Анубіас нана – тропічна рослина в акваріумі.

  • Anubias nana або Anubias barteri var. nana.
  • Сімейство аронникові або арабські – Araceae.
  • Батьківщина – західноафриканські країни.

Анубіас нана в природному середовищі

Анубіас нана в акваріуміЦя рослина поширена на території західної частини Африки, в таких країнах як Нігерія, Гана, Ліберія, Сенегал. Улюблений клімат – тропічний. Анубіас росте в лісовій та болотистій місцевості, а також на берегах природних водойм. Під час розливу річок рослина опиняється під водою і чудово переносить перебування в ній протягом тривалого часу.

Рослина може чудово почуватися як у воді, так і на берегах приток річок і струмків, причому не тільки у воді, а й на суші, тому вона відмінно підходить для посадки в палюдаріумах.

Догляд за анубіас нана в акваріумі

догляд за анубіас нанаАнубіас нана, як акваріумна рослина, має велике декоративне значення. Його головна відмінна риса – висока життєздатність та стійкість до несприятливих умов. Рослина має укорочене стебло, на якому розташовується розетка з черешковим листям.

Листова пластинка тверда, з перистим жилкуванням, при цьому, основна жилка листа проступає з його нижньої сторони. Колір рослини насичений, темно-зелений. Завдяки своєму яскравому забарвленню, анубіас нана в акваріумі має чудовий вигляд. Максимальна висота дорослої рослини досягає 15 см.

Особливості догляду

Анубіас нана може тривалий час перебувати без води і не вимагає багато світла, а також особливого складу води. Рослина відрізняється витривалістю і підходить до посадки практично в будь-якому середовищі проживання, але має недолік – уповільнене зростання і непереносимість нальоту з водоростей.

особливості догляду анубіас нанаОптимальні умови утримання анубіасу нана легко досягаються в сучасних акваріумах. Для нормального росту та розвитку цієї рослини необхідно дотримуватися таких вимог до якості та складу води:

  • Вимоги до кислотності води – 6-8 рН;
  • Жорсткість dGH до 13°Ж;
  • Необхідна температура води 22 – 28°С;
  • Потрібна потужність освітлення 0.3 – 0.8 Вт/л;
  • Підживлення добривами для цієї рослини – не обов’язкове;
  • Подача в акваріум СО2 – не обов’язкова;
  • Грунт – поживний субстрат, пісок, глина.

Освітлення акваріума

Освітлення для анубіас нанаРослина вимагає помірний рівень інтенсивності освітлення акваріума. Найкращий варіант для встановлення балансу світла для анубіас нана – поселити поряд з ним інші види рослин, більшого розміру та з дрібним листям – для створення природної тіні.

Для нього підходить як природне, так і штучне світло. Головне, щоб на листя не потрапляло пряме сонячне проміння. Світловий день для анубіасу нана становить близько дванадцятої години. Більше тривале освітлення з дотриманням часткового затінення не зашкодить рослині.

Акваріумний грунт

акваріумний грунт для рослини анубіас нанаАкваріумний грунт для даної рослини повинен містити велику кількість поживних органічних речовин. Для приготування ґрунтового субстрату підійде подрібнена галька та невеликий річковий пісок, а також суміш живильного субстрату. Коренева система анубіас нана порівняно невеликого розміру, тому великі частинки ґрунту не сприятимуть закріпленню коренів у ґрунті.

При висадці в грунт він поглиблюється своїм корінням, у той час як кореневище залишається зверху. Розростаючись, анубіас нана височить над поверхнею ґрунту, утворюючи красиві та корисні для мешканців штучного водоймища переплетення кореневищ. У таких чагарниках люблять ховатися мальки та інші невеликі жителі акваріума.

Розведення рослини

 розведення анубіас нанаПроцес розмноження анубіасу є утворенням декількох дочірніх пагонів на поверхні кореневища. Нові відростки відокремлюються та пересідають в інші місця після появи на них перших листків.

Утворюються вони на рослині, яка кріпиться до каменів або корчів, виростаючи з акваріумного ґрунту. В акваріумі анубіас нана розвивається набагато повільніше, ніж у природних умовах. Головна вимога для цієї рослини – висадка в поживний ґрунт та періодична підміна ¼ частини води.


Be the first to comment “Анубіас нана – тропічна рослина в акваріумі.”