Акваріумні помпи

Акваріумні помпи

В арсеналі обладнання акваріуміста помпа має важливе значення. Вона забезпечує правильне функціонування акваріума та прилеглого до нього обладнання. Помпа є видом насоса, який використовується лише для циркуляції води. Тому до помпи застосовується назва насоса.

ФУНКЦІОНАЛЬНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ПОМПИ

Для підтримки екосистеми в акваріумі помпа використовується для наступних цілей:

Створення течій

При організації екосистеми в акваріумі варто приділити увагу циркуляції води > у ньому. Течія збагачує воду киснем, врівноважує температуру при змішуванні нижніх і верхніх шарів води, приносить харчування, видаляє білкову плівку на поверхні води, усуває застійні зони, впливає на зростання, формування та очищення коралів, зростання рослин, здоров’я риб.

помпа в акваріумі
Акваріумні риби походять з різних водойм нашої планети з різним характером руху води в них. Одні риби родом із водойм зі стоячою водою, інші – із слаборічних річечок, треті – із річок із бурхливим перебігом і гарною аерацією води, четверті – із морських водойм зі своїм характером підводних течій тощо.

Тому характер руху води в акваріумі є важливим аспектом для їх утримання. Якщо рибки ставляться до виду тих, що повільно плавають у спокійній воді, то при створенні інтенсивної циркуляції у воді вони отримають стрес. Їм потрібно буде боротися з течією або вона зжене риб, які проживають в одному шарі води, в іншій, що теж негативно позначиться на їхньому здоров’ї. Небезпечно буде й тим видам риб, які у природному середовищі живуть у швидкоплинних водах із кам’янистим дном. Такі рибки відпочивають зазвичай на дні, розташовуючись головою проти течії та згинаючи тілом. Хвилясті рухи допомагають їй протистояти течії, а в акваріумі струм води від руху риби піднімає органічну каламуту і потрапляє в зябра. Або виділяється слиз таких риб для пом’якшення тертя у воді без течії, може забитися в зябра, і викликати погіршення самопочуття. Такі рибки шукають найменшого руху води і займають позицію головою проти течії.

Використання для фільтрації

Акваріумні помпи

Помпа зі спеціальною поролоновою губкою використовується як внутрішній фільтр. Її ще називають фільтр-головка, і є вона головкою-помпою і великою, відкрито розташованою поролоновою губкою, що насаджується на виході помпи. Губки бувають прямокутної, квадратної та круглої форми, дрібно-, середньо- та крупнопористими. Основне призначення губки полягає у механічній фільтрації води. Вода проганяє через губку і на ній осідають продукти виділення риб, органічні залишки, великі частинки сміття.

При великому обсязі та наявності пор губка може виконувати функцію біофільтра. Вона заселяється популяціями аеробних бактерій та корисних мікроорганізмів, які розкладають аміак та біологічні відходи. І хоча любителі-акваріумісти віддають перевагу більш елегантним внутрішнім фільтрам, у професіоналів заслужено користуються популярністю фільтр-головки. Незважаючи на свій громіздкий вид, вони забезпечують якісну механічну та біологічну фільтрацію в акваріумах великих обсягів.

Перекачування води

помпа для морського акваріумаПомпи забезпечують нормальну працездатність очисної системи. За допомогою помпи створюється потрібний тиск у роботі пасивного обладнання.ія і таким чином здійснюється перекачування води з акваріума у зовнішні системи фільтрації, стерилізації, піновиділення.

Якщо помпа використовується для заміни води в акваріумі, то потрібно враховувати висоту підйому води. У різних моделей різна висота – від кількох сантиметрів до кількох метрів.

Створення водоспадів, фонтанчиків та інших декорацій

<Гірський водоспад, дзюркотливий струмок, загадковий гейзер, міський фонтан. Час зупиняється і всі проблеми йдуть на задній план, коли дивишся на цей рух води. Все це можна зробити в мініатюрі – в акваріумах за допомогою помпи. Такі елементи аквадизайну зроблять акваріум красивим і цікавим, а деяким його мешканцям відтворять рідне середовище.

ХАРАКТЕРИСТИКИ ТА ВИБІР ПОМП

Основними характеристиками помп є:

  • Продуктивність (л/год).

Це показник перекачуваної кількості води в літрах на годину. Чим більша цифра кількості води, тим потужніша помпа.

  • Потужність (Вт).

  • Висота підйому води (м).

Це показник висоти підйому водяного стовпа. Він безпосередньо пов’язаний із продуктивністю. При більшій висоті підйому продуктивність менша. На упаковках зазвичай є графік, в якому вказується висота підйому та відповідна їй продуктивність.

  • Матеріал (металевий або керамічний).

Обертаючі елементи помп можуть виготовлятися з нержавіючої сталі або керамічного матеріалу. Для морських акваріумів краща кераміка. При покупці помпи потрібно уточнювати наявність допуску виробника до використання їх у солоній воді.

  • Метод установки (зовнішній, занурювальний або універсальний).

Зовнішня помпа встановлюється за межами акваріума, занурювальні – тільки у воді, універсальні – як зовні акваріума, так і занурюються у воду. https://bluebarbus.com.ua/wp-content/uploads/2015/05/filtr-akvariumnoy-pompyi.png

фільтр акваріумної помпиПомпи бувають підйомні, циркуляційні, течії. Вибір залежить від функціонального призначення. Підйомні помпи застосовують для перекачування води з однієї ємності в іншу, циркуляційні для створення потужного потоку, помпи течії для організації течій води. Деякі моделі помп забезпечені пристроями регулювання потужності та напрямки течії води.

розбір акваріумної помпи

Вибір помпи залежить від функціонального призначення, від потреб акваріумних мешканців та потужності, яка повинна відповідати обсягу акваріума. Якщо у великому акваріумі встановити помпу з малою потужністю, необхідного ефекту не буде. Тому що вона просто не впорається з об’ємом води. І навпаки, якщо встановити потужну помпу на маленький акваріум, наслідки для акваріумних жителів можуть бути трагічними. При виборі помпи також потрібно звернути увагу на ізоляцію проводки для безпечного використання, шумові характеристики, якщо шум і вібрація вас не радують.

акваріумна помпа

Ринок акваріумістики пропонує величезний вибір помп різних моделей та виробників. Спеціалісти нашої компанії нададуть кваліфіковану консультацію, допоможуть зорієнтуватися у всій різноманітності пропозицій. А також і вибрати оптимальний варіант для потреб саме вашого акваріума. Важливо не економити як помпу, оскільки це значна частина системи життєзабезпечення акваріума.