Акваріум для черепахи. Основи його вибору та облаштування

Акваріум для черепах

акваріум для черепахи

Акваріумні черепахи, самі по собі, екзотичні тварини. Вони є представниками загону рептилій. Абсолютно всі види цих створінь, у тому числі й акваріумні, носять на собі захист – панцир. Акваріум для черепахи.

Вибираючи черепаху для будинку, необхідно розглядати тільки тих представників. Які мешкають у прісних водоймах чи суші. Морські черепахи вимагають порівняно більшого догляду та здатні жити у домашніх акваріумах. Але ціна і обслуговування акваріума буде в кілька десятків разів дорожче, ніж зі звичайною раковиною. Існує велика кількість різновидів черепах, які можна містити в домашньому акваріумі. Слід виділити найпопулярніші їхні види.

Найпопулярніші земноводні черепахи:

  • Червоновуха.
  • Болотна.

Сухопутні:

  • Середньоазіатська.
  • Грецька.

Для того, щоб завести такого вихованця, потрібно ретельно підійти до вибору правильного акваріума, тераріуму чи акватераріуму . Найпоширенішою помилкою новачків є те, що вони дозволяють домашнім черепахам жити на підлозі в кімнаті. Цього робити не рекомендується. Земноводні черепахи повинні знаходитись у спеціалізованих акваріумах. Якщо залишити їх на підлозі, це загрожує для них застудами, травмами та інфекціями.

Вибір акваріума для черепахи

Акваріум скляний з черепашкою

Готовий акваріум для черепахи можна придбати в магазині акваріумістики або замовити його. Це штучне водоймище можна зробити самому зі звичайного акваріума. Але жодного зовнішнього вигляду. ні функціональності в ньому не буде. Ідеальна форма акваріума для черепахи – прямокутна. Зараз на практиці використовують також і кубічні, трикутні (кутові), круглі та квадратні акваріуми. Також індивідуальні акваріуми складної форми. Проте найзручнішою і найпоширенішою є саме прямокутна форма. Об’єм акваріума для черепах залежить насамперед від розміру самого вихованця. І вибирається відповідно до довжини його панцира та кількості особин у ньому. Ми рекомендуємо для червоновухих черепашок акваріум від 80 см завдовжки.

Оптимальний розмір акваріума для черепахи.

Оптимальний розмір акваріума для черепахи

    Для невеликих черепах знадобиться акваріум мінімальних розмірів, наприклад 60 х 40 х 50 см. Акваріум виготовляють з нетоксичного пластику, скла або оргскла. Акваріум буває відкритим або закритим, але слід пам’ятати, у закритому акваріумі має бути хороша вентиляція та освітлення та тепло.
    Черепаха, панцир якої більше 13 сантиметрів, вважається великою, а значить і умови догляду за нею відповідно інші. Довжина акваріума для такої черепахи має відповідати довжині її панцира. Мінімальна ширина акваріума повинна бути довжиною 2 панцирів великої черепахи, яка міститься в акваріумі.

Тераріум для сухопутних черепах

тераріум для черепахиУтримання кількох особин, від 2-х черепах або однієї великої, розміри якої понад 15 см – припускають використання тераріуму (terra – від слова земля). У такі тераріуми на саме дно викладають землю, каміння, дерни або мох, також висаджуються рослини. Рекомендується використовуватикористувати обсяг тераріуму який становить 120 х 50 х 50 см., але це залежить від розмірів та кількості вихованців. Якщо їх стає більше, відповідно і тераріум має збільшуватись. Акваріум для черепахи

Часто, розмір тераріуму розраховується, виходячи з 2 до 6 розмірів черепахи. Великим черепахам потрібен обсяг довкілля не менше 150 літрів. Найголовніше для наземної черепахи – тепло, освітлення та ультрафіолет. Максимальні розміри тераріуму для однієї особи можуть перевищувати 250 літрів. Але за можливості встановити тераріум більшого обсягу, слід провести планування повноцінного вольєра для черепахи. Слід пам’ятати, чим більший обсяг тераріуму, тим краще і вільніше почувається черепашка, оскільки дана тварина дуже любить рухатися, а також плавати у воді та повзати по суші, хоч і здається малорухливою.

Акватераріуми для земноводних черепах

акватераріум для земноводної черепахиДля утримання земноводних черепах використовуються акватераріуми. Так як черепахам необхідна невелика ділянка суші, де вони грітимуться, вийшовши з води. Розмір акватераріуму залежить від розміру дорослої черепахи. Усі черепахи ростуть все своє життя. Оптимальним акватераріумом для них буде ємність об’ємом від 150-200 літрів. У цьому штучному водоймищі, необхідна наявність суші, тому що вона в будь-якому випадку служить черепахам довкіллям. Основою для акватераріуму є, звичайно ж вода, а саме 75% від усієї вільної площі акватераріуму. Площа ділянки суші повинна відповідати розміру всіх черепах в акваріумі, оскільки найслабша особина постійно зіштовхуватиметься у воду. Акваріум для черепахи

Розрахунок параметрів акватераріуму для черепахи

Глибина води в штучному водоймищі призначеному тільки для утримання черепахи повинна становити від 20 см. Так як земноводним життєво потрібний простір для плавання, при цьому вони не повинні зачіпати дно, піднімаючи з нього мул. Також потрібно враховувати кількість вихованців, які мешкають у даному акваріумі, щоб усі черепахи могли вільно пересуватися і у воді, і на суші. Щоб правильно розрахувати довжину і ширину акваріума для черепах, необхідно скористатися формулою розрахунку. Довжина панцира черепахи множиться на 7, таким чином можна знайти потрібну довжину акваріума, максимальна ширина акваріума розраховується розподіл довжини на 2, при цьому необхідно враховувати, що кожна особина черепахи вносить додатковий коефіцієнт вибору довжини рівний 10% від початкового розміру розрахованої. /p>

акваріумна черепаха

Для однієї черепахи 5-13 см довжиною необхідний акваріум об’ємом 60 х 40 х 50 см, для двох черепах або однієї великої – потрібен тераріум 120 х 50 х 50 см. Якщо черепах більше, розмір тераріуму повинен також збільшуватись на відповідний коефіцієнт. Обсяг тераріуму розраховується виходячи з розмірів та кількості черепах, а також показників вільного простору. Наприклад, тераріум розміри якого становлять 120 х 50 х 50 см дозволить комфортно містити в собі кілька маленьких або 2 черепах підлітків.

Вода в акваріумі для черепах

акваріумна черепашка

В акваріумах або акватераріумах для черепах необхідно використовувати звичайну воду, можна не відстояну. Після запуску акваріума з черепахою у воді завдяки використанню фільтра встановиться біологічна рівновага, крім цього вона наповнена важливими мікроелементами, які потрібні для черепахи, як і для будь-якої живої істоти в акваріумі. У всіх акваріумах вода повинна бути оптимальною температури в середньому 25-29 ° С.  Повна заміна води в акватераріумах повинна здійснюватися тільки після виходу з ладу фільтра або суттєвого забруднення внаслідок порушення природного балансу води. В цьому випадку ємність штучного водоймища потрібно добре промити. При звичайному використанні фільтра, необхідності в заміні води немає, потрібно лише своєчасно замінювати частину води.

Рівень води в акватераріумі

Оскільки мешканці акваріума повинні виходити на сушу, як і лежати на дні, потрібно розрахувати необхідний рівень води виходячи з їх особливостей. Акватераріум, що використовується для акваріума, повинен бути не глибоким, черепашки повинні вільно вибиратися з нього або підти до поверхні, щоб подихати киснем.

Освітлення в акватераріумі та тераріумі для черепахи

В акваріумі для черепахи необхідно використовувати лампу розколювання, яка повинна працювати протягом 8-12 годин на добу. У місці лежання черепахи, над острівцем, потрібно встановити 10-60 ватних ламп розжарювання. Оптимальна температура ґрунту під променями світла 31-33°С.

Грунт та оформлення берегової лінії

Водні черепахи проводять багато часу воді. Але все ж таки, це не рибки і їм потрібна ділянка суші. Він повинен бути порівнянним розміром з розмірами всіх черепах акваріума одночасно. Суша є площиною з наклеєними гладкими камінчиками, галькою або її замінником. Можна використовувати для прикраси острівця декором килимок зі штучною травою, камені різних розмірів та інші декорації, головне, правильно розрахувати вантажопідйомність острівця, якщо він кріпиться на присосках, а плавучість задається поплавцем.

Широко поширений пластик, з якого виготовляється як пандус, так і острівець для черепахи, але такі вироби зазвичай однотипні і не підходять для авторського оформлення акваріума для черепахи. Вибираючи пандус для черепахи, необхідно пам’ятати, що він повинен бути трохи ребристим, це полегшить підйом черепашки і не допустити її зісковзування. Пандус спускається у воду на глибину, це необхідно для комфортного підйому черепахи з води. Берегова лінія або острівець має бути не менше 10 см від верхньої частини акваріума. Розібравшись із розташуванням острівця та пандусу переходимо до ґрунту.

Грунт в акваріум для черепахи

грунт для черепахЩо стосується грунту, для нього використовують різноманітні природні або штучні матеріали: пісок, керамзит, велике каміння і т.д. Ґрунт повинен виконувати функції стабілізатора екосистеми та одночасно підтримувати мікробіологічний рівень води в акваріумі. Фракція ґрунту і обладнання, що використовується в акваріумі, безпосередньо взаємопов’язані, крім цього для акваріумів з черепахою неприпустимо використовувати занадто м’який, пористий або занадто дрібний грунт і камінці. Черепаха може підняти з дна ґрунтову завись істотно ускладнивши роботу фільтра. Крім цього дрібні камені можуть бути проковтнуті черепашкою, що може призвести до загибелі домашнього вихованця.

Коряги в акватераріумі

В акватераріумі можна встановити корчі, але їх необхідно надійно зафіксувати, так як черепашка у воді має значну силу і може легко висмикнути акваріумну декорацію. Корчі закріплюються на дні в шарі ґрунту або спеціальними вантажами, що забезпечують їх надійну фіксацію. Для черепашок немає кращих різновидів сортів дерева для корчів, підійдуть будь-які види.

Фільтр для води в акваріумі з черепахою

Необхідно пам’ятати і про фільтрацію води. Якщо немає фільтрів, то змінювати воду доведеться дуже часто: 1 раз на день або на тиждень, що підходить тільки для екстремального перетримування земноводного. Для зручності та скорочення часу необхідно використовувати фільтри. Для акваріумів з черепашками підійде звичайнісінький простий внутрішній фільтр, з губкою. Такі фільтри затримують великі частинки бруду, що знаходиться у воді.

Так само можна використовувати зовнішні фільтри каністрового типу і біофільтри здійснюють біофільтрацію, на основі бактерій, які поселяються на фільтрувальному матеріалі, піску або іншому їх наповнювачі, біологічні фільтри дозволяють підтримувати хорошу якість води тривалий час. Але навіть за правильних умов роботи акваріумного обладнання необхідно проводити часткову підміну води, достатньо буде змінити третину акваріума протягом одного місяця.

Якщо в акваріумі не встояла біологічна рівновага необхідно змінювати воду при появі відчутних ознак порушення біологічного балансу води. Після чого потрібно розпочати пошуки причини, внаслідок якої стався збій рівноваги.

 


Be the first to comment “Акваріум для черепахи. Основи його вибору та облаштування”