Акваріум-вікно

Акваріум-вікно

Цікавий та екзотичний тип акваріума. Який походить від акваріума картини і є вікно в підводний світ. Акваріум-вікно – один із найскладніших дизайнів штучних водойм. І причому не так у плані внутрішнього оформлення. Скільки у виконанні всієї конструкції та її правильному поєднанні з інтер’єром приміщення. Реалізація акваріума вікна можлива у великих приміщеннях, що дозволяють встановити перегородку або вбудувати акваріум у стіну. Для його встановлення необхідно місце з площею від 1 кв. м. І тому такий акваріум підійде насамперед для кафе, ресторанів, студійних чи офісних приміщень.

Зовнішній вигляд

Акваріум, виконаний як декоративне вікно, забезпечений класичною рамою виготовленої з дерева або металопластику. Скло цього штучного водоймища вбудовується безпосередньо в рамі, або в спеціальному каркасі. Поверх якого встановлюється декоративна рамка на кшталт акваріумів картин. Акваріум вікно знаходиться у товщині стіни або спеціально зведеній перегородці. З можливістю прихованого доступу до обслуговування штучного водоймища через кришку у верхній його частині. Розташування акваріума підбирається із розрахунку максимального кута огляду для спостерігачів. І вимагає правильного підбору відстані від рівня очей відвідувачів, що сидять у залі, до вікна водойми. При цьому видима частина акваріума знаходиться поза його дна. І це дозволяє споглядати мешканців водоймища у глибині водного простору акваріума. Правильно підібране забарвлення фону та його освітлення багаторазово збільшує візуальну глибину вікна акваріума. Чого неможливо досягти в акваріумах картинах, зважаючи на їх плоску і витягнуту форму. Огляд на дану штучну водойму дозволяє побачити дно акваріума тільки при наближенні до нього.

акваріум-вікно

Зазвичай у цьому водному світі за скляними берегами використовують концепцію плоского дна з невираженим рельєфом. Так як увага відвідувача зазвичай концентрується в товщі води на рибках, що пропливають, і гру світла на тлі акваріума. У деяких випадках при виготовленні великих акваріумів вікон можна реалізувати повноцінний огляд дна водойми. Для цього потрібно правильне створення рельєфу дна, що візуально розширює простір водойми.

акваріум-вікно

Декорування акваріума вікна можна виконувати в різноманітних стилях акваріумного дизайну. Наприклад, створити підводний пейзаж затопленого лісу чи виконати ділянку дна гірського озера. Можна відступити від класики та прикрасити дно водоймища керамічними замками, скульптурами. Колонадами затоплених храмів та іншими прикрасами, розмір яких повинен відповідати розміру мешканців цього акваріума. Оптимальним варіантом для цих акваріумів можна вважати вже готове дно. Виконане на основі пластику чи кераміки. Для акваріумів вікон створюється індивідуальне оформлення через складну роботу над такими проектами. Дизайнери виконують як зовнішній, так і внутрішній вигляд акваріума. Розраховують точки огляду та освітлення штучної водойми.

Настінний акваріум вікно.

Це повноцінна імітація вікна на стіні, що зазвичай виготовляється спеціально для зонування простору приміщення. При цьому стіна створюється після створення акваріума. Що необхідно для найкращого вбудовування водойми та забезпечення його обслуговування. Найближчим аналогом даного водоймища за скляним берегом можна вважати настінний акваріум картину. Але, на відміну від “картини,” яка може забезпечити всіх необхідних умов вибору мешканців акваріума. Акваріум вікно дозволяє створити в “завіконному” просторі необхідні умови. Для створення як біологічного балансу довкілля рибок. Так і обсяг дна та води для утримання безлічі видів рибок. І інших мешканців, наприклад, земноводних.
Акваріум вікно виконується таким чином, щоб його рама, декоративна рамка. Значно виступала із площини стіни, створюючи додатковий об’єм конструкції. І концентрувала увагу на тому, що відбувається всередині нього. Настінний акваріум вікно відрізняється від звичайного вбудованого вікна використанням меншої ширини дна і більшим об’ємом рамки. Крім цього равиміри даних “вікон” підбираються таким чином, щоб забезпечити найкращий огляд для спостереження за мешканцями акваріума.

акваріум-вікно в класичному вигляді

Дані можливості досягаються збільшенням площі дна і його ширини. Настінний акваріум картина не може забезпечити можливість збільшення ширини дна. Так як він вбудовується в готову нішу або підвішується на стіну. Що не дозволяє реалізувати доступне самостійне обслуговування даної водойми. І як наслідок ускладнює догляд за рибками та рослинами.

Обладнання

Для акваріума, виконаного в стилі вікна, потрібне використання зовнішніх фільтрів винесених в окремий відсік. Для забезпечення декоративного ефекту, без втрати ефективності. Крім цього стандартного обладнання застосовуються аератори для наповнення води киснем та нагрівачі. Все це виведено з основного акваріума і повідомляється з ним за допомогою трубок і ємностей перехідників, в яких і відбувається нагрівання вод нагрівачем і подальше її додавання в основний потік, що виходить із фільтра. Аналогічно з цим може відбуватися і аерування. Можливе винесення трубки аератора та розподільника повітря. В окрему систему з виходом у форсунках на дні штучної водойми.

равлик акваріумний арт

Для акваріума вікна необхідно використовувати спеціальну систему освітлення. Яка буде підкреслювати рельєф дна водойми, візуально розширюючи його. У деяких видах даних акваріумів застосовується блакитне підсвічування, що імітує глибину води, воно є необхідним доповненням для темного фону. Залежно від наповнення акваріума різними видами рослин або їх відсутності, а також наявності в них ракоподібних та земноводних, потрібне використання спеціального ультрафіолетового освітлення та наявності вільного від води берега.

Акваріум вікно може бути виготовлений на належному рівні тільки професіоналами через складність робіт над ним і суворими вимогами до фільтрації, аерації та освітлення водойми, особливо при його великих розмірах. Правильно створений та запущений акваріум даного типу дозволить забезпечити мешканцям водоймища комфортні умови проживання та помірний рівень складності самостійного обслуговування. Звичайне обслуговування акваріума, наприклад, догляд та годування за рибками акваріуміст, після налаштування водоймища, може здійснювати самостійно.

Рослини

Залежно від типу акваріума можлива його комплектація рослинами з рясно вираженою кореневою системою. Вільноплаваючі види зазвичай не використовуються, оскільки знижують візуальне сприйняття ширини акваріума. При великих обсягах акваріумів вікон та їх тематичному оформленні можуть застосовуватися деякі види латаття або рослин, що мають довге листя, що виступають над водою. Посадка рослин здійснюється на етапі заповнення акваріума водою і проходить за рівнем дна від низу до верху. Рослини сідають у горщики з поживним субстратом і встановлюються у ґрунт. Після цього їх накривають плівкою для перешкоджання вимивання ґрунту, що виникає при заповненні штучного водоймища течією води. Для видів рослин з великим листям плівка застосовується тільки біля основи рослини, закриваючи її від розмивання. Не варто покладатися на шар гальки або іншого наповнювача, який вже лежить зверху горщика з ґрунтом. Він буде частково змитий або пропустити потік води через себе.

акваріум дно та його оформлення

Після посадки ¦рослини залишаються під плівкою до повного заповнення акваріума водою, і тільки потім плівка знімається. Даний спосіб посадки допомагає знизити кількість суспензії поживних речовин у воді на початковому етапі запуску підводної екосистеми. Далі, після встановлення початкової біологічної рівноваги, зайва кількість біологічно активних сполук не становить такої шкоди внаслідок роботи фільтра та утворення колонії корисних бактерій.

Риби

Для акваріума вікна підійдуть будь-які прісноводні риби. Цілце заповнити його представниками сімейства цикліди, наприклад, Лабідохроміс жовтий, Хроміс, а також дискусами, барбусами, сомами. У водоймах “вікнах” розмір рибок має пряме значення на декоративний ефект, що надається акваріумом. У невеликих акваріумах можна поселити нотобранхіуса, неону, апістограму Ремірезі та інші її підвиди.

Лабідохроміс жовтий

Рибок необхідно вибирати також залежно від близькості акваріума до спостерігача. Забарвлення мешканців водоймища в першу чергу залежить від дизайну акваріума. Акваріуми вікна, як правило, виконуються на замовлення і використовуються для привернення уваги відвідувачів або відпочинку співробітників, тому стилістика водойм може істотно відрізнятися, як і їх наповнення. Для домашнього акваріума вікна рибок варто підбирати згідно смаку акваріуміста та його побажань у рамках обраного аквадизайну.

Виготовлення та конструкція

Залежно від вибраного виду акваріума вікна, може знадобитися перепланування приміщення, тому іноді краще купити акваріум картину, хоча вона і не забезпечить належного ефекту. Якщо ж вирішено встановити акваріум вікно, то в цьому випадку необхідно вибрати в будинку, офісі або кафе місце під його встановлення, починаючи від 1 метра завширшки і 2-х, 5-ти метрів завдовжки. Зазвичай висота такого виду акваріумів залежить від стелі будівлі. Акваріум вікно доцільно розташувати під 90° до звичайного віконного отвору та на відстані від 1-го метра від нього. Необхідно зробити плавний та непомітний перехід на стику стіни та акваріума, крім того, зовнішній вигляд віконної рами та рамки акваріума мають збігатися, утворюючи єдину стилістичну концепцію.

виробництво акваріумаКонструкція акваріума повинна витримувати великий тиск води та спиратися на металевий каркас із куточків. Скло, що застосовується для виготовлення оглядової поверхні, має бути не менше 10 мм товщиною для висоти водойми 2000 х 1000 х 1200 мм. Для виготовлення такого акваріума потрібно спеціалізоване обладнання, прес для з’єднання граней та встановлення для нанесення спеціального клею розплаву. Створення повноцінного акваріума вікна можуть виконати тільки професійні майстри, для новачків виконати подібний проект буде досить складно, внаслідок відсутності досвіду поводження з акваріумами великого об’єму та ризиком раптової розгерметизації склеєної самотужки водоймища. Перевезення такого акваріума займає багато часу, а встановлення ще довше.