Акватераріум для червоновухої черепахи

Облаштування акваріума для червоновухої черепахи

Червоновуха черепаха широко поширена в країнах з теплим кліматом – у Центральній та Південній Америці, Мексиці. Її природне місце існування – це прісноводні водойми помірного і субтропічного поясів. Що потрібно враховувати при покупці рептилії.

Акваріум або акватераріум для цієї земноводної черепахи повинен відповідати певним вимогам. Які дозволять утримувати черепаху в штучному середовищі. Основною відмінністю в способі утримання черепахи в акваріумі і акватераріумі є додаткова наявність рослин, рибок та інших мешканців акваріума в штучному водоймищі. Зазвичай, акваріумісти-початківці купують маленьких черепах з колом панцира до 5 см. Що дозволяє рептилії комфортно жити в загальному з рибками просторі. Не завдаючи шкоди біосфері штучного водоймища та його мешканцям. Варто пам’ятати, що черепаха, з часом, знадобиться окремий акваріум або акватераріум. Який представляє собою спеціально облаштоване місце в якому містяться тільки рептилії. Але зараз, черепаха, що оселилася в акваріумі. Потрібно створити додаткові умови для життя, при цьому потрібно врахувати потреби та інших мешканців.

Розміри акваріума

вміст червоновухої черепахиЗазвичай, житло для червоновухої черепахи влаштовується на основі акваріума з кришкою, підселяючи черепаху до мешканців, що живуть у ньому. Тому необхідно знизити рівень води, щоб збільшити відстань до лампи або підняти кришку. Для того, щоб елементи освітлення не викликали дискомфорт у рептилії.

Штучне водоймище, в якому спочатку планується поселити черепаху, має мати необхідний розмір для вмісту рептилії. Його ємність необхідно вибирати з огляду на те. Що черепаха з часом зростатиме – до 30 см у діаметрі. Саме тому акваріум, що купується, повинен забезпечувати запас місця для її проживання.

Оптимальними параметрами акваріума для утримання в ньому черепахи є довжина і ширина штучного водоймища. При цьому багато хто занижує важливість висоти штучного водоймища. Використовуючи акваріуми з висотою до 50 см, розміщуючи в них підсвічування та ультрафіолетові лампи на скляних полицях. Що знижує їх рівень ще на 10 см. Це призводить до перегріву рептилії та надмірної дії ультрафіолету. І променистого тепла від лампи розжарювання на її шкіру та очі. Крім цього, не допускається надто яскраве та концентроване освітлення, воно може позначитися на зір черепахи. Як правило, акваріуми для черепах купуються вже в готовому вигляді. Тому акваріуміст повинен забезпечити висоту рівня води та освітлення щодо “суші”. Для цього використовується акваріумна кришка з піднятими елементами освітлення.

Кришка

Така кришка дозволяє підняти освітлювальні прилади над кромкою скла акваріума, дозволяючи отримати додаткове місце. Висотний параметр акваріума з кришкою повинен становити не менше ніж 25 см від скла лампи до берегової лінії акваріума. Оптимальна висота штучного водоймища відповідає 30-35 см. Вибравши висоту, слід перевірити об’єм акваріума. При цьому, для маленьких і великих особин використовуються різні принципи розрахунку життєвого простору, довкілля. Якщо черепаху-дитинча може влаштувати ємність на 10 літрів. То дорослій тварині може знадобитися акваріум до 400 л. Як правило, для утримання трьох особин цих рептилій з діаметром панцира до 10 см використовуються акваріуми об’ємом – 100-150 літрів. Оптимальним вважається акваріум на 200 літрів.

Штучне водоймище має бути широким, з плоским дном. Для того, щоб черепаха могла поплавати, посидіти у воді, витягнувши голову назовні. Без проблем вибратися на сушу пандусом, перевернутися зі спини на живіт. Глибина води повинна бути більшою за її панцир завширшки, мінімально на 10 см у зоні пандуса і 30 см у вільному обсязі штучного водоймища. Важливим показником є обсяг ємності та заповнення її водою. Чим він більше – тим простіше зберегти чистоту і забезпечити рівновагу довкілля. Далі, слід внести ясність у поняття акваріума для черепахи та акватераріуму. Якщо за основу береться стандартний акваріум і в ньому створюються умови для черепахи. Збігаються з акватераріумом, наявність рослин та інших доповнень. Не слід істотно змінювати параметри обладнання та загальні принципи його використання.

Акватерраріум повинен закриватися кришкою, затвором або скляним листом із вентиляційними отворами. З відкритої ємності рептилія може втекти та завдати собі травм при падінні.

Форма акваріума

Для змісту червоновухої черепахи оптимальним є прямокутний акваріум або акватераріум довжиною до 1 метра і шириною в межах 40 см. Ємності інших форм, не пристосованих для вмісту рептилій, викликатимуть у черепахи дискомфорт. Найкраще замовити акваріум під свої розміри, щоб потім не шукати місце де його можна поставити, а підібрати розміри і виготовити акваріум за ними.

Обладнання для акваріума

  • Ультрафіолетова лампа для рептилій (10% UVB).
  • Теплова дзеркальна лампа потужністю 40-60 Вт.
  • Обігрівач води з терморегулятором.
  • Термометр зовнішній.
  • Фільтр.
  • Система автоматизації освітлення.

Важливим показником при виборі обладнання є тип його встановлення в акваріумі або на кришці. Не варто економити на якості систем життєзабезпечення штучного водоймища.

Вода

світло в акваріумі для красновухої ечрепахиЧерепахи дуже забруднюють воду, тому що всі відходи їхньої життєдіяльності потрапляють до неї. І тому, необхідна хороша фільтрація води та її відповідні обсяги. Чим більший акватераріум тим простіше міститиме його в чистоті, і тим менший ризик поширення хвороботворних бактерій і накопичення отруйних органічних сполук, небезпечних для здоров’я черепашки. Черепаха не рибка, тому в акваріумі, в якому містяться тільки черепахи, потрібно оновлювати воду в розмірі 30-40% від її повного обсягу раз на місяць. За умови використання потужних фільтрів слід лише додавати воду. Підміна та заміна води здійснюється за перших ознак незворотного порушення екосистеми водойми. Вода для підміни повинна бути такою самою температури, що й в акватераріумі.

У чистій воді рептилії ростуть набагато швидше. Чим чистіша вода, тим швидше ростуть черепахи.

Світло

Червоновухим черепахам недостатньо природного та звичайного освітлення в акватераріумі. Правильніше скопіювати літній цикл освітлення ємності для черепахи, коли її встановлюють на свіжому повітрі, але без попадання на неї прямих сонячних променів. В іншу пору року додаткове освітлення можна встановити під кришкою акваріума або над покривним склом – на висоті 25-30 см. Підійде і звичайна лампочка на 40-60 Вт та ультрафіолетова лампа для рептилій (10% UVB), вона вкрай важлива для отримання тварин вітаміну D3 та засвоєння кальцію. Ультрафіолетова лампа встановлюється на висоті 20-25 см, з розсіюванням світла на кут більше 120 °, це необхідно, щоб не обпалити рогівки очей черепахи. Слід дотримуватись циклу освітлення, дотримуючись денного та нічного часу. Розподіляючи світловий день із розрахунку мінімального освітлення штучного водоймища від 12 до 15 годин, плавно змінюючи режим залежно від пори року. Акватераріум для червоновухої черепахи

Можна підключити всі лампи до контролера освітлення з таймером, який автоматично вмикатиме і вимикатиме їх у певний час.

Температура

вода в акваріумі з червоновухою черепахою

Червоновуха черепаха потребує стабільної температури, не допускаються її різкі перепади, вони можуть викликати у рептилії температурний шок, який позначиться на її апетиті та рухливості. Для підтримки потрібної температури в акватераріумі застосовують обігрівач, що опускається у воду. Він є скляною або алюмінієвою трубкою з вбудованим в нього термостатом і регулюванням температури.

Повітряний температурний режим досягається використанням окремої лампи розжарювання підключеної до зовнішнього терморегулятора, що включає і вимикає її при зниженні та підвищенні температури в навколишньому середовищі штучного водоймища. Крім того, допускається постійне використання малопотужної лампи до 40 ВТ, яка забезпечуватиме постійність температури у “денний час”, денний цикл в акваріумі. Вночі температура неминуче опускається доповнюючи природний цикл терморегуляції довкілля земноводних. Вночі червоновуха черепаха отримуватиме тепло від води, що не дозволить її переохолодитись і, як наслідок, захворіти. Мінімальна температура навколишнього середовища для даної черепахи не повинна опускатися нижче 15° у воді та на суші.

Суша

Облаштування берега для червоновухої черепахи

Новачки акваріумісти часто використовують як плавучий остров для черепахи будь-який відповідний предмет, що фіксується на верхній частині внутрішнього фільтра. Це загрожує проблемами та зниженням якості життя черепахи, оскільки потік води відноситиме рептилію від берега, а за будь-якого необережного руху вона падатиме у воду. Крім того, поверхня цього острова має бути з натурального матеріалу, не слизькою та не гладкою. Ділянку можна засипати грунтом (приклеївши його нетоксичним клеєм), але тільки не сипучою, щоб вона не потрапляла у водойму. Рекомендується купити готовий острівець із пандусом. Якщо черепах кілька, територія острова має бути досить великою. Для того, щоб вони могли на неї легко потрапити і вільно там поміститися. Червоноухі черепахи не агресивні один до одного і відрізняються мирним характером, тому, витіснення слабких особин відбуватиметься тільки при сильному навантаженні довкілля.

Декорування

декорування акваріума для червоновухої черепахи Всі об’єкти, які будуть використовуватися для декорації акватераріуму, повинні бути нешкідливими для рептилій. Не допускаються отруйні рослини, пластмасові предмети – черепаха може отримати отруєння, скуштувавши їх. Спеціальні рослини для акваріумів також навряд чи приживуться. Черепаха або їх з’їсть або вирве з коренем. Для оформлення штучного водоймища рекомендується використання лише натуральних матеріалів, які не будуть проковтнуті рептилією (дрібні камінці, фрагменти корчів та рослин). Декор повинен відповідати розміру черепахи та не створювати умов для її “застрявання” в ньому.

В акватераріумі не місце каменям з гострими краями, дрібному гравію та керамічним декораціям-лабіринтам у вигляді різних будиночків з декількома кімнатами та складним розташуванням проходів. Черепаху потрібне повітря, заблукавши або застрягши в декоративному будиночку, вона загине без доступу до повітря. Найкраще прикрасити дно корчами, але попередньо їх потрібно виварити. Для того, щоб убезпечити середовище акваріума від шкідливих організмів. Найкращий варіант – купівля обробленого корчі в магазині акваріумістики. Черепахам найкраще підходить біотопний стиль оформлення штучного водоймища. Більш детальну інформацію про загальні принципи вибору акваріума для черепах можна переглянути у статті “Акваріум для акваріума для акваріума для акваріума черепахи. Основи його вибору та облаштування”.

 

 


Be the first to comment “Акватераріум для червоновухої черепахи”