Акваріум перегородка

Акваріум перегородка

Акваріум у стіні

Зональний поділ великих кімнат – досить часто стоїть саме це завдання. Майже у кожній квартирі, у кожному будинку нам доводиться ділити приміщення на кілька зон. Зона відпочинку, дитяча зона, робоча зона… Як можна їх розділити акваріумом? Якщо є бажання – втілити установку акваріума вдома або в офісі можна завжди. Якими б сміливими Ваші ідеї не були. Акваріум перегородка

Технічні питання з акваріумом-перегородкою

Акваруїм перегородка акваріумісти та виробники акваріумів, як правило, розбираються тільки у своєму вузькому напрямку. Дуже рідко буває, що виробництво акваріумів і тумб відбувається в одному цеху. Як правило, основне виробництво у них тумби, а акваріуми йдуть Є побоювання, що перекриття не витримають вагу акваріума. Якщо замовляти великий акваріум, вага порожнього акваріума вимірюється сотнями кілограмів. А з водою більше за тонну. Відповідно до будівельних нормативів, вага, яку витримує плита, дорівнює 700 кг на м2. На практиці у нас була кімната по периметру заставлена ​​акваріумами. Вага стійки розміром 2 м на 50 см – 1500 кг. У кімнаті було 5 стійок і все було нормально. Тому поставити 1 акваріум на 1.5 тонни можна спокійно, не переживаючи за конструкцію будинку.

Обладнання для акваріума-перегородки

Куди ховати акваріумне обладнання? Як правило, акваріуми-перегородки – досить місткі акваріуми. Перевагу потрібно віддавати зовнішній фільтрації. При проектуванні потрібні розетки як під акваріумом, і над ним. Можливий варіант, щоб нагору потім вивести перехідник. Але під акваріумом розетка має бути. І має бути жолоб у 5-10 см, щоб можна було провести шланги та електрику в акваріумі. Жолоб робиться або у стіні, або акваріум відсувається від стінки на 5-10 см, і там ховаються комунікації.
Ще дуже хороший варіант – фільтр можна зробити на бічній стінці акваріума. Він займе збоку 15 см, але він буде дешевшим і досить потужним. Він забере частину акваріума, але якщо акваріум у вас довгий, то виділити трохи місця можна. Єдине, що цей фільтр можна робити в акваріумах до 60 см висоти. При більшій висоті фільтр погано обслуговуватиметься.

Світло в акваріумі-перегородці

Освітлення даних акваріумів може бути зовнішнє та внутрішнє. Внутрішнє освітлення йде разом із акваріумом і зверху зашивається декоративними елементами. Хто робить акваріуми – добре знає дані методи. Із зовнішнім справи цікавіші. Нема в акваріумі освітлення, а воно робиться окремо. Наприклад, у стелі. Виправдано цей варіант, якщо є велика глибина акваріума і звичайні лампочки не можуть висвітлити його до дна. Цей акваріум доводиться робити відкритим, тобто. без кришки.

Акваріум перегородка відкритий< img class="wp-image-1262 alignright" src="https://bluebarbus.com.ua/wp-content/uploads/2015/01/Akvaruim-peregorodka-otkryityiy2-300x251.jpg" alt="Акваріум перегородка відкритий2 " width="292" height="245"/>

Виникає ще одне питання – а чи не заростатиме акваріум водоростями, якщо падають на нього прямі сонячні промені або він знаходиться біля вікна? Відповідь – будуть, але, ставлячи акваріум, треба розуміти, що його потрібно чистити. І при правильному догляді за акваріумом Ваш акваріум завжди добре виглядає.

Висота в акваріумі перегородки

Одне з важливих значень – яку висоту вибрати. Як правило, хочуть вузькі та високі акваріуми, але вони є “кошмаром” для акваріумістів і в плані обслуговування, і в плані оформлення акваріума. a>. Рекомендована висота для акваріума з рослинами – до 60 см, висота для інших стилів – до 70 см. Рекомендована глибина акваріума – від 40 см.

  1. Всі декорації в акваріумі на дні. При високих акваріумах верхня частина буде пустою. Можете звернути увагу на фото на цю порожнечу. Якщо вважаєте, що там плаватиме рибка, то засмучу – рибка теж прагнутиме до дна.
  2. Ціна. Від висоти залежить ціна акваріума. Адже при збільшенні висоти зростає тиск на скло і потрібно використовувати товсте скло. А різниця між склом 4 мм та 19 мм – у 20 разів. Візьмемо для прикладу акваріум із площею дна 2 м на 40 см. Висота 50 см – вартість 4450 грн.; 60 см – 5100 грн.; висота 70 см – 5750 грн.; 80 см – 8500 грн.; 90 см – 13000 грн. та 1 метр – 14200 грн. При збільшенні висоти акваріума вдвічі ціна зросла більше, ніж утричі.

Томувиготовити акваріум можна в будь-яких розмірах. Але у всіх варіантів є свої особливості та їх треба враховувати.

Акваріум-перегородка як продовження стіни

Акваріум у стіні з цеглиАкваріум у великійАкваріум перегородка +Акваріум перегородка велика

Виділяти перегородку іншим кольором, або робити в кольорі як і загальна стіна – вирішувати Вам. Фотографії показують саме той акваріум, який здається, що вбудований у стінку. Все обладнання та шланги ховаються під акваріумом, а у стіні окремо проводяться всі комунікації. Будівельники зазвичай роблять сталевий каркас, який витримує вагу даного акваріума. Його обшивають гіпсокартоном, а далі або обклеюють тими самими шпалерами, що й стіни, або шпаклюють і фарбують стіни. Вгорі та внизу акваріума з’являється вільне місце для зберігання речей.

Акваріум-перегородка в меблях

Не завжди є можливість і бажання робити додаткові стіни будинку. Якщо це на початковому етапі будівництва, тоді є можливість зробити акваріум-перегородку як продовження стіни. Але якщо надумали зробити перегородку пізніше, то тоді меблі кращий варіант. Меблі меншою мірою можуть витримати великі навантаження. Тим більше, дешеві меблі із ДСП взагалі не рекомендуємо ставити під великі акваріуми. Як правило, ці акваріуми відкриті нагорі. Над ними пустка. Але є можливості ставити акваріуми-перегородки і в меблі, які йдуть від підлоги до стелі. Тоді простір над акваріумом стає корисним.

>У студії акваріумів “Аква-сервіс” є саме акваріум в меблів від підлоги до стелі.

Акваріум перегородка мебліАкваріум перегородка меблі 3Акваріум перегородка меблі 2

Акваріум-перегородка як барна стійка

Цей варіант досить популярний. І зонально перегородили територію, і акваріум є, і великий стіл. Як правило, використовують при перегородці кухні або обідньої зони. Але бувають інші варіанти.

Акваріум перегородка стілАкваріум перегородка стілАкваріум перегородка стіл

Іноді виникає необхідність заповнити чимось нішу в стіні . Ніша може бути між несучими конструкціями, залишитися після перенесення дверного отвору, або спеціально створена при проектуванні. Вставити в неї акваріум досить легко.

Акваріум у стіні

Продовжуємо стінку. У будь-якому випадку, акваріум стоїть на підставці. Робити її можна окремо від стіни, а можна зробити як продовження стіни. Для цього робимо каркас з куточка, обшиваємо гіпсокартоном, і обшиваємо (або шпаклюємо) як і стіну поряд.

акваріум у стініакваріум на всю стіну

Так, є технічні полички вгорі і внизу під акваріумом. А хто сказав, що простір має “гуляти”? Все знадобиться. Так що робити акваріум, вписаний у стіну – цілком реально, а ніша ідеальне для такого рішення місце.

Акваріум у ніші на тумбі

Якщо зробити акваріум на всю стінку зазвичай можна на початковому етапі проектування квартири, то якщо отвір вже є, простіше встановити акваріум на тумбочку. Конструкція виходить мобільнішою, її можна переставити, і не потрібно довго планувати, на відміну від варіанту акваріума на всю стіну.
Акваріум на тумбіАкваріум в меблів
Видно, що конструкції цього проекту не пов’язані зі стіною. Вони теж йдуть майже на всю стіну, не даючи пропадати простору. Більш мобільний, але виглядають окремими від стіни.
Можна взагалі просто поставити звичайнісінький акваріум в нішу. Але це найпростіший, найпримітивніший варіант. Його також можна розглянути, якщо все потрібно дуже швидко зробити.

Технічні особливостіності акваріума в ніші

< img class="size-medium wp-image-1355 alignright" src="https://bluebarbus.com.ua/wp-content/uploads/2015/02/Prostoy-akvaruim-v-nishe-300x200.jpg" alt ="Простий акваруємо в ніші" width="300" height="200"/>Електрика. Її потрібно підвести над акваріумом обов’язково, і якщо буде зовнішній фільтр – під акваріумом так само. Якщо акваріум до 60 см висоти – можна зробити бічний фільтр. Захований збоку. Але в будь-якому випадку зовнішні фільтри підключаються до розетки.

Друге – вода. Можна передбачити систему зливу/затоки при монтажі акваріума, щоб потім не бігати з відрами або шлангами по приміщенню. Затока йде над акваріумом (можна і під ним, і потім шлангом наповнювати, а злив тільки під акваріумом. Плюс, потрібно передбачити технічний проріз від низу до верху акваріума. Шланги зовнішнього фільтра наприклад, адже далеко не факт, що Ви користуватиметеся все життя внутрішнім. Тому або жолобок, або будь-який інший простір має бути передбачено.

Конструкція. Якщо вмонтований акваріум у стіну – краще зробити куточок під ним. Він витримує вагу акваріума та намертво тримає форму. Якщо меблі – потрібно передбачити, щоб конструкція твердо трималася, і не могли акваріум “потягнути” на себе.

Що Вам вибирати – вирішуєте Ви.


Be the first to comment “Акваріум перегородка”