Біологічна рівновага штучної водойми

Біологічна рівновага

Поняття, яким люблять хизуватися акваріумісти. Наш запуск коштує так дорого, тому що ми чекаємо біологічної рівноваги. Ось маю досвід в акваріумах професійний 12 років. І я не знаю, що таке біологічна рівновага. А тим більше як його пояснити. Скажіть, у яких одиницях воно вимірюється? От і я не знаю. І які параметри враховуються? Отже слово поєднання біологічне рівновагу не математичне. Воно просто розмовне.

Теоретично, рівновага це коли обсяг вхідних елементів дорівнює вихідним. Так це в будь-якому грамотному акваріумі орієнтовно так. Можуть сказати, коли пройде весь цикл запуск акваріума. Там спочатку одні бактерії розмножуються, потім наступні й наступні… І коли їхня пропорція буде як у старому акваріумі, це рівновага. Але це просто завершений азотний цикл.

На практиці власник акваріума вважає, що коли він досягне рівноваги, то буде сидіти і нічого не робити. А акваріум буде гарний. Але ж це казка. І у глибині душі ви це розумієте. То що ж означає біологічну рівновагу?

Акваріум як система

Будь-яка біологічна система прагне саморегуляції. Акваріум також. Що б ви не робили, природа все виправлятиме. Пересипали чи корм, чи добрив. Відразу з’являться “нахлібники”, які надлишками харчуватимуться. Вам вони не сподобаються. Але інакше немає. Водорості, мох, бактеріальний наліт. Якщо таке сталося, його потрібно терміново відновити. Як відновити? Забрати все зайве. І додати води. Може вам будуть потрібні послуги спеціаліста з очищення акваріума.

Краще  відразу зробити акваріум грамотним. Це не піти в магазин чи ринок. Або інтернет-магазин. Там продавці. Звернутися краще до професіоналів. Різниця між комерційною та професійною акваріумістикою велика. І не кажіть, що у вас фільтр імпортний. Juwel та Aquael – найгірші фільтри, які ми зустрічали. Але вони популярні. Адже Німеччина чи Польща. А що в Німеччині розрахунок 1 неону на 2 літри води, покупець не бере до уваги. У нашій реальності норма порушується удесятеро. А потім рибка не виживає. Тому потрібно робити все відразу і грамотно.

біологічний баланс

Екосистема акваріума існує з підтримкою обладнання. Особливу роль відіграє фільтр. Збираючи органічні частинки в одному місці, фільтр дозволяє очистити воду в акваріумі. Але частина відходів від життєдіяльності рибок повільно осідає на дно. І після цього розщеплюється бактеріями до найпростіших сполук. Далі, прості органічні сполуки поглинаються рослинами та водоростями. Так що дно – другий фільтр.

В акваріумі завжди існує надлишок органіки. Надлишок утворюється через внесення великої кількості корму для рибок. У природі немає такої густини рибок, як в акваріумі. Тому доводиться використовувати фільтр.

Як створити біологічну рівновагу в акваріумі?

Відкриємо вам велику правду. Ви його створити не зможете. Воно саме створиться. Головне, не заважати. І, звичайно, все грамотно запустити.

біологічний баланс в акваріуміВстановлення біологічного балансу в акваріумі є суто природним процесом. Процеси переробки органічних компонентів можуть бути винесені із водойми. Наприклад, при використанні водоростевого фільтра. Для акваріумів з більш звичними внутрішніми та зовнішніми фільтрами процес встановлення балансу середовища проходить протягом кількох місяців.

Потрібно правильно підібрати кількість мешканців акваріума та потужність фільтруючого обладнання. При цьому, процеси встановлення біологічного балансу в невеликому акваріумі і місткій домашній водоймі відрізняються один від одного. Чим більший обсяг, тим стабільніший. Тому, ми рекомендуємо акваріуми від 100 лів. Крім розмірів, важливими є ще й пропорції. У високих акваріумах завжди є проблеми.

Біологічний баланс у новому акваріумі

  • Правильний ґрунт
  • Знати який акваріум буде, скільки рибок та рослин
  • Підібрати правильний фільтр

Який вибрати грунт. Грунт – другий фільтр. Якщо беремо акваріум Juwel, це основний фільтр. Ґрунт є основним джерелом поживних речовин. Надлишок їх, за сприятливих умов, стане причиною швидкого заростання скла водоймища зеленими водоростями. І його треба чистити. Фракція ґрунту оптимальна 2-4 мм.

Фільтрація в акваріумі це утворення колоній бактерій у фільтрі. Саме він є основою усієї екосистеми водойми. На утворення необхідної кількості бактерій йде від двох тижнів до місяця. Прискорити цей процес теоретично можна за допомогою спеціальних препаратів для підготовки води. А саме, із внесенням вже готових культур бактерій з водоймища зі старою водою.

 ґрунт для акваріумівЦе здійснюється за допомогою внесення частини ґрунту з вже працюючого акваріума. Або використовувати стару мочалку у фільтрі. Використання цього методу дозволяє прискорити утворення мікрофлори у водоймі. Після забезпечення переробки складних органічних речовин на прості слід подбати про їх поглинання рослинами. Для цього необхідно внести в акваріум рослини, що швидко ростуть. Правильну послідовність запуску акваріума можна переглянути у статті «Запуск акваріума».

Біологічний баланс у акваріумі, що діє,

біологічний баланс у діючому акваріуміПри надлишку рибок відбувається поступове забруднення домашньої водойми. Якщо фітр не правильно підібраний, то проблеми попереду. Надмірне накопичення органіки утворюється в ґрунті та фільтрі. Тому при прояві ознак порушення середовища акваріума потрібно провести очищення ґрунту. При чищенні водойми підніметься завись відходів життєдіяльності. Так буває. Необхідно відсадити зайвих рибок та видалити надлишок рослин. Рослини пересідають при заростанні акваріума. Зазвичай це не потрібно.

біологічний баланс у новому акваріуміБіологічна рівновага екосистеми водойми напряму залежить від бактерій, що живуть у фільтрі. Вони розкладають складні органічні речовини на прості. Бактерії аеробної групи виробляють сполуки, що поглинаються рослинами.

Найбільша концентрація бактерій утворюється в грунті та фільтрі. Оптимально Створити в акваріумі сталість середовища. Ось за таймера рослини ростуть краще. Тому що більш постійна система, то все стабільніше. Не відбувається різких стрибків температури, вмісту СО2 та кисню. Тоді простіше досягти швидкого утворення мікрофлори. Мікрофлора акваріума представлена ​​кількома групами аеробних та анаеробних бактерій. Вони нерівномірно розподілені по штучному водоймищу. Якщо для життя перших необхідний кисень та їхня життєдіяльність приносить користь, то другі, навпаки, виробляють небажані речовини, до яких належить сірководень.

Головне для нормалізації біологічної рівноваги в запущеному акваріумі є: баланс мешканців до об’єму води, правильна фільтрація.

Помилки, що призводять до порушення біологічного балансу

Всі помилки, які можуть виникнути в процесі життя акваріума або в момент його запуску, стосуються надмірного внесення органіки в середовище проживання рибок. Найчастішим випадком, у якому це відбувається, є годування рибок. Рибки, не з’їдаючи повністю корм, сприяють поступовому його накопиченню і внаслідок діяльності анаеробних бактерій. Частішевсього це виходить при неправильному налаштуванні автоматичних годівниць або поспіху. Тому необхідно відрегулювати цей процес. Далі важливим параметром є освітлення акваріума. При його надмірному висвітленні з’являються мікроводорості, які сприяють зміні складу води та рівня кисню. Крім цього, вони псують зовнішній вигляд штучної водойми.

помилки, що призводять до порушення біологічного балансу в акваріумі

Наступним важливим моментом для домашнього водоймища є сталість роботи фільтра. Якщо він був відключений більш ніж на дві години, у ньому починають гинути аеробні бактерії. А це після нового запуску фільтра призведе до біологічного забруднення води. Для того щоб цього не трапилося, фільтр необхідно добре промити в теплій воді. І лише після цього його можна знову вмикати.

Поширеною причиною швидкого порушення балансу у водоймі є неправильний цикл. Або перенаселення. Внесення до нього земноводних невідповідних розмірів. Наприклад, черепахи в невеликий акваріум. Для черепахи доцільно придбати спеціальний акваріум, який враховує її особливості.


Be the first to comment “Біологічна рівновага штучної водойми”