Блікса колючонасінна

Блікса колючонасінна – екзотика в природі

Блікса колючонасінна в акваріуміУ звичайному середовищі ця рослина найчастіше зустрічається в країнах Південно-Східної Азії, а також на австралійському континенті. Його природна стихія – вода і прибережні території водойм – річок, озер, ставків і невеликих струмків.

Блікса колючонасінна – гарна декоративна рослина з тонкими довгастими листя, що росте у формі куща. Рослина має темно-зелене забарвлення з невеликим коричневим відтінком. Ближче до закінчення, кожен лист має плавну витягнутість і загострену форму. Стебло рослини – пряме і коротке. У звичайних акваріумах максимальна висота рослини сягає близько півметра. Завдяки великій висоті та кущоподібній формі, блікса може утворювати густі та щільні чагарники.

Умови утримання блікси в акваріумі

Ідеальні умови утримання рослини – акваріум великої ємності та відповідний склад води. Найкращим місцем розміщення цієї рослини стане задня частина акваріума. Таке розташування необхідне для створення правильного акваріумного дизайну та комфортного довкілля мешканців штучної водойми.

 Грунт для бліксиБлікса колючонасінна вимоглива у догляді і має специфічний спосіб отримання відростків. У зв’язку з цим рослина не набула великої поширеності у акваріумістів. Темпи росту, на відміну від інших акваріумних рослин, рівномірні протягом усього року і не залежать від зміни сезонів.

Нормальну життєдіяльність рослині забезпечать такі умови утримання:

  • Blyxa echinosperma.
  • Сімейство водокрасові – Hydrocharitaceae.
  • Батьківщина – Країни південного сходу Азії (Японія, Бенгалія, Філіппіни) та Австралія.
  • Вимоги до кислотності води6 – 7pH;
  • Жорсткість dGH – до 6°Ж;
  • Потрібна температура води 24 – 28°С;
  • Потрібна потужність освітлення 0.3 – 0.4Вт/л;
  • Підживлення рослини добривами – не потрібно;
  • Подача в акваріум СО2 – не потрібна;
  • Грунт – глина, пісок, подрібнена галька.

Об’єм води для заміни повинен становити не менше 1/5 частини від загальної місткості акваріума.

Освітлення в акваріумі

Блікса колючонасінна і грунт для неїОсвітлення в акваріумі, одна з важливих складових освітлення акваріума, в якому посаджена блікса колючонасінна, воно має бути потужним, яскравим, але з ефектом рівномірного розсіювання. Нестача освітлення призводить до втрати яскравого забарвлення листя. Світло-коричневий відтінок поступово починає змінюватися на ніжно-жовтий або білий відтінок.

Для освітлення використовується як штучне, так і природне джерело світла. Найчастіше досвідчені акваріумісти встановлюють люмінесцентні чи металлогалогенные лампи. Світловий день, необхідний для блікси колюченасінної, триває дванадцята година.

Грунтовий субстрат

Блікса колючонасінна в штучній водойміГоловне в акваріумному грунті – його висока поживність. Свіжий ґрунт вимагає доповнення глиною, 5 – 7 невеликих кульок по 2-3 см. До складу субстрату необхідно включати суміш дрібної гальки та піску. Структура кореневой системи досить тендітна, тому з великими частинками її зростання буде сповільнене.

Шар грунту, з урахуванням розмірів дорослої рослини і довжини його кореневої системи, не повинен перевищувати 7 см. Всі корисні речовини рослина отримує з грунту, тому, за наявності відповідної грунтової суміші, додаткове підживлення можна не виробляти.

Особливості розмноження

У звичайних акваріумах блікса колючонасінна розмножується вкрай рідко. Якщо це і відбувається, то нова рослина з’являється виключно завдяки утворенню дочірніх відростків на поверхні основного куща.
Блікса колючонасінна друга
Проводити розмноження самостійно – не рекомендується внаслідок високої ймовірності пошкодження основної рослини. При розмноженні рослини необхідно розділити невелике кореневище дорослої рослини на кілька частин (2-3). З кожної з них у майбутньому, за сприятливих умов, з’явиться маленький відросток. Розрізання кореневища рослини випадково може призвести до загибелі всього куща. Щоб звести ризик до мінімуму, перед початком робіт поверхню кореневища необхідно обробити спеціальним стимулятором для коренеутворення та помістити у готельну ємність із водою, набраною з основного акваріума.


Be the first to comment “Блікса колючонасінна”