Акваріуми ТМ Blue Barbus для рослин

Акваріуми ТМ Blue Barbus для рослин

OLYMPUS DIGITAL CAMERAМайстерно створені рослинні пейзажі в акваріумі справляють незабутнє враження. Середовище любителів акваріумів постійно поповнюється прихильниками підводного аквадизайну, важливу роль у якій відіграють рослини. А приголомшливі роботи японського автора акваріумів з живими рослинами Такаші Амано надихають створювати підводні сади як початківців, так і досвідчених акваріумістів. Акваріуми ТМ Blue Barbus для рослин

OLYMPUS DIGITAL CAMERAАкваріум з розкішною соковитою рослинністю та цікавою композицією грає в інтер’єрі головну декоративну роль. У приміщенні його потрібно встановлювати в найбільш вигідному місці. Висвітлення не тільки відтворює природний цикл сходу та заходу сонця для життєдіяльності рослин, але й наголошує на кольорі рослин та красі композиції. Якщо акваріум потрібен на виставку або просто на якийсь час , скористайтесь послугою акваріум в оренду.

ТМ Blue Barbus пропонує акваріуми для рослин як готові, так і на замовлення за потрібними замовниками розмірами:

 • Об’ємом – від 30 літрів до 500-літрових травників
 • Формою – прямокутною, квадратною, з опуклим склом.

Рослинні краєвиди

аквадизайАкваріуми для рослин, їх ще називають травниками, можуть оформлятися у двох варіантах: рослини з рибками або тільки рослини. Якщо в акваріумі створюються оптимальні умови для рослин, то одночасно позитивно впливає і на життєдіяльність рибок. Важливо, щоб екосистема для рослин та рибок була сумісною.

Існують різні стилі оформлення травників, але класичними є:

Голландський стиль

Оформлення в голландському стилі грунтується на поєднанні рослин з різними формами листя, розмірами, контрасті їх забарвлення. Можна використовувати корчі, каміння, але основним акцентом мають бути рослини. Під рослини приділяється 80% площі акваріума. Відмінною рисою голландського акваріума є доріжка з рослин одного виду, висаджених навскіс від переднього скла до задньої стінки.

Акваріум для рослин< /a>

Для створення голландського стилю в травнику необхідно дотримуватися вироблених часом правил оформлення:

 • Ефект глибини. Низькі рослини висаджуються на передньому плані, високорослі на задньому. Виняток лише для доріжок, у яких висота рослин однакова по всій довжині. Рослини для доріжки можуть бути як низькорослі, так і довгостеблові.
 • Різноманітність видів. Рослини висаджуються у великі групи. Кожна має бути з різних рослин, причому не допускаються зовні такі між собою.
 • Точки фокусу. Як правило, має бути одна. Якщо використовуються дві, то вибираються одна на передньому плані, інша на задньому.
 • Паралельність. У голландському стилі не допускається висаджування рослин паралельно передньому склу, за винятком ґрунтопокривних видів.
 • Вільний центр. У центрі акваріума не повинні знаходитись камені або група рослин, а також проходити лінія розділу груп рослин.
 • Асиметрія. У правій та лівій сторонах акваріума не повинно бути схожих рослин.
 • Контраст. Він створюється за рахунок великого та дрібного розміру, зеленого та червоного кольору, широкої та вузької форми листя. Головне, це плавне перетікання розмірів, форм та відтінків.
 • Червоний колір. Рослин червоного кольору має бути більше 25% від загального обсягу рослинності. Головне, що менше, то краще.
 • Багатоярусність. Створюється за рахунок груп рослинної висоти.
 • Кількість видів. Виходячи з розрахунку, один вид на 10 см довжини акваріума визначається кількість видів рослин, які можна висадити по всій площі.
 • Однотипність. Потрібно використовувати один вид і відтінок каміння або корчі

Японський стиль

Оформлення в японському стилі є сучасною класикою акваріумного дизайну, в якій гори та ліси імітуються за допомогою каменів та акваріумних рослин. У ньому полягає філософія Дзен буддизму, де камінь – це основа, вода – живий початок природи, і все має займати у ній своє місце. Японський стиль оформлення ще називають Садом каменів і несе він спокій та умиротворення.

Цей стиль, а точніше концепцію Nature Aguarium (природний акваріум), популяризував у всьому світі своїми зачаровуючими красою роботами японець Такаші Амано.

Основою оформлення Саду каменів є камені, рослини, мохи, як доповнення використовуються акваріумні дерева «бонсай», водоспади. Він має два напрямки: сади-пейзажі та сади плоских каменів. У садах-пейзажах на задньому фоні висаджуються рослини. У садах каміння, або Івагумі, головним елементом є розташування каменів.

Рекомендації професіоналів з оформлення в японському стилі полягають у наступному:
 • Рослини. Фактурність та об’єм рослинному пейзажу надають дрібнолисті рослини. Рослини з великим листям необхідно висаджувати біля задньої стінки акваріума і забезпечувати їм додаткове підсвічування.

Першими висаджуються рослини, що швидко ростуть. Після стабілізації екосистеми можна підсаджувати складніші та коригувати, за первісним задумом, композицію.

 • Простір. Дно акваріума має бути засаджене ґрунтокровними рослинами, які висаджуються в ґрунт із чергуванням, так званих, острівців, що створюються з піску, гравію та каміння, що імітують сушу.
 • Розміри акваріума. Висота акваріума повинна давати можливість проникати світла до ґрунтокровних рослин крізь товщу води.
 • Камені. Не ставити парну кількість, однакового розміру і форми, різних кольорів і з різних районів, в один ряд, розташовуючи їх у неприродному положенні. Менші камені повинні бути спрямовані на Основний, який є головним акцентом у створюваній ними композиції. Каміння має бути від трьох штук.
 • Натхнення. Шукайте його у природі. Різноманітні ідеї оформлення можуть виникнути під час спостереження за зростанням рослин у природному середовищі.

У японському стилі має бути простір, чим він і відрізняється від голландського з пишною рослинністю.

Початківцям акваріумістам необов’язково використовувати дорогі рослини та рибки, можна застосувати невибагливі рослини кладофора, криптокорину, з рибок – невибагливих гуппі.

ДЕЯКІ ХІТРОСТІ АКВАСКЕЙПІНГУ

Акваскейпінгом називають художнє оформлення акваріума, де головним аспектом є естетичне сприйняття. Він визначає кілька поширених геометричних форм висадки рослин:

 • Трикутна. Висадка рослин здійснюється від високорослих рослин з одного боку з поступовим зниженням їхньої висоти до іншої сторони.
 • Випукла. Високорослі рослини висаджуються в центрі з поступовим зниженням висоти рослин до боків.
 • Увігнута. Низькорослі рослини висаджуються в центрі з поступовим підвищенням висоти рослин до боків.
 • Прямокутна. Висаджуються рослини рівної висоти.

Високорослі рослини можна замінювати великими корчами або гірками з каміння, а форми висадки можна комбінувати.

Одиноко стоять корчі або каміння виглядають в акваріумі погано. Для формування композиції варто взяти кілька аксесуарів різного розміру, розташувавши їх трикутником. При різній величині каменів або корчів точку фокусу буде створювати найбільший. Так як точка фокусу повинна працювати за правилом «золотого перерізу», що розслабляє око, потрібно дно акваріума по довжині та ширині умовно розділити лініями на три частини і в місцях їх перетину вийде чотири такі точки. Найбільший аксесуар встановлюється в одній із цих точок.

Для природного виду в акваріумі варто висаджувати рослини, у якихлистя різних розмірів, форм, кольорів. Важливо, що рослина з червоним листям буде точкою фокусу і в цьому випадку не можна використовувати великі аксесуари, інакше вийде ефект блукання очей.

Рибок можна запускати в акваріум, коли рослинний пейзаж буде сформований і піде в зріст. Кількість їх має бути невеликою. Не можна запускати в акваріум для рослин рибок, які люблять копати дно, оскільки такі звички шкодять рослинам. Органічно виглядають зграйні рибки.

ЗМІСТ ТРАВНИКІВ

Освітлення – у травниках воно має бути яскравішим, ніж потрібно рослинам. Надлишок світла посилює зростання рослин та сприяє утворенню чагарників.

великий акваріум

Грунт і добрива – колір грунту краще вибирати коричневого або сірого кольору. Для різних рослин застосовують різні типи субстратів. Якщо в якості ґрунту укладений гравій, то рослинам буде недостатньо в ньому поживних речовин. Для підживлення рослин макро- та мікроелементами до травника потрібно додавати мінеральні добрива, як рідкі, так і в ґрунт у вигляді гранул.

Вуглекислий газ – зростання рослин залежить від процесу фотосинтезу, для якого необхідне яскраве світло і вуглекислий газ. Вуглекислий газ до акваріуму подає вуглекислотне обладнання.

Вода – пишна рослинність утворюється у м’якій воді. Жорстка вода не сприяє засвоєнню макро- та мікроелементів та рослинам потрібна більша кількість вуглекислого газу.

Заднє тло – ефектніше підкреслює композицію темно-синій або чорний колір.

Акваріум та кришки-світильники ТМ Blue Barbus – це надійні, перевірені часом , вироби, виготовлені з високоякісних матеріалів, на сучасному виробничому обладнанні, із застосуванням передових технологій, дотриманням вимог стандартів у цій галузі. Вже не один рік наша продукція користується попитом на ринку і користується популярністю завдяки своїй ціні та якості. Фахівці нашої компанії є досвідченими акваріумістами, тому ви можете замовити у нас не тільки акваріум, але й дизайн, що вас цікавить, і бути впевненими в якості нашої роботи. Обслуговування акваріумів.