Чому протікає акваріум

Чому протікає акваріум

Вода на підлозі біля акваріума може стати несподіванкою та усвідомленням того, що акваріум потік. Що ж робити в цій ситуації? Насамперед, потрібно оглянути акваріум і з’ясувати причину протікання. Найчастіше це трапляється через його неправильне встановлення. Дуже важливо при установці акваріума обидва горизонти ретельно вирівняти за рівнем. Оскільки під впливом тепла скло значно розширюється і витончується. Тому трохи більший натиск на будь-яку точку скла призводить до тріщин на ньому. Щоб акваріум стояв рівно, потрібно підкладати підкладки під ту чи іншу ніжку тумби. Доки він не стане прямо. І вода в ньому не тисне рівномірно на всі боки.

тріщина в акваріумі що робити

Оскільки гриби, водорості та бактерії, що розмножуються в щілини, мають властивість її розширювати. Невеликі протікання, пов’язані з дефектом шару герметика, можна легко усунути. Для цього треба накласти додатковий шар герметика із зовнішнього боку акваріума, на місці протікання, попередньо знежиривши та висушивши скло, щоб силіконовий клей міцно заклеїв шов. По можливості, для того, щоб знизити тиск і об’єм води, що витікає, рекомендується тимчасово зменшити її рівень в акваріумі.

Тріщина в акваріумі

потік акваріумПротікання скла може мати й іншу причину – тріщину. У цьому випадку дії, які необхідно виконати, залежать від її розташування та тяжкості. Якщо тріщина знаходиться у верхній частині акваріума, дотримуйтесь пунктів, зазначених вище. Також можна використовувати спеціальну накладку, яку на місці тріщини, із зовнішнього боку, кріплять силіконовим герметиком. А акваріум слід розгорнути таким чином, щоб скло, що тріснуло, розташувалося біля стінки ззаду.

Тріщину, яка знаходиться на дні, потрібно заклеїти силіконовою латкою, що її значно прикриває. Дно і латку слід знежирити, змастити силіконовим клеєм і склеїти, потім залишити на добу, для просихання. При великій тріщині можна наклеїти ще один аркуш скла.

Важливо пам’ятати, якщо тріщина буде розширюватися і поширюватися вниз, потрібно негайно евакуювати риб і звернутися за допомогою до професіоналів. або придбати новий якісний акваріум.