чищенні:

[box type=”download”] Звичайних домашніх акваріумів;[/box] [box type=”download”] Акваріумів складної форми та великих розмірів;[/box] [box type=”download”] Штучних водойм в офісах, холах компаній, готелів;[/box] [box type=”download”] Акваріумів у ресторанах, торгових центрах та інших громадських закладах.[/box]

Пропонуємо нашим відвідувачам зателефонувати нам та проконсультуватися про необхідність очищення акваріума. Ми підкажемо Вам як доглядати штучну водойму та її мешканців для збереження балансу довкілля рибок, рослин і молюсків або інших мешканців Вашої водойми за скляними берегами.

Пропонуємо вам прочитати нашу статтю про догляд за акваріумом та необхідні для цього дії.

Догляд спеціаліста

Аквари – Екзотична прикраса, яка дарує особливу атмосферу в будь-якому приміщенні, де знаходиться: в житловому будинку, в квартирі або в офісі. Сьогодні величезні акваріуми встановлюють у торгових та виставкових центрах, у салонах краси та готельних комплексах.

Вони зачаровують своєю неповторною красою, притягують, як магніт, погляди дітей і дорослих, піднімають настрій. Що робити, щоб акваріум завжди був у хорошому стані та радував оточуючих? Правильно – регулярно доглядати його.

Догляд за акваріумом

Якщо ви придбали акваріум зовсім недавно, десь місяць – півтора, то першу чистку в ньому краще проводити після закінчення двох місяців. З моменту запуску акваріума в ньому починають відбуватися різні біологічні процеси, завдяки яким формується особливе акваріумне середовище. У цей час догляд за акваріумом дещо обмежений і включає наступне:
[box type=”download”] Щоденне годування рибок;[/box] [box type=”download”] Спостереження за їх поведінкою;[/box] [box type=”download”] Видалення підгнилих листків рослин і залишків не з’їденого корму;[/box] [box type=”download”] Регулювання освітлення;[/box] [box type=”download”] Доливання води (вода має властивість випаровуватися, особливо в спекотний час).[/box]

Якщо всі вимоги до запуску акваріума виконані правильно і без порушень, то через зазначений час у вашому акваріумі запанує необхідне

Але далеко не завжди акваріум запущений правильно. Якщо акваріум запущений швидко і непідготовлено, то може статися, що вода буде каламутна, і рибки постійно вмирати. таке ж може статися при неправильному підборі обладнання.

Комплексне чищення акваріума

Частота догляду за акваріумом, перш за все, залежить від його обсягів: чим більше літраж акваріума, тим рідше він потребує комплексного догляду, і навпаки, маленький акваріум (на 10 – 30 літрів) вимагає більш інтенсивного чищення . У великому акваріумі (від 100 літрів і більше) прибирання бажано проводити не рідше одного разу на 2 – 3 тижні, а ось невелику ємність доведеться чистити раз на тиждень, а то й частіше.
Комплексний догляд за акваріумом складається з декількох етапів, виконувати які необхідно в певній послідовності. Ще до початку чищення акваріума треба як слід підготувати:
[box type=”download”] Необхідний інвентар (скребки, щітки, губки тощо);[/box] [box type=”download”] Попередньо відключити всі електроприлади в акваріумі (безпосередньо перед чищенням) – терморегулятор, компресор, лампи;[/box] [box type=”download”] Приготувати підмінну воду;[/box] [box type=”download”] Запастися допоміжними матеріалами та засобами (відром, губкою).[/box]

Очищення акваріумного скла та рослин

Акваріума краще починати з його «оболонки» – стекол. Для цього слід запастися покупним інвентарем – спеціальними щітками і скребками або підручним, домашнім, наприклад, лезами для гоління або гумовою губкою. Вибирайте на власний розсуд. Звичайні акваріуми можна чистити чим завгодно, а от акваріуми з оргскла вибагливіші в цьому питанні. Чистити їх можна лише гумовими губками чи капроновими мочалками. Тверді предмети можуть подряпати їхню поверхню.

Очистити все скло акваріума, приступаємо до наведення порядку всередині ємності. Насамперед дивимося на рослини. Якщо з’явилося жовте або потемніле листя, а деякі рослини взагалі зав’яли – прибираємо їх з акваріума. Обрізання та видалення акваріумних рослин проводиться ножицями. Робити це необхідно акуратно та уважно, щоб не нашкодити здоровим рослинам та не порушити загальну кореневу систему. Кущові рослини, такі, як криптокорини, валіснерія спіральна в жодному разі чіпати не можна. Перші 4 – 6 місяців у них адаптаційні: рослини звикають до ґрунту, укорінюються і будь-які «струси» здатні завдати їм непоправної шкоди.

Очищаючи скло і прибираючи зниклі рослини, ви постійно порушуєте спокій води, робите її каламутною і навіть брудною. Але не варто турбуватися: дайте воді відстоятися і вона знову стане чистою і прозорою. Наліт на акваріумних рослинах, що з’явився, – органічні частинки прибирається руками без будь-яких пристосувань.

Як очистити акваріумний грунт

Коли скло та рослини в акваріумі очищені, приступаємо до не менш важливої та відповідальної справи – очищення ґрунту. Саме тут, в донній частині акваріума, кількість непотрібних речовин, що накопичилися, найбільше. На дні залишається не з’їдений рибками корм, інадлишок водоростей, продукти життєдіяльності мешканців акваріума.

Швидко та якісно очистити акваріумний грунт допоможе спеціальний пристрій – сифон. Купити його можна у будь-якому зоомагазині. Різновидів сифонів досить багато, але принцип дії, як правило, завжди один. Одна сторона (закінчення) сифону – склянка, що всмоктує, обережно опускається на саме дно акваріума. За допомогою механічної груші-помпи (або іншого схожого предмета) вода надходить у шланг, а потім у ємність для брудної води.

Як проводиться очистка акваріумного грунту

Очистити грунт можна і саморобним пристроєм – шлангом із вбудованою лійкою на одному кінці. Діаметр такого шланга варіюється від 1 до 1,5 см, а як лійка підійде і звичайнісінька лійка. Довжина очисного шланга повинна бути більшою за висоту акваріума в 2 – 3 рази. Кінець шланга з лійкою опускається на дно акваріума, а вільний – служить для відкачування води (принцип зливу самопливом).

Якщо у вашому акваріумі на дні лежить пісок, користуватися приладами можна, але спокійно і без різких рухів. Очищати треба простір над піском (понад 2,5 см), а не сам пісок. Промацати пісок на предмет забруднень, якщо є можливість, краще руками. У такому разі все зайве спливе, і ви легко приберете його з акваріума.

Ємність для зливу старої води повинна завжди бути значно нижчою від самого акваріума, щоб був хороший відтік води. Таким чином, стара вода поступово йде, не порушуючи при цьому спокій жителів акваріума. Всі пристосування для очищення акваріума – цебра, шланги, губки повинні використовуватися тільки за призначенням і для догляду за акваріумом. У жодному разі не можна застосовувати їх для інших очисних робіт у будинку. На таких предметах осідають залишки хімічних миючих засобів та інші шкідливі частки, які невидимі для людини, але надзвичайно шкідливі для флори та фауни акваріума.

Очищення акваріумного фільтра

Щоб внутрішній акваріумний фільтр працював справно і на повну потужність, його також необхідно періодично прочищати. Спочатку під проточною водою обережно промивається його вкладиш (наповнювач), та був і інші деталі. Пластмасові елементи фільтра можна легко прочистити щіточкою. Вона прибере всі нарости та скупчення органіки.

Після очищення фільтр знову збирається в єдиний механізм і відправляється назад в акваріум – виконувати свою роботу далі.

Підміна акваріумної води

Як відомо вода є головним компонентом його екосистеми . Тому замінювати її треба і бажано в комплексі з очищенням усієї ємності. Така передбачливість допоможе уникнути додаткової стресової ситуації для рибок і значно заощадить ваш час.

Об’єм злитої акваріумної води не повинен перевищувати половини всієї ємності акваріума, а в більшості випадків 20-30%. За своїм хімічним складом нова вода має бути максимально наближеною до старої води. Показник, який слід звернути увагу під час заміни води, це температура (°С). Потрібно намагатися заливати в акваріум воду тієї самої температури. Якщо різниця в них велика, то підмінювати треба менше води.

Очистивши акваріум і злив стару воду, в акваріум необхідно залити нову. Можна залити воду і прямо з-під крана.

Результат

Після того, як всі очисні роботи завершені, необхідно знову запустити акваріум: увімкнути освітлення, приєднати фільтр, закрити верхню кришку ємності. Ваш акваріум знову готовий до роботи.

Очищати акваріум, причому без особливих зусиль, можуть і самі його мешканці, так звані риби-санітари. Але вони, як би не розхвалювали їх продавці – не привід не чистити акваріум. До таких риб відносяться: мечоносці, пецілії, моллінезії, анциструси, отоцинклюси та ін. Вони будуть не просто прикрашати ваш акваріум, а й дбайливо, а головне щодня, чистити своє житло. А з такими помічниками, повірте, вам простіше утримуватиме акваріум у чистоті.

Be the first to comment “Чистка акваріума”