Аквадизайн та оформлення акваріума

Аквадизайн та оформлення акваріума

Що найголовніше в акваріумі? Без чого найбільший чи маленький акваріум виглядатиме як бездушна скляна коробка з водою та рибками? Правильно, це дизайн. І варіантів тут безліч. Створіть у себе в акваріумі яскравий і барвистий кораловий риф або колись величне місто, із замками і фортецями, яке захопила під воду могутня стихія, а може, підводні гори, біля підніжжя яких будинком для рибок служить старе піратське судно, що затонули з усіма своїми.

Для облаштування акваріумного дизайну не обійтися без творчого підходу, просто розкидавши каміння і хаотично посадивши рослини по дну, не вдасться досягти хорошого результату. Вкладіть душу в оформлення вашого акваріума, придумайте свій дизайн, створіть свій підводний світ, який буде приємний Вам та Вашим рибкам. У цій статті я розповім за допомогою чого будь-який дизайнерський задум можна втілити в життя. Щоб визначитися з тим, яким Ви хочете бачити свій акваріум, розглянемо основні стилі оформлення.

Оформлення акваріума в стилі псевдоморе

Аквадизайн та оформлення акваріума Псевдоморе

Як можна здогадатися з назви, псевдоморе – це імітація морського дна, в оформленні якого застосовують морську крихту, морські корали, раковини і т.д. Висвітлення. Вибираємо синє підсвічування для якіснішої імітації морського підводного ландшафту. Заселяємо акваріум яскравими рибками.

Нефорсований травник

Аквадизайн та оформлення акваріума Нефорсований травник
Нефорсований травник

Такий стиль оформлення хороший тим, що він виглядає природно, чим підкорює багатьох акваріумістів. Як правило, такий акваріум густо заселений невеликими та яскравими рибками. У композиції використовуються живі рослини, каміння, корчі. Зазвичай, багато хто, не замислюючись про стилі, так оформляє свій акваріум.

Форсований травник

Аквадизайн

“Форсований травник” або “Голландський” – це своєрідний підводний сад. Це стиль, композиція якого складається з рослин. Рибки у ньому грають другорядну роль. Акваріум щільно, майже повністю, засаджують рослинами. Але такий акваріум вимагає від акваріуміста спеціальних знань щодо догляду за рослинами, оскільки вони потребуватимуть додаткових мікроелементів та добрив.

Сюжетний

Аквадизайн

Сюжетний стиль оформлення – це стиль, в якому політ думки обмежує тільки фантазія. Оформлення виконується в одному вибраному стилістичному рішенні. Для оформлення зазвичай використовуються штучні прикраси. Головне, в цьому сюжетному акваріумі, не забути про те, щоб у ньому були всі необхідні умови для життя рибок.

Біотопний

"АквадизайнАквадизайнБіотопний стиль оформлення акваріума ґрунтується на природних природних біотопах, частково або повністю відтворюючи їх. Акваріуми, виконані в даному стилі, відрізняються красою природної природи, але догляд за ними вимагає певних знань, тому біотопи складні у виготовленні та догляді для акваріумістів-початківців. Для оформлення таких акваріумів використовуються природні матеріали, які відносяться тільки до певного місця, в якому мешкаєет один або кілька видів вибраних Вами рибок. У біотопному акваріумі об’єднуються рослини, рибки, декорації з одного природного місця і не допускається використання різних декорацій або рослин, що не належать йому.

Оформлення акваріума авангард

Аквадизайн та оформлення акваріума Акваріум — «авангард»
Акваріум — «авангард»

Яскраві кольори, незвичайні, неприродні декорації, вітається поєднання всіх можливих стилів оформлення. Цей стиль розкриє індивідуальність автора та допоможе створити унікальний штучний підводний світ. Яскравий приклад акваріума-авангарду надано на зображенні вище.

Для оформлення акваріумів використовуються як природні, так і штучні матеріали, рослини, керамічні вироби та багато іншого. Докладніше про це буде написано у наступній темі блогу.

Ворості та рослини

"АквадизайнВорості не тільки гарні як предмет декору, але й стануть захистом рибкам, що підростають. Вони гармонійно впишуться у будь-який акваріумний дизайн. Краще використовувати живі рослини, тому що вони виглядають більш природно та акуратно. Також вони допомагають у насиченні води киснем, зменшують вміст шкідливих речовин. А ще це гарне джерело їжі для акваріумних мешканців. Одним з варіантів оформлення акваріума може стати одна пишна рослина в центрі або з обох боків акваріума.

Ехінодорус Амазонка

Ехінодорус Амазонка

Альтернантера лілова

Ехінодорус Амазонка

Амбулія

Амбулія
Амбулія

І вищих позаду нього. Такі як Синема, Амбулія, Валліснерія спіральна та ін. За допомогою акваріумних килимових рослин можна створити пишні зелені пасовища або гірські схили, що заросли мохом.

Glossostigma elatinoides

 Аквадизайн та оформлення акваріума Glossostigma elatinoides
Glossostigma elatinoides

Callitrichoides Hemianthus

Callitrichoides Hemianthus

Посадка килимових рослин виконується при невеликому заповненні акваріума, приблизно на 4-6 сантиметрів. Так ви будете краще бачити те, що робите.

Камені

Камені для акваріумів
Камені для акваріумів

Друге, без чого не обійтися в аквадизайні – це каміння. Вони можуть служити укриттям для риб, а також знадобляться для посадки водоростей, а більші камені допоможуть замас.кувати такі прилади як фільтри, системи регулювання температури та ін. Також камінням можна викласти тераси. Рекомендується використовувати гранітні, базальтові камені, профір, гнейс. Камені для акваріума необов’язково купувати, їх можна назбирати біля берегів водойми. Так як їх постійно омиває вода, вони не мають гострих країв, які можуть поранити рибку. Вибирати слід камені, поверхня яких гладка та однорідна, без тріщин. Перед тим як заповнити акваріум камінням, їх варто почистити та прокип’ятити. Найкраще використовувати каміння, пропоновані магазинами, вони вже очищені і мають велику різноманітність. Не рекомендується використовувати камені різного кольору та фактури в оформленні акваріума, оскільки надто яскраві та барвисті камені можуть порушити гармонію та цілісність усієї композиції.

Ракушняк

Ракушняк для оформлення акваріума

Галька райдужного каменю

Ракушняк для оформлення акваріума

акваріумні корчіАкваріумні

Якщо ви вирішили декорувати акваріум у стилі, що імітує річкове мілководдя, то Вам не обійтися без корчів. Корчі додають штучному водоймищу природності. Також їх можна використовувати для кріплення водоростей, що мешкають у товщі води. Корчі краще купити в магазині, але якщо там не знайдуться відповідні за розмірами та зовнішнім виглядом, то можна використовувати гілки таких дерев як: бук, верба, ясен, клен. Умовами для вибору гілки є відсутність грибків, плісняви, гнилі. Також не рекомендується брати м’які гілки прямо з дерева. Перед тим як помістити корч в акваріум, її потрібно обробити, для цього потрібно проварити її, щоб убити всі бактерії. Одні акваріумісти виварюють корчі у розчині солі, інші – з додаванням марганцівки.

 

Керамічні декорації

Замок в акваріумі із золотими рибками

Будинками для акваріумних рибок можуть стати керамічні замки, затонули кораблі, різні казкові фігури та інші оригінальні вироби з глини та пластику. Вони будуть незамінні для Вашого акваріума, якщо Ви вибрали сюжетний стиль.

Фони та акваріумні фото шпалери

Фони та акваріумні фото шпалериЯкщо вам не подобається фон Вашого акваріума і Ви хочете створити ілюзію продовження декорації штучного водоймища на стіні за ним, варто звернути увагу на акваріумні фотошпалери або фон для акваріума. Такий декоративний елемент привносить велике відчуття об’єму та глибини зображення. Більш того, на такому фоні будуть виглядати акваріумні мешканці, а він стане доповненням дизайну, плавно переходячи з об’ємного акваріума на плоску поверхню стіни.

Фон для акваріума є плівкою з нанесеним на неї якісним зображенням, яка клеїться на задню стінку акваріума із зовнішнього боку. Для цього краще використовувати спеціальний клей, наприклад Juwel Poster Fix або JBL Fixol. Акваріумні фони бувають односторонні та двосторонні.

Освітлення

Освітлення потрібне не тільки рибкам, рослинам та іншій акваріумній живності, а й нам, для споглядання підводного світу. При виборі освітлення слід пам’ятати, що для створення правильного освітлення необхідні лампи, що випромінюють спектр необхідних довжин хвиль. Потрібно імітувати як денне освітлення, так і нічне.

Звичайно, можна поставити акваріум під прямі сонячні промені біля вікна і не створювати штучне освітлення, але тут з’являється проблема надмірного зростання водоростей та мікроводоростей, які швидко заповнять весь простір акваріума.

Прочитавши короткий огляд можливості та вибору стилів оформлення, Ви можете приступати до оформлення свого акваріума. Експериментуйте, робіть, дивуйте Ваших родичів та друзів.


Be the first to comment “Аквадизайн та оформлення акваріума”