Азолла каролінська. Острівець екзотики в акваріумі

  • Azolla caroliniana.
  • Сімейство азолове – Azollaceae.
  • Батьківщина – Північна Америка.

Азола каролінська в природному середовищі

В основному ця рослина зустрічається в країнах та областях з субтропічним та тропічним кліматом: Чилі, Уругваї, Китаї, Мексиці, Центральній Австралії. На території Європи азолла каролінська пhttps:тично відсутня, причиною чого є більш суворі кліматичні умови. Азолла на поверхні водоймища виглядає як зелений острівець, який плаває по поверхні води в різні боки, стикаючись з аналогічними рослинами, перебуваючи в постійному русі завдяки течії. Від цього виникає відчуття легкого хаосу, властивого природній водойми і так необхідної штучної.

Azolla caroliniana

Азолла відноситься до невеликих водних рослин, її висота не перевищує 20 мм. Коріння їй замінює підводне листя, а сама рослина постійно знаходиться над водою. Його дрібні листочки розташовуються попарно і кріпляться на стеблі. Їхня довжина коливається від 5 до 10 мм. Адаптована до життя в акваріумі рослина, що плаває на поверхні води, його яскравий і виразний вигляд при масовій посадці привертає до себе увагу, не залишаючи байдужим жодного поціновувача природної краси. Верхня частина рослини має блакитно-зелене забарвлення, а нижня – рожеве. Азолла каролінська, яка мешкає в акваріумах – однорічна, а зростаюча у відкритих водоймах тропіків та субтропіків може зростати і понад п’ять років.

Сезонні острівці

Азолла не набула широкого поширення серед акваріумістів. У штучних водоймищах вона зустрічається досить рідко, що пов’язано з деякими особливостями її життя. Азолла каролінська відноситься до сезонного типу рослин, яким хаhttps:терна певна циклічність росту та розвитку. Завдяки невираженому сезонному циклу, рослина, при належному утриманні та догляді, може вільно перенести зимовий період.

азола каролінська в акваріумі

Особливі умови утримання легко досягаються в сучасному акваріумі. І для нормального зростання цієї рослини необхідно:

  • Вимоги до кислотності води 6-7 pH;
  • Жорсткість dGH до 10 °Ж;
  • Потрібна температура води 20-28 °C;
  • Потрібна потужність освітлення 1.5 – 2.5 Вт/л;
  • Підживлення добривами для цієї рослини – не потрібно;
  • Подача в акваріум СО2 – не потрібна.

Азола каролінська весь час потребує доброго освітлення. Їй необхідне яскраве світло, потужність якого не повинна бути меншою за 2,5 Вт з розрахунку на 1 дм² площі водної поверхні.

У теплу пору року вона більш активна. А взимку та восени азолла входить у стадію спокою і, пhttps:тично, не дається взнаки. Зимовий спокій цієї рослини пояснюється значним зменшенням порцій світла. Тому, щоб зберегти її красу та постійне зростання, необхідно підтримувати нормальну для цієї рослини температуру води. А також гарне освітлення водойми.

азолла

Температура води.

Температура води в акваріумі, в якому знаходиться азолла каролінська, варіюється в широкій межі допустимих температур. Але найкомфортніше їй буде при температурі води від +20°С до +28°С. Вода в акваріумі для життя цієї рослини повинна бути м’якою та без підвищеної кислотності (pH не більше 7,0). Жорсткість води не повинна перевищувати позначки 10°Ж.

При зниженні температури до +16°С, рослина уповільнює свій ріст, а потім і припиняє його. Це поганий знак, оскількипочинається поступове загнивання листя, а сама рослина, при цьому, занурюється під воду. Дати нове життя рослині можуть лише його суперечки, що зберігаються на дні водойми. Якщо це і відбувається, то лише навесні, із приходом сезонного тепла.

азола каролінська

Якщо в акваріумі створені цілком відповідні умови, дуже скоро екзотична рослина може розростись до величезних розмірів. Щоб не допустити зменшення життєвого простору для інших мешканців штучної водойми, необхідно стежити за її зростанням та періодично видаляти надлишок.


Be the first to comment “Азолла каролінська. Острівець екзотики в акваріумі”