Акваріуми для креветок

Акваріум для креветок

Ідеальний акваріум для креветок та дрібних рибок, оформлений на 30 літрів Акваріуми для креветок

Серед всього різноманіття різних акваріумних тварин (риб, равликів, черепах), останнім часом все популярнішими стають креветки. Креветки відрізняються різноманіттям видів, що мають яскраве екзотичне забарвлення і відрізняються незвичайною поведінкою, яка знову і знову привертатиме погляд акваріуміста. Оскільки акваріумні креветки харчуються найпростішими мікроорганізмами, водоростями та іншими шкідниками, їх можна назвати санітарами акваріума. Адже вони підтримують біологічний баланс у штучному водоймищі. У цій статті ми розглянемо як створити акваріум для креветок та підібрати креветок для акваріума. Акваріуми для креветок

Акваріум для креветок від компанії Blue Barbus
Ідеальний зовнішній вигляд, Найнадійніший, Все додаткове обладнання є. На першій фотографії він запущений у нас на офісі.

Купити акваріум для креветок ідеальної якості на 27 літрів

Вибір акваріума для креветок

Акваріуми для креветокДля креветок можна підібрати невеликий акваріум. Рекомендований обсяг якого починається від 20 літрів, у менших штучних водоймищах буде важко підтримувати необхідну якість води. Оскільки креветки дуже чутливі до шкідливих речовин, таких як нітрити, аміак та ін. Для них також важливе насичення води киснем, тому, при виборі фільтра, краще вибрати той, який забезпечує аерацію. Але про це буде детально написано нижче. Найкращим вибором акваріума для креветок буде акваріум класичної прямокутної форми та об’ємом від сорока до вісімдесяти літрів. Можна придбати вже укомплектований акваріум для креветок з фільтром-компресором, лампою, регулятором температури та кришкою.
Акваріуми для креветок

Креветки плавають в акваріум Lux krevetka, з використанням гамбурзького фільтра, та нашого LED світильника

Оформлення та наповнення акваріума

Фільтр

внутрішній фільтр для креветника Почнемо з вибору приладів для акваріума з креветками, головним з яких є внутрішній фільтр. Об’єм акваріума невеликий, а розмір його мешканців не дозволяє належним чином використовувати зовнішні фільтри. Так як захищає креветок від попадання всередину нього накладка на трубку водозабору постійно забиватиметься, знижуючи його продуктивність. Для новачків акваріумістів, які вперше вирішили завести креветок, внутрішній фільтр буде чудовим рішенням. А саме тому, що в ньому є функція аерації. Акваріуми для креветок

Для вирощування креветок також важлива постійна температура. І для її підтримки потрібно використовувати автоматичний нагрівач води, він допоможе уникнути перепадів температури. Для креветок мінімально допустимою температурою вмісту вважається 15 °, оптимальною – вище 22-27С.

Освітлення креветника

освітлення в креветникуДля освітлення креветника необхідні люмінесцентні лампи, тому що їх світловий спектр ближче до природного. Або ж лампи на добрих діодах. Світло необхідне нормального протікання фотосинтезу рослин, розмноження бактерій і мікроводоростей, необхідні життя креветок. Рівень освітлення і тривалість світлового дня залежить, в першу чергу, від рослин і біоритму креветок. Світло має рівномірно розподілятися повсьому об’єму акваріума і, виходячи з цих умов, необхідно підібрати його потужність.

Грунт для креветника

Креветки для акваріума Акваріуми для креветокВибираючи грунт, необхідно віддати перевагу дрібній фракції штучного субстрату, оскільки він не впливає на параметри води. Якщо у вас будуть “вибагливі” рослини, можна також застосувати “поживний грунт” у точковій посадці рослин, але він після виснаження поживних речовин може впливати на якість води, і не на краще.

При виборі декоративного каміння перевагу краще віддати гладким котунів без гострих країв. Краще вибирати каміння темніших кольорів, вони виглядають природно і креветки будуть добре виділяються на їх тлі. Акваріуми для креветок

З рослин слід вибрати невисокі та дрібнолисті види. Корч в акваріумі може служити не тільки як декорація, але і як місце проживання для креветок. І важливо, щоб вона ніяк не впливала на якість води. Не рекомендується використовувати внутрішній рельєфний фон, тому що креветки, видершись по ньому, можуть застрягти і загинути. Замість нього краще придбати відповідне тло наклейку.

Запуск акваріума для креветок

акваріум для креветок Акваріуми для креветокПісля покупки акваріума і перевезення акваріума починається процес підготовки акваріума до запуску і заселення акваріума. Перше, з чим потрібно визначитися – це його розташування. Обов’язковою умовою є відсутність прямого сонячного проміння, інакше будуть проблеми з дуже швидким зростанням водоростей. А також не забуваємо про розведення електрокабелів до акваріумного обладнання.

Після встановлення акваріума починається його заповнення. На дно укладається грунт (оптимально-шар 3-4 см), декоративні камені, корчі та інші декорації, клеїться на задній стінці фон, наливається трохи води, сідають рослини. Ставиться та перевіряється обладнання (лампи, фільтри, терморегулятори та ін). Після того, як все це зроблено, до акваріума доливається необхідна кількість води для його заповнення і дається їй можливість вистояти 3-5 дні, щоб встановився біологічний баланс. Коли біологічна рівновага встановиться, можна приступати до запуску креветок. Як і у випадку із запуском рибок в акваріум, різниця температури та якості води в ємності з купленими креветками та акваріумом має бути мінімальною. Тому необхідно вирівняти різницю температур, помістивши креветок у пакетику в акваріум. Після того, як температура вирівняється, креветки випускаються із пакета. Бажано при запуску акваріума взяти трохи води із запущеного акваріума.

Вибір креветок

Креветки відрізняються кольором панцира і розмірами, у всьому іншому вони практично однакові. Але деякі з них не підходять для утримання в акваріумі з невеликими розмірами рибками. Тому варто виділити кілька “універсальних” креветок, які приживуться в будь-якій штучній водоймі.

Деякі з найпопулярніших видів креветок.

Креветка “Tiger”

 Креветка “Tiger”

 • Креветка Тигр, тигрова креветка
 • Розмір: самці до 3 см/ самки до 3,5 см
 • Температура води: 22 – 26 °С
 • Інші параметри води: KH та GH 1 – 3, pH 6,5 – 7,5

Після того як Tiger Shrimp були виявлені в природі, вони стали дуже популярні завдяки незвичайному забарвленню бежевого кольору в помаранчеву цятку і можливості розведення в неволі. А оскільки вони не схрещуються з родом Neocaridina, їх можна тримати разом із ними як другий вид креветок.

Вишнева креветка

 • Вишнева креветкаВишнева креветка, Red Cherry Shrimp.
 • Розмір: самці до 2 см/ самки до 2,5 см
 • Температура води: 18 – 28 °С
 • Інші параметри води: pH 6,3-8, gH 4-20°dGH, kH 1-15°dGH

Серед кількох різновидів акваріумних креветок, креветка Red Cherry, безсумнівно, найпопулярніша, зважаючи на своє яскраве вишневе забарвлення, а також невибагливість, простоту у змісті та розведенні.

Креветка Амано

 • Креветка АманоКреветка Амано, Caridina multidentata
 • Розмір: самці до 4 см/самки до 6 см
 • Температура води: 20 – 28 °С
 • Інші параметри води: pH 6,5-7,5

Майже прозора креветка Амано, що отримала своє ім’я завдяки японському аквадизайнеру Такасі Амано, це гарний вибір. Її прозоре або світло-зелене забарвлення з червоно-коричневими плямами з боків захоплюватиме вас.

Догляд за креветочником

Базовий догляд за акваріумом з креветками передбачає контроль стану води та своєчасне годування цих ракоподібних . Креветки невеликого розміру не можуть завдати шкоди іншому населенню акваріума або креветника, оскільки вони миролюбні і через свої невеликі розміри не можуть з’їсти рослини або рибок.

Годування креветок

Догляд за Зазвичай в природних умовах креветки харчуються мікроорганізмами, бактеріями та найпростішими водоростями. Але так як креветки всеїдні вони можуть перекусити водяними рослинами або навіть капустою. Креветок не можна перегодовувати насипаючи надмірну кількість корму з розрахунку кілька днів. Тому що при розкладанні недоїдених залишків їжі виділятимуться токсини. Які можуть спричинити загибель креветок, особливо в маленькій водоймі. Креветки добре переносять розвантажувальні дні і тому здатні довго залишатися без корму, харчуючись тим, що вже є в акваріумі.

Вода для креветника

Для креветок дуже важлива якість води, і щоб підтримувати його рекомендується часткова її заміна при порушенні біологічної рівноваги. Мінімальна кількість води, що замінюється в акваріумі невеликих розмірів, приблизно 40%. Якщо креветки намагаються вистрибнути з води або паніці метаються по акваріуму, значить з водою щось не так. У цьому випадку перевірте роботу фільтра та за допомогою тесту визначте рівень аміаку, нітрит-нітратів. У цьому випадку рекомендується відсадити креветок і зробити часткову заміну води з іншого акваріума, що діє. Якщо вода в креветник зеленіє це означає те, що в штучне водоймище потрапляє занадто багато світла. Оскільки у його воді є достатня кількість поживних речовин для швидкого розмноження мікроводоростей. У цьому випадку необхідно зменшити кількість світла і додати в штучне водоймище вільноплаваючі акваріумні рослини або зробити часткову підміну води.


Be the first to comment “Акваріуми для креветок”