Акваріумна тумба. Правило вибору

Акваріумні тумби є одним із важливих елементів інтер’єру. А при правильному використанні ще й доповнюють акваріум, будучи його частиною. Вони встановлюється стандартне акваріумне устаткування як зовнішнього фільтра. Враховуючи розміри тумби, в ній можна повністю приховати як технічні системи, так і електроніку. При правильному встановленні цих компонентів. Простору вистачить і розміщення повноцінного зовнішнього фільтра з набором вищеописаних систем йому. Акваріумна тумба

Акваріумні тумби бувають:

  • Стандартних розмірів, що виконуються відповідно до обсягу акваріума.
  • Індивідуальних, виконаних під нестандартний розмір.

Крім спеціалізованих тумб, акваріумісти часто використовують журнальні столики та меблі невідповідного типу для облаштування акваріумів. Що не дозволяє реалізувати всі можливості оформлення штучного водоймища.

Розглянемо переваги та недоліки кожного виду акваріумних тумб.

Стандартні акваріумні тумби

Тумби цього виду виконуються з ДСП. Він є самим дешевим та практичним матеріалом. Але з огляду на малі обсяги води. Що потрапляють на них при правильному догляді за акваріумом. Не варто хвилюватися про пошкодження підставки під акваріум. Важливою характеристикою для акваріумної тумби є наявність отворів під розведення основних та забірних труб, кабелів. Ведучих до встановлених усередині акваріума компресора та фільтра.

При покупці акваріума можна замовити необхідні модифікації для підключення обладнання. І навіть у тих випадках, коли воно спочатку не планувалося, що дозволить звільнити навколишнє місце. Наступним важливим критерієм є якість матеріалу. Акваріумна тумба повинна частково або повністю гасити звук компресора, що працює. При покупці підставки під акваріум потрібно враховувати. Що доведеться вносити свої зміни до конструкції, але зазвичай це не викликає проблем. Залежно від матеріалів, на тумбу середніх розмірів можна сміливо встановлювати акваріум. Перевищує запланований об’єм на 20, і 50 літрів, що важливо при заміні штучного водоймища.

Стандартні акваріумні тумби під певний обсяг акваріума не відрізняються суттєвими недоліками. Єдине, що може зменшити зручність їх використання, є певний розмір стільниці та місце під обладнання. Устаткування може розміщуватися окремо з лівої чи правої сторони. А також у спільному просторі під тумбою, зачиненою дверцятами.

При розміщенні місця під обладнання зліва або праворуч від основного простору тумби. Слід вибирати відповідний варіант під інтер’єр приміщення та його вільне місце. Дуже часто, при покупці акваріума з тумбою, акваріумісти припускаються автоматичної помилки. Вибираючи варіант із розміщенням місця під обладнання з протилежного боку. Що призводить до відкриття дверцята в шафу або стіну, що поруч стоїть. При бічному розміщенні відсіку обладнання проблема може погіршитися, тому слід уважно ставитися до акваріумних тумб, що виконуються у стандартній комплектації акваріума.

Універсальні акваріумні тумби

Акваріум та тумба компанії Blue Barbus ™
Акваріум на тумбі Blue Barbus™

Даний вид акваріумних тумб найбільш поширений і часто зустрічається у продажу будь-якого магазину акваріумістики. Вони бувають різного кольору, але, при цьому, мають приблизно однакову форму, яка відрізняється у різних моделей тільки в результаті подовження стільниці під акваріум або планування місця для обладнання або полиць. Ці тумби виготовляються в класичному виконанні і з гарною якістю, що зазвичай не призводить до проблем при їх встановленні та експлуатації. Вага, яку може прийняти стандартна акваріумна тумба, трохи перевищує 130-150 кг, особливо, в її центральній частині, далеко від опорних елементів конструкції.

У тумбах для штучних водойм більшого об’єму в центральній їх частині використовуються металеві вставки, обшиті з обох боків декоративними панелями. Універсальні тумби програють стандартним простотою дизайну і однотипністю конструкції, крім цього, у них слабка шумоізоляція, що викликає деякий дискомфорт при використанні компресора або саморобних систем життєзабезпечення акваріума У більшості випадків універсальна акваріумна тумба повністю задовольнить запити акваріуміста-початківця.

Індивідуальні акваріумні тумби

Акваріумна тумба з підсвічуванням на гранітному п'єдесталі
Тумба з підсвічуванням індивідуального розміру

Даний вид підставок для акваріума виготовляється на замовлення під певний штучний водоймище. Але з дотриманням всіх вимог устаткування, що використовується, які враховують, як всі особливості акваріума, так і переваги його власника. При замовленні нестандартного акваріума великого обсягу доцільно замовити проектування індивідуальної тумби. При цьому будуть враховані всі основні моменти, які включають особливості інтер’єру приміщення, вільний простір і загальний стиль меблів. Цю акваріумну тумбу можна виготовити самостійно за умови володіння інструментом. Але, як правило, самостійне виготовлення акваріумної тумби під свої розміри вимагає багато часу і сил. Також можливий варіант, коли новачок стикається з певними проблемами при проектуванні та виготовленні акваріумної тумби. У цьому випадку вартість конструкції зрівняється з професійною роботою. Ну а витрачений час перевищить очікуваний у кілька разів. Що негативно позначиться на мешканцях вже купленого та занедбаного акваріума. Єдиний недолік індивідуальної конструкції акваріумної тумби полягає в тому, що її потрібно змінити разом із акваріумом при покупці нового.

Звичайні меблі

tumb4-minБільшість придатних для встановлення акваріума меблів унеможливлює її модифікацію і, тим більше, не передбачає встановлення акваріумного обладнання. Що не дозволяє використовувати його належним чином. Зазвичай, акваріуміст-початківець робить вибір саме на користь вже наявних меблів, журнального столика або тумби з-під телевізора. Дані меблі витримають навантаження і 100 літрового водоймища, але він при цьому виглядатиме окремо в інтер’єрі приміщення. Розуміючи це, акваріумісти згодом роблять вибір на користь індивідуального замовлення або готової універсальної або стандартної тумби, що йде в комплекті з акваріумом певного об’єму.

Наводити переваги та недоліки вже наявних меблів, на які передбачається установка акваріума, не має сенсу, зважаючи на неможливість їх виправлення без її заміни. Тому для більшості індивідуальних акваріумів не підходять стандартні рішення, що потребує створення під нього тумби з індивідуальними характеристиками.

Акваріумні тумби будь-яких типів, що складаються з дерева, МДФ, ДСП з водостійкою обробкою, склом на дверцятах і різноманітної фурнітури виконують одні й ті ж функції. Але суттєво відрізняються за своїм виконанням. Звичайна тумба під акваріум може виглядати “сіро і непоказно” або доповнювати інтер’єр кімнати, підкреслюючи оформлення штучного водоймища.


Be the first to comment “Акваріумна тумба. Правило вибору”