Акваріуми нестандартної форми

Акваріуми нестандартної форми

Ні для кого не секрет, що акваріум це не тільки живий “штучний” світ, але й чудовий предмет інтер’єру. Підходить для будь-якого дизайну. Акваріуми нестандартної форми все частіше і частіше зустрічаються у повсякденному житті акваріумістів. Вони підносять як стилістичну красу простору кімнати, так і дозволяють насолодитися видом рибок із будь-якого кінця приміщення. Форма акваріумів, запропонованих у цій статті, відрізняється великою різноманітністю та показує можливості сучасної акваріумістики. А саме у поєднанні з дизайнерськими рішеннями, покликаними прикрасити інтер’єр та створити гармонію простору. Акваріуми нестандартної форми дозволяють утримувати рибок та рослини з тим же рівнем комфорту для них, що й звичайні штучні водоймища. Іноді випереджаючи їх за життєвим простором та можливостями для своїх мешканців. У цій статті ми розглянемо види акваріумів, які мають відмінну від прямокутного стандарту форму.

Вбудовувані акваріуми

Вбудовувані акваріуми нестандартної форми

Перше правило вбудовуваних акваріумів – їх необхідно розміщувати на етапі будівництва, ремонту або перепланування приміщення. Інакше для приміщення акваріума в нішу або стіну буде необхідний повторний ремонт. Так як у більшості випадків існує необхідність встановлення внутрішніх комунікацій та підведення проводки. Зазвичай, при внутрішній обробці приміщень використовується гіпсокартон. Яка не може бути основою для встановлення акваріума. Тому, якщо стіни або перегородки виконані з нього або подібного до нього неміцного матеріалу, необхідно використовувати сталеву металоконструкцію каркаса. І на ньому розташовувати акваріум.

Вбудовувані акваріуми добре економлять корисну площу кімнати. Вони гармонійно вписуються в її загальний дизайн. Зазвичай, при правильному плануванні даних штучних водойм, не виникає суттєвих проблем із їх не повсякденним обслуговуванням. Але, у разі повного циклу очищення, виникнуть складнощі, пов’язані з доступом до окремих місць системи життєдіяльності акваріума. Як правило, у даних штучних водоймищах використовуються зовнішні фільтри, підключення яких здійснюється через отвори в дні або в стінці акваріума. Додаткове обладнання може бути вбудоване в самому акваріумі в сухому колодязі або підключене до системи його фільтра. Що також дозволяє заощаджувати простір. Однією з головних особливостей проектування акваріумів, що вбудовуються, є забезпечення зручного доступу до годівлі та догляду за рибками. Який виконується шляхом встановлення спеціальної, прихованої кришки або ніші над ємністю, вони зазвичай закриті дверцятами. Дизайн та оформлення дверцят не повинні відрізнятися від стилістики зовнішнього вигляду стін, повторюючи його та забезпечуючи єдність інтер’єру в кімнаті.

Акваріуми, що вбудовуються в меблі

Акваріуми, що вбудовуються в меблі нестандартної форми

 Установка акваріумів усередину меблів також економить простір кімнати, як і акваріуми, що вбудовуються. По суті, вони є продовженням концепції вбудованих штучних водойм, виконаних з іншим підходом до реалізації цієї ідеї. Дизайн інтер’єру кімнати з використанням “морського” або “неформального” стилю передбачає наявність нестандартних меблів. Якими можуть стати меблі з вбудованим акваріумом, наприклад, акваріум – тумба, акваріум – стіл, акваріум – барна стійка. Акваріуми, що вбудовуються в меблі, відрізняються від попереднього виду штучних водойм можливістю зручності догляду і поводження з ними. А також, менш трудомістким процесом виготовлення та переоснащення.

Акваріум-барна стійка

 Акваріум-столик Акваріуми нестандартної форми

Акваріум-столик

 Акваріум-барна стійка Акваріуми нестандартної форми< /p>

Підвісні акваріуми

Підвісні акваріуми нестандартної форми
Підвісні акваріуми – новий і перспективний напрямок у створенні акваріумів з нестандартною формою. Цей акваріум підвішується до стелі на сталевих напрямних, що забезпечує належну фіксацію штучного водоймища. Очисне обладнання виноситься за межі кімнати і зв’язується з водоймою за допомогою прокладки комунікаційних трубок усередині напрямних, що підтримують конструкцію.

У деяких видах акваріумної підвіски використовуються сталеві канати. Які, як і шланги фільтрів та струмопідвідні дроти, ховають у порожню трубку, що утворює корпус напрямної. Дане рішення необхідне для збереження зовнішнього вигляду конструкції та дотримання стилістики акваріума загалом. Освітлення розташовується над акваріумом, але також, як і акваріум, кріпиться до стелі. Об’єм такого акваріума, як правило, не перевищує 300 літрів. Що пов’язано з обмеженнями конструкцій, що утримують. Підвісні акваріуми незвичайні. А їхнє розташування у просторі візуально надає акваріуму легкості та легкості.

Акваріуми-картини

Акваріуми- картиниПринцип пристрою акваріума-картини дуже схожий з акваріумом, вбудованим у стіну. Але тільки з тією різницею, що акваріум-картина має меншу товщину і по його периметру накладається стилізована картинна рамочка. Плоскі акваріуми, оформлені як картини, підійдуть до нестандартного інтер’єру і можуть навіть скласти його основу.

Акваріум, вбудований у отворі стіни

Акваріум, вбудований у отворі стіниОстаннім часом стало модно використовувати в інтер’єрі акваріуми, вбудовані в отвір стін і однаково добре видимі з двох кімнат. Перевага цього акваріума в тому, що їм можна буде насолоджуватися із двох кімнат. Використовуючи дані штучні водоймища можна досягти ефекту зонування простору. При якому акваріум, що знаходиться в перегородці, буде висвітлюватися променями світла, створюючи ілюзію його глибини, частиною якої буде протилежна стіна в наступній кімнаті.

Акваріуми перегородки

Акваріуми перегородки

Акваріуми, що вбудовуються в прорізи стін, зазвичай використовуються для поділу простору кімнат на функціональні зони. Також можливий варіант з використанням акваріума як перегородка або ширма.

Акваріуми циліндри

Акваріуми циліндри

 Незвичайний акваріум, що поєднує в собі передовий дизайн і хорошу функціональність з оглядом рівним 360 °. Цей акваріум можна розглянути з усіх боків, оскільки він є циліндром. Штучні водойми даної форми мають ряд переваг перед прямокутними акваріумами, до них відносяться:

  • Можливість кругового огляду.
  • Висока міцність конструкції.
  • Візуальне збільшення невеликих мешканців.
  • Можливість використання як елемент інтер’єру.

Нано акваріуми

Нано акваріумиПростір квартири або робочого столу не завжди дозволяє встановити повноцінний акваріум без шкоди функціональності приміщення. Тому стає актуальною цікава концепція нано-акваріума або креветкарії. Це невеликі, починаючи з десяти літрів, акваріуми. Які легко знайдуть своє місце в будинку. Так як для акваріума та інструментів догляду за ним необхідно лише трохи вільного простору. Плюс нано-акваріума в тому, що його можна облаштувати, не витрачаючи величезних коштів, при цьому. І його легше перенести, а також встановити в новому місці. Що дозволяє тимчасово розміщувати штучне водоймище в місцях приміщення, що не використовуються. Подібне переміщення зазвичай не потрібне, завдяки невеликим розмірам цей акваріум буде встановлений у будь-якому місці без істотної втрати вільного простору.

Догляд за нано-акваріумом вимагає додаткової уваги. Він має невелику кількість води. Тому без використання стандартного акваріумного обладнання її якість може швидко впасти і викликати труднощі у мешканців, що його населяють. У невеликій штучній екосистемі важливими є всі фактори, що забезпечують її рівновагу. Так як воно дуже тендітне і повністю залежить від роботи техніки. Обов’язково слід встановити зовнішній фільтр. І бажано раз на два тижні міняти частину води на нову. У нано-акваріумах можуть мешкати не лише невеликі рибки, а й рачки-креветки. Які останнім часом стають все популярнішими.

Розглянуті дизайни акваріумів нестандартної форми дають уявлення про види штучних водойм та про базові вимоги, пов’язані з їх установкою та використанням.


Be the first to comment “Акваріуми нестандартної форми”